Ana Sayfa > Dinler > Beni Kureyza Yahudi Katliami

Beni Kureyza Yahudi Katliami


Kusatma sona ermis, 1500 kisilik kabile, haklarinda verilecek karari korku dolu gozlerle bekliyordu. Cocuklar agliyor, kadinlar cocuklarina sarilmis yalvariyorlardi af icin. Karar aciklandi. Tum erkekler oldurulecek, kadinlar ve kizlardan ergenlige girmis olanlar seks kolesi (cariye) olacak, kucuk erkek cocuklari da kole pazarinda satilacakti…

Agitlar cigliklara donustu ama bu karardan donus yoktu. Sehrin ortasina uzun hendekler kazildi ve erkekler elleri arkadan bagli vaziyette dizildi hendekler boyunca… Bu arada onlerindeki muthis kosusturmaciyi, pazarliklari izliyorlardi dolu gozlerle. Birazdan oleceklerine degil, karilarinin, kizlarinin bu sakalli acimasiz adamlarca paylasilmasina agliyorlardi. Yasli bir adamin payina bir kiz cocugu dusmustu, gozleri guluyordu yasli adamin kizi evine dogru suruklerken… Kizin 13 yasinda olmasina aldirmadan, kizin babasinin elleri arkadan bagli vaziyette aci dolu yakarislarina, yalvarmalarina aldirmadan, yeni sahibini bekleyen annesinin cigliklarina aldirmadan. Kucuk kiz belki bize kucuk geliyordu. O yasli adama degil. O kucuk kiz bir cariyeydi artik. Sucuysa… Hayir, sucu yoktu…

Sonra erkeklerin kafa kesim islemi basladi. Yaklasik 800 erkek dizilmisti hendegin onune. Gunes battiginda hala kesim devim ediyordu. Sehir kan ve aci kokuyordu.

Hendek savasinin bitiminde Muhammed, ordusuna yonelip: “Ikindi namazini Beni Kureyza’da kilacagiz” diyerek Kureyza kabilesinin uzerine yurutur. Daha sonra hadislere gececek gerekcesi de Cebrail’in ustu basi toz icinde hem de katirinin ustunde yanina gelip, savas bitmedi, ben ve diger melekler hala savasiyor, sen de git Kureyza’yi kusat demesidir.  Sehir kusatilir ve buyuk ordusuyla hic zorlanmadan ele gecirir. Savasci erkeklerden direnenler hemen oldurulur, geriye kalanlar da esir alinir. Muhammed, onceden Yahudi olup da Islami secen Sad Bin Muaz’a esirler icin ne yapalim diye sorar. Nedense Yahudilerin Tevrat’a gore cezalandirilmasini istemektedir. Sad hukmu verir: “Tum erkekler oldurulsun, kadin ve kizlari cariye olarak alalim, ergenlige girmemis erkek cocuklarini da kole olarak alalim.” Muhammed de bu hukmun Allah’in verecegi hukumle ayni oldugunu soyler. Hukum yerine getirilir. Bir kac Islami kaynaktaysa Sad’in hukum vermesini Kureyza’li Yahudilerin istedigi one surulur. Sonucta farkeden bir sey yoktur.

Muhammed, Ali ve Zubeyr’i kesim islemi icin gorevlendirir. Erkeklerin kafalari kesilirken, artik sifatlari cariye olan kadinlar ve kizlarsa bu kanli manzara onunde Muslumanlar arasinda paylasilirlar. Muhammed Reyhane isimli Yahudi kizini kendine cariye olarak alir.

Yukarida anlatilan olay tum tarihciler ve Islam alimlerince kabul edilen bir gercektir. Bazi kaynaklar, kafalari kesilen erkek sayisinin 800 degil de 700, 600, 500 gibi rakamlar oldugunu onerir.

Islam uzmanlari bu katliami nasil savunurlar?

1. Muhammed, Medine’ye gocu sonrasi, Medine ve civarinda yasayan Yahudi kabileleriyle baris anlasmasi imzalamistir. Anlasmaya gore Muslumanlarla Yahudiler arasindaki surekli olacak barisin otesinde, savas durumunda birbirlerine yardim edeceklerdir. Hendek savasinda Kureyza’li Yahudiler, Muslumanlara yardim etmek bir yana, dusmanla isbirligi yapmistir.

Gercekten de Muhammed ve cevresindekiler Medine’ye geldiklerinde magdur, ezilmis bir gruptular, savas degil baris yanlisiydilar. Ordulari yoktu. Yahudiler bu kucuk ezilmis halki misafir etmis, bundan bir rahatsizlik da duymamisti. Ama Muhammed ve cevresindekiler hizli bir degisim surecine girmislerdi. Sam’dan Mekke’ye dogru gecen kervanlara saldirip mallari caliyorlar, kervancilari esir alip fidye istiyorlar, bu gibi aksiyonlara katilanlarin ganimet hakkinin dogmasiyla da silahli Musluman sayisi hizla artiyordu. Yahudileri Musluman yapmaya calisip basarili olamayinca Yahudilere de saldirilar baslamis, Yahudileri ikna icin degistirilen kible, bir kez daha Mescid’i Aksa’ya dondurulmustu. Artik Yahudiler, Medine’de birlikte yasadiklari Muslumanlardan hic de hoslanmiyorlardi. Yani ortada soylendigi gibi pek de barislik bir durum yoktu.

2. Erkeklerin katledilmesi Tevrat’a dayanarak yapilmistir.

Bu maalesef cok aci bir savunmadir. Katliam emrinde son sozu soyleyen Muhammed’dir. Eger Tevrat’a dayali yapilan bu katliami hatali bulsa, daha adil olacak yeni bir emir verebilirdi. Ama aksine, Tevrat hukmunu aciklayan Sad’i onaylayan ifadeler kullanmistir.

3. Asmayalim da besleyelim mi kardesim? :)

Ben savasa tumden karsiyim, kolelikten tiksiniyorum, hele seks koleliligi midemi bulandiriyor. O yuzden bu ilkel insanlara pek uygulayabilecekleri bir onerim olacagini sanmiyorum.  Ama su sorulari sorabilirim:

– 800 kisinin 800’u de mi suclu?

– Mahkeme kursaniz da bir yargilasaniz olmaz miydi?

– Illa ki oldurecekseniz ailelerin onunde yapmasaniz, adamin karisini gozunun onunde paylasmasaniz olmaz mi?

– Bacak kadar veledlerin ne gunahi vardi da kole oldular?

– Kadinlarin ne gunahi vardi da seks kolesi oldular?

– Kizlarin ne gunahi vardi da 60 yasindaki sakalli azgin adamlarin yatak koleleri oldular?

– Bu katliami yapip sonra nasil cikip da sevgi ve baris adina Islam’a davet edersiniz insanlari?

Kategoriler:Dinler
 1. ricky
  Ekim 29, 2012, 9:42 am

  yahudiler bu sonuca kendileri karar vermişlerdir.sad bin muaz rasulullahin kararını mı kabul edersiniz yoksa tevrata göre mi hüküm verelim diye alimleri ile istişare neticesinde yahudi alimleri bizim kitabımız tevrattir onun hükmüne razıyız diyerek bile bile dönekligin ve ihanetin cezasının ölüm olduğunu kendileri fetva vermişlerdir.

 2. sami dede
  Kasım 17, 2012, 3:56 am

  Son tahlilde Beni Kureyza da Yahudi katliamı olmuş mu olmamış mı? Bunu Muhammedin komutasında olan Müslüman Araplar yapmış mı yapmamış mı???

 3. cem
  Aralık 22, 2012, 9:01 am

  yahudileri sevmiyoruz sevmeyeceğiz….sormadan ve sorgulamadan itaat ediyoruz…ve edeceğiz son yahudi temizlenene kadarda mücadelemize devam edeceğiz…

 4. sami dede
  Ocak 2, 2013, 10:57 am

  Sene miladi 605 Arap yarım adasında Yahudiler, Hristiyanlar ve Allah’a Tapan ve bu ibadetlerini kızları saydıkları LAT, UZZA ve MENAT isimli PUTLAR vasıtası ile gerçekleştirenler yaşıyor… Abdest, Namaz, Kurban, Hac, Zekat bazı farklılıklar gösterse de ibadetlerinin içinde var… Mekke’ de Hz. İbrahim yaptığı var sayılan KABE ziyareti kutsal bir Dini ritüel. Herkes hayatından memnun Ticaret çok ileri seviyede, Haç ziyareti binlerce kişi tarafından yapılıyor. Safa ve Merve tepelerinde ki Putlar arasında gidip gelerek, Kabe etrafında ( Çıplak olarak ) Tavaf edip Kara Taşa oralarını buralarını sürterek ibadet ediyorlar. Ne Kavga var ne savaş ne kan dökülüyor ne katliam yapılıyor. Cezaların infazı törelere göre ve hepsinde KISAS var… Sonra 5 sene içinde ne oluyor da Arap yarım adası Kan gölüne dönüyor ???

 5. cihat
  Ocak 2, 2013, 3:32 pm

  islam dini barış dini degilmi cem ? yahudiler insan degilmi ? hoşgörulu olun biraz sanki savaştayız.

 6. bill
  Ocak 4, 2013, 4:50 pm

  sami dede :
  Sene miladi 605 Arap yarım adasında Yahudiler, Hristiyanlar ve Allah’a Tapan ve bu ibadetlerini kızları saydıkları LAT, UZZA ve MENAT isimli PUTLAR vasıtası ile gerçekleştirenler yaşıyor… Abdest, Namaz, Kurban, Hac, Zekat bazı farklılıklar gösterse de ibadetlerinin içinde var… Mekke’ de Hz. İbrahim yaptığı var sayılan KABE ziyareti kutsal bir Dini ritüel. Herkes hayatından memnun Ticaret çok ileri seviyede, Haç ziyareti binlerce kişi tarafından yapılıyor. Safa ve Merve tepelerinde ki Putlar arasında gidip gelerek, Kabe etrafında ( Çıplak olarak ) Tavaf edip Kara Taşa oralarını buralarını sürterek ibadet ediyorlar. Ne Kavga var ne savaş ne kan dökülüyor ne katliam yapılıyor. Cezaların infazı törelere göre ve hepsinde KISAS var… Sonra 5 sene içinde ne oluyor da Arap yarım adası Kan gölüne dönüyor ???

  sami dede inan yazın çok alçakca olmuş. cahiliye döneminde babalar kendi kızlarını diri diri toprağa gömüyorlardı hakkaten kan yok. sende gömerdin kendi kızını haaa o zaman yaşasaydın. bilgisiz cahil insan….bence o dönemi iyi araştır…efendi olsaydın iyi ama köle olsaydınn varyaaa… erkek olsan iyi ama kız bebek olarak doğsan varyaaa….hadi kurtuldun büyüdün… kadın köle olsaydın varyaaa. gelen giden kullanırdı seni sami dede… olurdun sami dedoşşş….. bu tür bozulmuşluk bu tür çıkar odakları bilgi ve kılıçla düzeltilir…. sami dede . anladınmı heeaa…..

 7. hüseyin
  Ocak 18, 2013, 11:07 am

  Cihat yahudiler insan değilmi diyorsunuz.Evet insandırlar.Lütfen sözlüklere bakınız goy ve goyim sözlerine.Yahudiler yahudi olmayanlar için nediyor.Manasını söyliyeyim yahudilere hizmet edecek olan sığırlar.Yahudi olmayanları hayvanlarla eşit görüyorlar.Bilhassa dindar yahudiler.Madine efendimiz başkanlığında bir sözleşme ile huzur içinde yaşarlarken hayin yahudi toplumu ihanet ederek düşmanlarla iş birliği yaptılar.Bilirizki efendimiz düşmanlarını dahi af etmiştir.Fakat hayinleri af etmemiştir.Kalibresi en düşük insan ihanet eden insanlardır.1400 yıldır.ürdünde mısırda suriyede ırakta iranda hıristiyan musevi yaşamaktadır.İspanya 500 küsur sene önce Macaristan 250 sene kadar önce işgal edldiler. Bu ülkelerde ozamandan kalan bir tane müslüman varmıdır.Müslümanların medeniyetine dil uzatanlar bunları bilip öyle konuşmalıdır.İnsanlık medeniyeti müslümanlarda öğrenecek veya bizim gibi cahil ve pasif ler nedeniyle öğrenemiyeceklerdir.Batıyı medeni olarak görüyorsanız cok büyük yanılgı içerisindesiniz.Onlar gercek medeniyeti öğrenmeye calışıyorlar.Hıristiyan olmayan insanları 2. 3. sınıf olarak görüyor ve aşagılıyorlar.Misalmi istiyorsun almanyadaki müslüman türkler.1940 lı yıllarda 70 milyon insanı doğradılar bumu medeni sandıklarınız.Soykırımdan bahsedenler bunlara bakmalıdır.Şunu takdir etmek lazım hatalarını fark edip düzetmeye çalışıyorlar.Eskiyi unutup beraber kardeşce yaşamaya calışıyorlar.Okadar acıyı ve kini bir trafa bıraktılar.Kendilerine haklı olan değil güçlü olan üstündür prensibini esas aldıklarından başaramayacaklardır.Ben öyle inanıyorum.

 8. Efraim
  Mart 20, 2013, 6:23 pm

  Efraim. Beni Kureyza musaharasından sonra seçenekler sadece sonuçlanmış şekil değildi.iman edip Müslüman olan 4 yetişkin affedilmiş olup ihanetin başları cezalandırılmıştır.Ayrıca Kureyza vakasında alınacak yanlış ve görmezden gelinecek bir karar islamın önünü tamamen tıkayacak sonuçlar doğuracağı gibi MUhammad (SAV) in sahada kazanıp masada kaybetmesi anlamına gelen ağır sonuçları olabilecek bir karar olurdu..Kureyza vakasının sorumluları Kureyza lı yahudilerdir vede sonuçları kendilerininde itiraz etmedikleri şekilde sonuçlanmıştır… Tıpkı Harun’a yaptıklarının cezası gibi ilahi vede aildir… Benim yorumum inanan Yahudi Hıristiyan ve müslümanlar içindir….inancı olmayan yorumculara söyleyecek bir şeyim yoktur….

 9. Mart 21, 2013, 3:30 am

  Tehdit edildiğinizi ve tehditlerden korktuğunuzu yazmışsınız.Ate olmakta bir inanc sistemidir.İnanacsızlık diye bir şey yok yani.Başkalarının inancına saldırırsanız karşınızdaki koyun değil.Bunu unutmayın.İnsanların mevlana olmadığını unutmayın.Bu insanları dinsizlik inancına katmak için para alıyorsanız her şeyin bir bedeli olur onu karşılamaya hazır olmanız lazım.Sızlanacaksanız bırakın başka işler yapın.Bu memleket nice şehitlerin kanı ile müslüman memleket oldu.Bedeli ödendi yani.İnancları o inancın ilahiyatcıları konuşur senin benim gibi avamdeğil.Başkaların inancına saldırmayı bırakın kimse sizin inancınıza saldırmasın.Kavga etmek istiyorsanızda hodri meydan sızlanmayın.Sizin savaşı sevip sevmemeniz savaşları önlemiyor.Ate takılanların kominist ülkelerde insanlara verdikleri işkence zulümden başka bir hayırları dokunmuşmudur.Koyun dereden atladığında kuyruğu havalanmış keçi kıcın gözüktü demiş .Koyun dönüp seninki hiç kapalı değilki demiş. O misal.Başkalarını suclarken dönüp kendi kıcınıza bakın

 10. Birko
  Temmuz 3, 2013, 9:16 am

  bill :

  sami dede :
  Sene miladi 605 Arap yarım adasında Yahudiler, Hristiyanlar ve Allah’a Tapan ve bu ibadetlerini kızları saydıkları LAT, UZZA ve MENAT isimli PUTLAR vasıtası ile gerçekleştirenler yaşıyor… Abdest, Namaz, Kurban, Hac, Zekat bazı farklılıklar gösterse de ibadetlerinin içinde var… Mekke’ de Hz. İbrahim yaptığı var sayılan KABE ziyareti kutsal bir Dini ritüel. Herkes hayatından memnun Ticaret çok ileri seviyede, Haç ziyareti binlerce kişi tarafından yapılıyor. Safa ve Merve tepelerinde ki Putlar arasında gidip gelerek, Kabe etrafında ( Çıplak olarak ) Tavaf edip Kara Taşa oralarını buralarını sürterek ibadet ediyorlar. Ne Kavga var ne savaş ne kan dökülüyor ne katliam yapılıyor. Cezaların infazı törelere göre ve hepsinde KISAS var… Sonra 5 sene içinde ne oluyor da Arap yarım adası Kan gölüne dönüyor ???

  sami dede inan yazın çok alçakca olmuş. cahiliye döneminde babalar kendi kızlarını diri diri toprağa gömüyorlardı hakkaten kan yok. sende gömerdin kendi kızını haaa o zaman yaşasaydın. bilgisiz cahil insan….bence o dönemi iyi araştır…efendi olsaydın iyi ama köle olsaydınn varyaaa… erkek olsan iyi ama kız bebek olarak doğsan varyaaa….hadi kurtuldun büyüdün… kadın köle olsaydın varyaaa. gelen giden kullanırdı seni sami dede… olurdun sami dedoşşş….. bu tür bozulmuşluk bu tür çıkar odakları bilgi ve kılıçla düzeltilir…. sami dede . anladınmı heeaa…..

  Sanki İslam geldikten sonra köleliğe devam edilmemiş cariyelik olmamış…
  Kureyza kadınları cariye edilip ırzlarına geçilmedi mi?Daha 19.yy sonlarına kadar bile
  islam ülkelerinde köle pazarları vardı.Bak bill bir bil de konuş hakaret ve tehdit savurma.

 11. hüseyin
  Temmuz 4, 2013, 4:10 am

  İnanıp inanmamak sizin hakkınız.bırakında başkası istediği gibi inansın.silah dayayıp zorla inadırmak istiyen yok.1914 senesinde istanbulun nüfusunun yarısı gayri müslümdü o tarihte istanbul 461 senedir bir islam devletinin baş şehridir.Ateist bir ülkenin başşehrinde inanmıyanlar bukadar süre kimliklerini koruyabilirmi idi.

 12. Mutassıb mızrak
  Ekim 30, 2013, 12:25 pm

  İlk defa herhangi böyle bir steye yorum yazıyorum ancak yazmadan da edemedim yorumlar karşısında o kadar sabırsızlandım ki;
  1) Yorumcu arkadaşların bir çoğu Benu Kureyza yahudileri; kendiler bu karara razı oldu, yok işte tavratta vardı, yok yahudiden dönme kişiyi hakem kabul ettiler, yok nerdeyse bu kararı sevinçe karşıladılar diye yorum yapmış. ve buda Peygamber efendimizin ne kabahati var demişler. Ya kardeşim akıl var mantık var ben illaki ötekini kabul edeceğim deme şansıda lüksüde yok kimsenin.
  çıkan karar ne diyor tüm erkeklerin öldürülmesine (bunda tüm islam alimleri ve bu sitedeki yorum yapan arkadaşlar hemfikir) çocukların köle yapılamasına kadınların cariye yapılmasına. (bu konudada herkes hem fikir. bende çokca baktım islami sitelerdede aynı şeyler yazıyor)
  el insaf yahu daha ne karar çıkabilirdi. Hangi aklı evvel bu karara razı olur. iyi kötü ekonomik değeri olanları tut gerisini kes. Ondan sonrada ee buna adamlar razı oldu. BU EŞYANIN TABİATINA AYKIRIDIR. işin ucunda ölüm var ve sen buna razı oldular diyorsun.
  Yahudiler silahlarını bırakmışlar ve teslim olmuşlar, teslim olana asla zarar verilmez bu en ilke kabilelerde bile var.ecdadımız Osmanlıdan kalma bi laf varki ‘aman dileyene kılış çekilmez’ diye.. Bunu gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Kafamı ciddi manada karıştırdı. hakaten bu konuyu enine boyuna biri açıklarsa çok memnun olurum.
  İslamı kaynaklar 300- kişi öldürüldü yok 500 yok 800 ya ne farkeder isterse bir kişi olsun adam sana teslim olmuş ve artı silahını bırakmış bunu öldürmek ne derece etiktr Allahını seversen. yani yorumcu arkdaşlar nerdeyse yahudiler gitti kılıcın üstüne yattı boynunu kendileri kesitiler peygamber efendimiz (sav.) hiç suçu yok diyecekler. ya kardeşim sonuçta bu adamlar öldürüldümü öldürülmedimi. Çok düşünüyorum her şeyi zamanı içerisinde değerlendirmek lazım vs işte Osmanlı padişahlarındaki kardeş katli vs gibi ancak kardeşim söz konusu olan bir peygamber barış güvercini olması gerekn biri. Peygamberimiz (sav) bunu bir intikam hırsı gibi bir hırsla yapmış olabileceğini düşünmek dahi istemiyorum uykulaırm kaçıyor.
  2) bir dğer konuda hep söylenegelen cahiliye devrinde çocuklar diri diri toprağa gömülürdü meselesine akıl erdiremiyorum. Cumhuriyet tarihinde ki yok osmanlı şöyle kötüydü yok padişahlar yabancıların işbirlikçisiydi gibi öğretilen hususulara çok benziyor bu.
  Yani dinimizi öğerken geçmişi nedne yeriyoruz. diğer türlü peygamberimize peygamberlik vasfı verilmesi ile beraber 15-20 sene içerisinde o bölgeye yayılmış olduğunu görüyoruz ve her taraf kadın kız bir anda. madem kızları gömüyorlardı bu kadar 3 er 4 er alacak kadın kız bir anda nerden çıktı. kadının kalmaması lazım ortalıkta öyle gömülüyorsa. Bakıyoruz peygamberimizin anası var babası var amcalarının hanımı var bir sürü kadın var filmde. ve hatta ilk müslüman olan kadınlar var. valla ben bunuda anlayamıyorum. en basit sırtlanların kurtların yavrusunu koruduğu üreme içgüdüsünün olduğu bir düzende neden babalar kızlarını gömsünkü. yok en kötü başlık parası ile satılır bu günkü doğrudaki gibi filan.. diğer taraftan peygamber efendimiz (sav) ın birinci eşi ise 40 yaşınd apatron bir kadın bunu hepmizi biliyoruz. yani kadın diri diri toprğa gömülen kadın nasıl olurda o devirde patron olabilmiş yok kervanlar şu bu. bu gün bile ülkemizde kadın patronlar parmakla gösterilecek kadar azken. o devirde kadınlar bu güce ermiş miş.
  Dinimizin güzelliklerini anlatalım amenna, barışçı yönlerini ortaya çıkartalım amenna ama geçmişede kara çalarsak olmadık yere bu inandırıcı olmayabilir.
  Allah hepmizin yar ve yardımcısı olsun.

 13. Monoteist
  Kasım 14, 2013, 6:49 am

  Gerçeklerden korkanlara.

  İslamiyet Ölüm üzerine kurulmuştur.Allah’ta Kabe’deki en büyük Put El-İlah’tır.Kabenin kendiside bir puttur.Kabe sayesinde kazanılan paralar örneğin Mısırda insan katliamlarına destek olarak aktarılmaktadır.Adem Havva masalıda Sümerlerden geçmiştir.
  Gerçek Yaratan bu sahte dinleri çıkaranları ve bunların adi uygulayıcılarını elbette yargılayacaktır.

  Ayrıca burada Muhammedin aldığı canların karşısında Muhammedi savunanların yorumlarına gelen beğeni sayısı kendilerinin azınlığa doğru yol aldıklarının bir göstergesidir.

 14. Rahman
  Şubat 5, 2014, 5:50 pm

  Ortadoguda devam eden savasin, Dinler arasi bir savas oldugunu soylemek dogru olma. Orda hezaman ve halen var olan savas cikar –savasidir, menfaat kavgasidir. Elbette her toplumun bir dini inanci hep olmustur ve vardir. Ancak hicbir Din Svasi savunmaz, hicbir Din Adam oldurmeyi, hatta canli oldurmeyi savunmaz.
  Her dinin bir Tnrisi- Budizm haricinde her dinin bir yaraticisi vardir. Islama gore yaradan ve surekli gozlemleyen Allah tir. Allah herseye gucu yetendir. Ol dediginde oldurandir. Hatta Allah in insanoglu gibi “Ol” demesine bile gerek yoktur Allah in birseyi istemesi (varsa) zihninden gecirmesi birseyin, olmasi vey ok olmasi icin yeterlidir.
  Islama gore tum everenin yaraticisi ve hakimi Allahtir. O halde inansin inanamasin, gunahkar veya degil herkesi yaradan ve yasamasina musade eden Allahtir. Islama gore gunahkar kullarin cezasi cehennemdir.
  Allah I kullar arasina nifak sokan, kullari birbirine dusuren, birbirine tuzak kurduran, birbirini oldurmeye tesvik eden bir minafik gibi gostermeye hickimsenin hakki yoktur.
  Muhammet in Beni Kureyzada sayisi 400-900 arsinda degisen Yahudi erkeklerini oldurttugu bir gercektir ve bu olay Islamin yuzkarasidir. Bu olaydan sonra Sunnetin dogrulugu savunulamaz. Ancak Kuran da katlimi isaret ve tesvik eden bir Ayet yoktur. Bu sucu Kuran a atfetmek mumkun degildir. Zaten Kuran insanoglunun, Insanlik Tarihi boyunca biriktirdigi dogrularin uzerine bazi ekler yapilarak hazirlanmis bir kitaptir.
  Beni Kureyzadan sorumlu olan Ibn-Sa’d degildir direk muhammettir. Cunku, Allahin elcisinin oldugu biryerde, Allahtan direk emirler alabilen birinin bulundugu yerde baska bir kulun boyle bir onemli karari verme hakki yoktur. Hata ibn sa’d in hakem secilmesindedir. Burdan da su cikiyor ki bu olayin gerceklestigi doenmde Muhammet peygamberden ziyade bir cete reisi, svasci bir grubun lideri sifatindadir. Peygamber sifatinda olsa idi, boyle onemli bir karain aciz yarali, aci icerisindeki bir kula.Sa’d a birakilmazdi.
  Bu durumu Hemden Savasinda da goruyoruz. Hendek savasi bir savunma savasidir. Hendek kazilmasi fikri de Iranli Slama I Farisiye aittir. Eger Muhammet peygamber olsaydi, eger Muhammet Allah in elcisi, sevgili kulu olsaydi, direk Allah tan, yani sonsuz kudret sahibinden destek aliyor olsaydi, hendegin arkasina saklanmaz, cikar erkek gibi savsirdi. Veya nasil bir savunma yapilacagi kari Slaman I Farisiye birakilmazdi.
  Eger Muhammet Allah in elcisi, sevgili kulu, Allah in gorevlendirdigi destekledigi biri olsaydi, muhammet hersye ragmen Hendek savasinda cikar savasir ve kazanirdi. Aksi takdirde bu durum Allah in gc ve kudret sifatina sinir koyar. UHut savasinda Muhammedin disi kirilmistir. Yani Allah muhammedi koruyamamistir. Muhammet Mekkeden kacarken, takipcilerinden kurtulmak icin magaraya saklanmistir. Eger Muhammet maraca cikabiliyorsa idi, takipcilerinden magaraya saklanarak degil, goklere cikarak kurtulurdu.
  Tum bunlar gosteriyor ki, muhammet sizofrenik biridir, kendisine vahiy geldigini zanneden bir hastadir. Bu durum cevresindeki ac, yokluk ve sefalet icindeki insanlar tarafindan kullanilmistir. Bu ac ve sefil vahsi insanlar, vurup, kirip, onun bunun hakkini yemek, onunj bunun karisini kizini parasini gaspedip yemeyi Allah in emir dir diyerek kendilerini ve diger insanlari kandirmislardir. Eger ganimet olmasayidi, saldirilip baskalarindan elde edilen para pul, mal, mulk, kadin ve kizlar olmasaydi bunun Islam diye birseyden bahsetmek mumkun degildi.
  Kura na der ki aln teri dokmeden elde edilen para haramdir, kul hakkidir, ben dahi affedemem. Sunnet ve Muhammede gelinnce yapilanlar tamamen Kuran hukumlerine aykiridir.
  Kuran ayri sey; Muhammedin yaptiklari baska sey. Kur an icindeki katkilardan ayrilirsa bir din kitabidir, ama Muhammedin yaptiklarini; 8 yasindaki Ayse ile evlenmek, 19 kari almak, cariye-kole sahibi olmak, katliam emir vermek, baskalarinin caniana malina kastedmek, insanlari birbirine karsi kin nefret ve dusmanliga sevketmek, gayipten haberler aldigini soylemek, insanlara peygamberim diye yalan soylemek…bunlari bir din olarak kabul etmek mumkun degildir.
  Din insanlarin Yaradan ile olan iliskilerini ayni zamanda kullarin birbiri ile baris, huzur ve kardeslik icerisinde yasamalarini saglayan inanctir. Din yaradan in emridir, yaradanin sifatlarindan biri Adil dir. Insanlari oldurup, oldurulen kisinin mallarinin adilo bolusulmesi sadece komiktir.

 15. hüseyin
  Şubat 7, 2014, 3:10 am

  Yazı yazmak için insanın kafasının calışması tek başına yeterli sebeb değildir.Bilmek de okadar önemlidir.Yahudileri bilmeden o konuda müslümalıkla ilgili yazı yazmak cahilliktir.Bu biline.Yahudiler yahudi olmayanlara goy ve goyim derler.Manasını googleye sorun.Yahudi inancına göre Yahudiler Şeytanın havva ile evliliğinden diğer insanlar ademle evliliğinden olmuştur.Yahudiye göre Yahudi olmayanla yahudi arasındak fark hayvanla bitkiler arasındaki farktan daha fazladır.Şu an suriye, mısır, ırak,lübnan coğrafyasında yaşanan olaylar siyonist yahudinin hegomonyasını sağlamaya yönelik operasyonlardır.Türkiyedeki geziparkı olayları , vaiz efendi cemaati olayları temeli one minute olayına dayanır.Kendine yakın olanları kulanma hadisesi.İsa aleyhiselam yahudidir.Buğun bunu propaganda yoluyle neo con denen bir kısım hristiyanlara empoze ederek adeta yahudilere tapar hale getirdiler(yahudileri bu konuda tebrik etmek lazım).Önceleri yahudiler hristiyanlarla beraber değil ayrı gettolarda yaşıyorlardı.Mecbur ediliyordu.Nereden nereye.Amerikayı Başkanlar değil yahudi lobileri yönetir.İsrail aleyhine alınan hiçbir Birleşmiş milletler kararı uyğulanamaz.Peygamber efendimiz en azılı düşmanlarını afvetmiş fakat hainleri asla afvetmemiştir.Müslümanların en kötü zamanında anlaşmalara ihanet ederek müslümanları arkadan vurmaya kalkışmışlardı.Hemde içerden.Müslümanlık ırkcılığı ret eder.Bundan dolayı yahudileri diğerlerinden ayırmam.Cahilliği ve ahmaklığıda ret ederim.Unutulmamalıdırki dinsizlikte bir inanç sistemidir.

 16. hüseyin
  Şubat 7, 2014, 3:48 am

  Burada Müslüman adı taşıyıpta Efendimize şizofren diyenler yazılarına şöyle başlasalar iyi olur başkalarınıda kandırmamış olurlar.Benim ismim müslümanlara ait bir ad fakat ben çeşitli saiklerden dolayı ismimi değiştiremiyorum fakat ben ateistim,hristiyanım,yahudiyim vs.benim görüşlerimde budur.Daha dün kamboçyada masum en az tam sayısı bilinmiyor 1,5 milyon insan öldürüldü kitap okuyor gözlük takıyor gıravat takıyor diye.Ruandaka 1.5 ayda birmilyon insan sırf farklı ırktan olduğu için öldürülüyor.Cok yakın zamanda.Burada yazı yazanların çoğu bunu bilmiyordur.1400 küsur sene önceki beni kureyza kabilesinin ihanetini savunuyorlar.birmilyondan fazla ermeni şimdiki suriye, lübnan, ermenistana sürüldü.Vah ne yazık oldu diyorlar.Elbeteki üzülmemek elde değil.Sorulmuyor bunlar sırf spor olsundiyemi sürüldü.Kafkasyadan Balkanlardan milyonlarca insanın anaduluya sığınmak zorunda kaldığını kimse hatırlamak istemiyor.Cerkezin ana vatanı kafkasyadır.Buralarda turist niyetine yaşamıyorlar mecburiyetten buraları yurt edindiler.Memleketlerini terk ederken busines kılas sınıfı uçaklarla pulman vagonlu hızlı tirenlerle gelmedier.Çekilen çileleri katliamları unutmamak lazım.Bunlar hatırlanmaz ve bilinmezse kafirin birisinin peygamberimizi ret içerikli yazısına takılır kalırız.Müslümanlığın inancı şöyledir.Onlar istemesede Allah c.c nurunu tamamlayacaktır.Küfür zirveden aşağıyadoğru yuvarkanmaktadır.Çırpınışlarının faydası olmayacaktır.Bütün ortadoğudaki kanlı karışıklıklara rağmen bu böyledir.Küfürleri için iyi çalıiıyorlar

 17. hüseyin
  Şubat 7, 2014, 3:54 am

  Küfür tek millettir.Yahudi hıristiyan mecusi putperest ateist aynı guruptandır.Müslümanlar butür tuzaklara düşmemeli , küfrün tek millet olduğu unutulmamalıdır.

 18. Sedat
  Mart 4, 2014, 8:06 am

  Bi adinizi yazsaydiniz müşerref olsaydik keşke. Şimdi zati muhterem size sualim şu aynı tarihlerde ayni sinirlarda yaşayan Beni Kaynuka ve Beni Nadir kabileleri yahudi değillermiy di ? Yahudiyseler eğer peygamber efendimiz hz Muhammed sav efendimiz onları neden sizin tabiriniz ile katl etmedi ?

 19. Yusuf
  Haziran 24, 2014, 3:52 am

  bu yazıyı yazan gerı zekalı o dönemın zengınlerının oynattığı dansözden her gece yataklarına aldığı kadınlardn dırı diri gömulen kızlardan putlara verılen altın ve değerlı eşyaları kendı susuleırıne ve ıhtıyaclarına kullnamlarından,köleliğin yayguınlaşmasından ınsanları ruhsuzlaştırmasından haberın yok …soytarı önce öğren sonra o peygamber hakkında yaz..senın gıbı gerı zejalılar bu nur hakkında yazdıkları ıle sönduruleceğını mı sanıyorsun yaratık..

 20. hüseyin
  Haziran 30, 2014, 1:49 am

  Yusuf ağzına sağlık.

 21. emir
  Haziran 29, 2014, 2:06 pm

  Böyle bir katliam yok. Arap tarihi palavralarla dolu bir tarihtir.Bu da o palavralardan biri.Aişe validemizin yaşı gibi… Palavralara itibar etmeyelim.

 22. kadir
  Kasım 8, 2014, 11:35 pm

  bu yaziyi yazanin ne tarihten, ne o gunun sartlarindan haberi var. islam dusmanligini siari edinmis oldugu icin buyuk ihtimalle kasitli olarak islama ve pegambere hucum ediyor.

 23. Bekir Demir
  Ocak 13, 2015, 7:25 am

  Ya arkadas ben son derece Müslüman biriydim bu beni Kureyza olayı hakikaten gercekmi ? gerçekse bunu kim nasıl savunabilir lütfen bi cvp yazın gercek olduguna eminmisiniz ayrıca gerçekse insanlar o donemde nasıl Müslüman oldular bu katliam karşısında insanlar islamdan tiksinmezmiydi? Lütfen bi cvp yazın

 24. Ocak 13, 2015, 10:20 am

  Bekir, Muslumanlar zaten reddetmiyor bu gercegi. 2014 yilinda Muslumanlarin yaptigi katliamlara baktiginda bu katliamin son derece siradan oldugunu da goruyorsun, 1400 yildir degisen bir sey yok. Muslumanlik vahset ve korku temelleri ustune kuruludur ve kimse severek Musluman olmamistir tarihte.

 25. yılmaz akbulut
  Temmuz 8, 2015, 8:33 am

  katliam kesinkes olmuş ve sizde ordaymışçasına yazmışsınız tuhaf olmuş üstelik inanamadığınız bir tanrının inanmadığınız bir dininin inanmadığınız(varlıklarına) bir peygamberine isnat ediyorsunuz farkındaysanız suçu

 26. hüseyin
  Temmuz 10, 2015, 2:36 am

  Jonost git erkek erkeğe nikah kıyan papazların inancı ile uğraş.Fuhuş yuvasına cevrilen avrupa kliseleri ile uğraş.Çukurdaki insanların zirvedekilere verebileceği bir şey yoktur.

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 83 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: