Başlangıç > Dinler > Beni Kureyza Yahudi Katliami

Beni Kureyza Yahudi Katliami


Kusatma sona ermis, 1500 kisilik kabile, haklarinda verilecek karari korku dolu gozlerle bekliyordu. Cocuklar agliyor, kadinlar cocuklarina sarilmis yalvariyorlardi af icin. Karar aciklandi. Tum erkekler oldurulecek, kadinlar ve kizlardan ergenlige girmis olanlar seks kolesi (cariye) olacak, kucuk erkek cocuklari da kole pazarinda satilacakti…

Agitlar cigliklara donustu ama bu karardan donus yoktu. Sehrin ortasina uzun hendekler kazildi ve erkekler elleri arkadan bagli vaziyette dizildi hendekler boyunca… Bu arada onlerindeki muthis kosusturmaciyi, pazarliklari izliyorlardi dolu gozlerle. Birazdan oleceklerine degil, karilarinin, kizlarinin bu sakalli acimasiz adamlarca paylasilmasina agliyorlardi. Yasli bir adamin payina bir kiz cocugu dusmustu, gozleri guluyordu yasli adamin kizi evine dogru suruklerken… Kizin 13 yasinda olmasina aldirmadan, kizin babasinin elleri arkadan bagli vaziyette aci dolu yakarislarina, yalvarmalarina aldirmadan, yeni sahibini bekleyen annesinin cigliklarina aldirmadan. Kucuk kiz belki bize kucuk geliyordu. O yasli adama degil. O kucuk kiz bir cariyeydi artik. Sucuysa… Hayir, sucu yoktu…

Sonra erkeklerin kafa kesim islemi basladi. Yaklasik 800 erkek dizilmisti hendegin onune. Gunes battiginda hala kesim devim ediyordu. Sehir kan ve aci kokuyordu.

Hendek savasinin bitiminde Muhammed, ordusuna yonelip: “Ikindi namazini Beni Kureyza’da kilacagiz” diyerek Kureyza kabilesinin uzerine yurutur. Daha sonra hadislere gececek gerekcesi de Cebrail’in ustu basi toz icinde hem de katirinin ustunde yanina gelip, savas bitmedi, ben ve diger melekler hala savasiyor, sen de git Kureyza’yi kusat demesidir.  Sehir kusatilir ve buyuk ordusuyla hic zorlanmadan ele gecirir. Savasci erkeklerden direnenler hemen oldurulur, geriye kalanlar da esir alinir. Muhammed, onceden Yahudi olup da Islami secen Sad Bin Muaz’a esirler icin ne yapalim diye sorar. Nedense Yahudilerin Tevrat’a gore cezalandirilmasini istemektedir. Sad hukmu verir: “Tum erkekler oldurulsun, kadin ve kizlari cariye olarak alalim, ergenlige girmemis erkek cocuklarini da kole olarak alalim.” Muhammed de bu hukmun Allah’in verecegi hukumle ayni oldugunu soyler. Hukum yerine getirilir. Bir kac Islami kaynaktaysa Sad’in hukum vermesini Kureyza’li Yahudilerin istedigi one surulur. Sonucta farkeden bir sey yoktur.

Muhammed, Ali ve Zubeyr’i kesim islemi icin gorevlendirir. Erkeklerin kafalari kesilirken, artik sifatlari cariye olan kadinlar ve kizlarsa bu kanli manzara onunde Muslumanlar arasinda paylasilirlar. Muhammed Reyhane isimli Yahudi kizini kendine cariye olarak alir.

Yukarida anlatilan olay tum tarihciler ve Islam alimlerince kabul edilen bir gercektir. Bazi kaynaklar, kafalari kesilen erkek sayisinin 800 degil de 700, 600, 500 gibi rakamlar oldugunu onerir.

Islam uzmanlari bu katliami nasil savunurlar?

1. Muhammed, Medine’ye gocu sonrasi, Medine ve civarinda yasayan Yahudi kabileleriyle baris anlasmasi imzalamistir. Anlasmaya gore Muslumanlarla Yahudiler arasindaki surekli olacak barisin otesinde, savas durumunda birbirlerine yardim edeceklerdir. Hendek savasinda Kureyza’li Yahudiler, Muslumanlara yardim etmek bir yana, dusmanla isbirligi yapmistir.

Gercekten de Muhammed ve cevresindekiler Medine’ye geldiklerinde magdur, ezilmis bir gruptular, savas degil baris yanlisiydilar. Ordulari yoktu. Yahudiler bu kucuk ezilmis halki misafir etmis, bundan bir rahatsizlik da duymamisti. Ama Muhammed ve cevresindekiler hizli bir degisim surecine girmislerdi. Sam’dan Mekke’ye dogru gecen kervanlara saldirip mallari caliyorlar, kervancilari esir alip fidye istiyorlar, bu gibi aksiyonlara katilanlarin ganimet hakkinin dogmasiyla da silahli Musluman sayisi hizla artiyordu. Yahudileri Musluman yapmaya calisip basarili olamayinca Yahudilere de saldirilar baslamis, Yahudileri ikna icin degistirilen kible, bir kez daha Mescid’i Aksa’ya dondurulmustu. Artik Yahudiler, Medine’de birlikte yasadiklari Muslumanlardan hic de hoslanmiyorlardi. Yani ortada soylendigi gibi pek de barislik bir durum yoktu.

2. Erkeklerin katledilmesi Tevrat’a dayanarak yapilmistir.

Bu maalesef cok aci bir savunmadir. Katliam emrinde son sozu soyleyen Muhammed’dir. Eger Tevrat’a dayali yapilan bu katliami hatali bulsa, daha adil olacak yeni bir emir verebilirdi. Ama aksine, Tevrat hukmunu aciklayan Sad’i onaylayan ifadeler kullanmistir.

3. Asmayalim da besleyelim mi kardesim? 🙂

Ben savasa tumden karsiyim, kolelikten tiksiniyorum, hele seks koleliligi midemi bulandiriyor. O yuzden bu ilkel insanlara pek uygulayabilecekleri bir onerim olacagini sanmiyorum.  Ama su sorulari sorabilirim:

– 800 kisinin 800’u de mi suclu?

– Mahkeme kursaniz da bir yargilasaniz olmaz miydi?

– Illa ki oldurecekseniz ailelerin onunde yapmasaniz, adamin karisini gozunun onunde paylasmasaniz olmaz mi?

– Bacak kadar veledlerin ne gunahi vardi da kole oldular?

– Kadinlarin ne gunahi vardi da seks kolesi oldular?

– Kizlarin ne gunahi vardi da 60 yasindaki sakalli azgin adamlarin yatak koleleri oldular?

– Bu katliami yapip sonra nasil cikip da sevgi ve baris adina Islam’a davet edersiniz insanlari?

Kategoriler:Dinler
 1. Misafir
  Mayıs 26, 2009, 4:17 pm

  Guzel yazi ve sanki bugunu cagristirmaya calismissin. Ezilmis, mazlum muslumanlara dostca davran, surekli duygu somurusu yapip once ekonomiyi ele gecirsinler sonra da yavas yavas sistemi. Bir gun birisi benzer bir durumda “madem bunlar laik, laik kanunlara gore yargilayin bunlari” der mi demez mi onumuzdeki 20 yilda gorecegiz.

 2. bill
  Haziran 23, 2009, 2:15 pm

  aynı olayın bir benzeri osmanlıların çöküş zamanında ermenilerin vatanlarına ihanet ederek bölgedeki bütün müslüman halkı özellikle türk ve kürtleri katletmeye başladılar.osmanlıda onlara karşı koyup ayaklanan ermeni halkını sırf olay çıkarmasınlar diye çeşitli coğrafyalara yayıp kontrol etmeye çalışınca (ermenilerin oamanlı halkına yaptıkları katliamları bu adreste bulabilirsiniz http://www.ermenisorunu.gen.tr/turkce/ozet/index.html)
  soykırımdı bizi katlettiniz diye dünyayı velveleye verdiler.

  birazda ben olayları canlı canlı anlatayım. osmanlı kadın ve çocuklarının karınlarında daha canlılarken ateş yakarak öldürmeleri. annesinin kucağındaki bebekle diri diri gömülmesi. kadınlara tecavüz edip sonra diri diri yakarak öldürülmesi. bunlar bizim şahsen başımıza gelen olaylar.

  şimdi yahudilere gelelim. filistinde 1400 tane sivili canlı canlı daha yataklarında uyurken füzelerle katletmeler. kundaktaki bebeğin kafası bir yanda kolu bir yanda. yaşlı kadın ve erkeklerin vücutları tanınmaz halde. yığınların arasından çıkarılıyor.

  o zaman ki yahudiler bu zaman ki yahudilerden farklı değildilerki. peygamber efendimiz onlarla savaşmış. onların köhnemiş yaşam tarzlarını ortadan kaldırmak için önlemler almış. ALLAH aşkına cahiliye dönemindeki insanların hallerini bir okuyun. bu benim yorumum. işin gerçek oluş şekli şudur.

  alıntı:Resulullah (sas)’in karşısında Yahudilerin herhangi bir güçleri yoktu. Genel anlamıyla ona karşı koyabilecek kuvvet olarak Arapları, özel anlamıyla da Kureyş’i görebiliyoruz. Bunun için Peygamber, Yahudileri itaata mecbur eden ve karşı çıkmalarını yasaklayan bir takım anlaşmalar yapmıştır. Bu anlaşmalara rağmen İslâm Devleti’nin büyüdüğünü, müslümanların otoritesinin yayıldığını gören yahudiler, söz ve dedikodular ile müslümanlara hücum etmeye başladılar. Bedir Savaşı’nda müslümanlar muzaffer olunca, Yahudiler bu zaferin kendi aleyhlerinde bir tehlike arzettiğini hissettiler. Zaman zaman müslümanlara dil uzatıyor ve Peygamber’in aleyhinde komplolar düzenliyorlardı. Yahudiler ile ilgili haberler Resulullah ve müslümanlara ulaşıyor. Birbirlerine karşı kin ve öfke ile doluyorlardı. Yekdiğerinin aleyhine gelişecek felâketler bekliyorlardı. Hergün Yahudi hayasızlığı biraz daha artıyordu. Amr b. Avf’ın oğullarından olan Ebu Afak, Muhammed ve müslümanları yeren şiirler söylüyordu. Mervan kızı Asma‘, İslâm’a hakaret, Resulullah’a de eziyetler ediyor, halkı bu konuda teşvik ediyordu. Ka’b b. El-Eşref müslüman kadınlara mahrem şiirler söylüyordu. Mekke’ye gidip orada Muhammed’e karşı halkı teşvik eden şiirler de söylüyordu.

  Müslümanlar buna karşı sabredemeyip onları öldürdüler. Ancak böylece Yahudiler biraz olsun çekindiler. Fakat korkmalarına rağmen fırsat buldukça işkenceleri daha da şiddetlendirdiler. Peygamber, müslümanlara eziyet etmekten vaz geçmelerini, anlaşmalara riayet etmelerini, aksi halde Kureyş’e yaptıklarının kendilerine de yapılacağını Yahudilere söylediği zaman onlar; tehditleri hafife alarak ona şu cevapla karşı koydular: “Ey Muhammed, sen savaş ilmini bilmeyen bir kavimle karşılaştın, onların bu bilgisizliklerini fırsat bilip mağlup ettin. Vallahi sen eğer bizimle savaşırsan bizim kim olduğumuzu öğrenirsin.” Bu sözlerinden sonra onlarla savaşmaktan başka hiç bir çare kalmadı.

  Müslümanlar Beni Kaynuka kabilesini kendi evlerinde onbeş gün muhasara ettiler. Bu esnada hiç bir kimse evlerinden çıkmadığı gibi onlara kimse yiyecek de götürmedi. Bu durum karşısında onlar Resulullah’a teslim olup, onun vereceği hükme razı olmaktan başka bir yol bulamadılar. Sonra toptan Medine’den çıkarılıp sürgün edilmeleri fırsatı kendilerine verildi ve Medine’den çıkarıldılar. Medine’den çıkan Yahudiler Vadil Kura denilen yere gidip orada bir zaman kaldılar. Buradan da yanlarına eşyalarını alarak Şam tarafına doğru gittiler. Şam sınırına yakın Ez’ru’at’a yerleştiler.

  Medine’den sürgün edilmeleriyle Yahudilerin gücü zayıfladı. Müslümanlara boyun eğmeyi kabul ettiler. Bu da müslümanların gücünden korktukları için olmuştur. Fırsat düştüğü zaman tekrar ikinci defa hareket edeceklerdi. Nitekim müslümanlar Uhud’da mağlup olunca yahudilerin kalplerinde sakladıkları kinleri kabardı. Bu sefer Peygamber’i öldürmek için komplo hazırladılar. Allah Resulü bunların bu niyetlerini biliyordu. Niyetlerini ortaya çıkarmak için onlara biraz daha mühlet vermeyi uygun gördü. Kendisi ve aralarında Ebu Bekir, Ömer ve Ali’nin bulunduğu müslümanların ileri gelenlerinden on kişiyle Beni Nadir yurduna gittiler. Onlara karşı güzel davandılar. Bir kısımlarıyla görüştüğü bir sırada, bir kısmının bir takım faaliyetler içerisinde olduklarını anladı. Onlardan biri bir tarafa, diğeri Peygamber’in bulunduğu ve sırtını dayadığı duvarın arkasına gitti. Bunların bu hareketleri Resulullah’ı kuşkuya sevketti. Onların bir komplo içerisinde oldukları haberi de kendisine ulaşınca bu kuşku büsbütün arttı. Bunun üzerine Resulullah (sas) az sonra yerini ve ashabını terkedip oradan ayrıldılar. Ashab, onun bazı işleri görmek için kalktığını zannetti. Bu sırada Yahudilerin planları boşa çıktı ve ne yapacaklarını şaşırdılar. Bu defa, müslümanları razı etmeye uğraştılar. Ashab onun geri gelmediğini gördü ve aramaya koyuldular. Arama sonucu onu mescidde buldular.

  Resulullah (sas), Yahudilerin oyununu onlara anlattı. Beni Nadir kabilesinin ülkelerini bırakmaları için Muhammed b. Mesleme’yi gönderdi. Onlara on gün mühlet verdi. Sonra Beni Nadir’i muhasaraya aldı ve onları oradan çıkardı. Böylece Beni Nadir, yurtlarını bırakıp çıktılar. Onlardan bir kısmı Hayber’e indi. Bir kısmı ise Şam’a yakın Ezruat’a gidip yerleştiler. Bununla Medine, Yahudi fitnesinden temizlenmiş oldu.

  Medine’de kendi ahidlerini bozmayan Beni Kureyza Yahudilerinden başka hiç bir kimse kalmadı. Bundan dolayı Resulullah, onlara herhangi bir taarruzda bulunmadı. Beni Kaynuka ve Beni Nadir’in başına gelenleri de görünce sevgi gösterilerinde bulundular. Ancak bu sevgi, müslümanların gücünden korktukları için zoraki bir sevgi idi. Kendilerine fırsat düştüğü, müslümanları ortadan kaldırmak için çeşitli kabilelerden müteşekkil bir ordunun meydana getirildiğini gördükleri zaman, Beni Kureyza Huyey b. Ahtab’ın sözünü dinleyip ahidlerini bozmuşlar ve müslümanları imha hazırlıklarına girişmişlerdi. Çirkin bir şekilde ahidlerini bozarak emânete hiyanetlerini izhâr ettiler. Onun için kabilelerin (Ahzab) gidişlerinden hemen sonra Resulullah ve müslümanlar Beni Kureyza’ya gidip onları onbeş gece ablukaya aldılar. Yahudiler bu onbeş gün müddetince dışarı çıkmaya cesaret edemediler. Barındıkları kalelerin kendilerine fayda vermiyeceğini anlayınca, durumlarını görüşmek üzere kendilerine Ebu Lübabe’yi göndermesi için Resulullah (sas)’e haber gönderdiler. Ebu Lübabe, müttefikleri bulunan Evs Kabilesinden idi. Ebu Lebabe’nin geldiğini gören Beni Kureyza’lıların erkekleri onu karşıladılar. Kadın ve çocuklar da onu ağlayarak, feryad ve figan ederek karşıladılar. Ebu Lebabe bu duruma acıdı. Beni Kureyza; “Ey Ebu Lübabe! Muhammed’in hükmünü kabul edelim mi?” dediler. Ebu Lübabe Eliyle boğazını işaret ederek; “Evet kabul edin. Çünkü, eğer kabul etmezseniz hepinizi kılıçtan geçirir” dedi.

  Ebu Lübabe oradan ayrılınca Ka’b b. Esed bazı teklif ve görüşler getirdi. Fakat onlar bunu kabul etmediler. Bunun üzerine Ka’b; “Artık Muhammed’in vereceği hükmü kabul etmenizden başka hiç bir çareniz yoktur” dedi. Bunun üzerine Beni Kureyza sahip oldukları mal ve mülkü arkalarında bırakarak Ezruat’a çıkıp gitmek istediklerini Resulullah’a bildirdiler. Fakat Resulullah (sas), bu tekliflerini kabul etmeyerek vereceği hükmü kabul etmelerini emretti. Bu defa şefaatçı olarak Evs Kabilesini araya koydular. Resulullah (sas);

  “Ey Evs Kabilesi! Benim ile müttefikiniz arasında hakem olmak üzere sizden birinin hakemliğine razı olur musunuz?” dedi. Evs; “Oluruz” dediler. Resulullah; “O halde işte Sa’ad b. Muaz” dedi.

  Yahudiler Sa’d b. Muaz’ı seçtiler. Her iki tarafın onun vereceği hükme razı olacaklarına dair anlaşma yapıldı. Sa’d b. Muaz’a güven muamelesi bittikten sonra, Sa’d; Beni Kureyza’nın silahlarını bırakıp dışarı çıkmalarını emretti. Silahlarını bırakıp dışarı çıkınca Sa’d, eli silah tutanların öldürülmeleri, mallarının taksim edilip, kadın ve çocukların mülk edinmelerine hükmetti. Sa’d’ın bu hükmünü işiten Resulullah (sas) şöyle dedi:

  “Sen onlar hakkında Allah’ın yedi kat gök üstündeki hükmüne uygun hüküm verdin.”

  Sonra Medine sokaklarına çıkma emrini verdi. Hendek kazılmasını emretti. Kazılan bu hendeklere boynu vurulan Yahudiler defnedildiler. Resulullah, Beni Kureyza’nın mallarının, kadın ve çocuklarının beşte biri çıkarıldıktan sonra geriye kalan ganimetleri müslümanlara taksim etti. Bir kısım ganimet ile de müslümanların savaş gücünü artırmak için silah ve at almak üzere Sa’d b. Zeyd el-Ensari’yi Necd’e gönderdi.

  Böylece Beni Kureyza’nın işi bitirilmiş oldu. Fakat daha işi bitmeyen Hayber Yahudileri en güçlü olanlarıydı. Resul (sas) ile herhangi bir ittifak yapmamış bulunan bu Yahudiler, Hudeybiye anlaşmasından önce Resulullah’a karşı Kureyş ile beraber hareket ediyordu. İslâm Devleti açısından onun varlığı bir tehlike arzediyordu. Hudeybiye anlaşması tamamlanırken Resul (sas), Hayber’e kesin bir darbe vurma hazırlığına girişti. Hayber savaşına hazırlık için halka emir verdi. 100 süvariyle birlikte 1600 kişilik bir ordu Hayber’e yürüdü. Hepsi Allah’ın yardımına güveniyorlardı. Tam bir hazırlık içerisinde Hayber’e gidip, kalelerin önünde durdular.

  Yahudiler aralarında müşavere ettiler. Selam b. Mişkem’in tavsiyesine göre; mal ve ailelerini Vatih ve Selalim kalelerine, yiyeceklerini de Naim kalesine koydular. Eli silah tutan ve savaşa girebilenler ise Netah kalesine girdiler. Onlarla birlikte kaleye giren Selam b. Mişkem, onları savaşa teşvik ediyordu.

  Savaşçıların içinde bulunduğu Netah kalesinin etrafında iki ordu birbiriyle karşılaştı. Şiddetli bir çarpışma başladı. O gün müslümanların yaralı sayısının elliye ulaştığı söylenir. Selam b. Mişkem de öldürülmüştü. Yahudi ordusu komutanlığına Haris b. Ebi Zeyneb geçti. Yiyeceklerin bulunduğu Naim kalesinden çıkıp müslümanların çadırlarına hücum etmek istedi. Fakat Beni Harec bu hareketi püskürttü. Kaleye geri dönmek mecburiyetinde bırakıldı. Müslümanlar kaleyi Yahudilerin üzerine daralttılar. Yahudiler kaleyi can pahasına savunuyorlardı. Günler birbirini kovalıyordu. Resulullah Ebu Bekir’i Naim kalesinin açılmasını temin için gönderdi. Fakat onlar onunla savaşa durunca geri dönmek mecburiyetinde bırakıldı. İkinci gün Ömer’i gönderdi. O da Ebu Bekir’in akibetine uğradı. Allah Rasulü (sas) şöyle dedi:

  “Yarın bu sancağı Allah’ını ve Rasulü’nü seven, Allah ve Rasulü’nün de kendisini sevdiği ve savaştan geri dönmeyen birisine vereceğim. Allah onun eliyle fethi nasib edecek.” Sonra Ali b. Ebî Talib’i çağırdı ve ona; “Bu sancağı al ve Allah sana fethi verinceye kadar yürü” dedi.

  Ali, eline sancağı aldı ve yürüdü. Kaleye yaklaşınca çarpışma başladı. Saldırıya geçen bir Yahudi Ali’nin elinden kalkanını düşürdü. Ali (ra) o sırada kalenin yanında bulunan bir kapıyı kendisine kalkan olarak kullandı. Kale fethedilinceye kadar bu kapıyı kalkan olarak kullandı. Sonra o kapıyı, müslümanların üzerinde geçeceği bir köprü yaptı. Naim kalesinden sonra, diğer kaleler teker teker müslümanlar tarafından fethedildiler. En son kale olan Vatih ve Selalim kalelerine sıra geldiğinde, Yahudilerin kalplerini ümitsizlik kaplamaya başladı. Kanlarını ve canlarını bağışlamak üzere Resulullah ile anlaşma teklifini yaptılar. Resulullah (sas), fetih hükmüne göre meyvelerinin yarısını kendilerine bırakıp yarısını da devlete vermek ve arazilerini oturmak üzere kendilerine bıraktı.

  Böylece Hayber de İslâmî otoriteye boyun eğmiş oldu. Hayber’in başına gelenleri işitince Fedek Yahudilerinin kalplerini korku sardı. Savaş yapmamak üzere mallarının yarısına karşılık anlaşma yaptılar. Resulullah Vadikura yolu ile savaşsız ve kıtalsız olarak Teyma Yahudilerine de cizyeyi kabul ettirdi.

  Böylece bütün Yahudiler Resulullah’ın otoritesini kabul etmiş ve kendilerinin sahip oldukları otoriteleri sona ermiş oldu. Resul (sas), Arap Yarımadasında kendisini emniyete almış ve otoritesi her türlü emniyete erişmiş olarak yerleşmiş oldu.

 3. Haziran 23, 2009, 4:09 pm

  Cok uzun ve sikici bir yazi olmus. Ama yorumunuzu cevapsiz birakmak istemedim bu kadar emek verdiginiz icin.

  Yazinin ilk kismindaki savunma kisaca soyle:

  – “Ama benzerini Osmanlilar da Ermenilere yapti, Ermeniler de Kurtlere ve Turklere yapti, Israil de Filistinlilere yapti, vs. vs.” Makalede bahsettiginiz katliamlari onaylayan bir ifade gordunuz mu hic? Acikcasi boyle bir savunma Muhammed’in insanlik disi katliamini en ufak iyi gostermedigi gibi bu savunmayi yapanlari da bence komik duruma dusurur.

  Yazinin geri kalaninda oldukca uzatilarak anlatilan kisim da benim yukarida kisaca yazdigim makalemdekiyle ayni hikaye. Tek farki, arada bol bol Muhammed’in ne kadar iyi kalpli, zeki, muhtesem bir insan oldugu anlatilmis, Muslumanlarin bir melek gibi iyi niyetli insanlar olmasina ragmen Yahudilerin ne kadar asagilik ve pislik bir toplum olduklari anlatilmis. Ortalama her Musluman’in icinde besledigi Yahudi nefreti birazcik bu yaziyla kusulmus… Sonucta da bahsi gecen kabiledeki 800 Yahudi erkegin kafalarinin kesilerek oldurulmesinin, erkek cocuklarinin “ganimet” adi altinda kole olarak alinmasinin, zavalli kadinlarinin ve kizlarinin da seks kolesi olarak alinmasinin ne kadar hakli oldugu anlatilmaya calisilmis.

  Sevgili yorumcu arkadasim, cok basarisiz bir savunma olmus. Boylesine bir katliamin ve insanlik draminin savunmasi da zaten olamaz. Yasananlari inkar etme yoluna gitmeniz daha uygun duserdi.

  Bir de kafanizda canlandirin lutfen: Eger o Yahudi kabilesinden birisi olsaydiniz, esiniz ve kiz cocugunuz seks kolesi olarak alinirken sizin de kafaniz kilicla kesilseydi, Muhammed’e karsi su an beslediginiz karsiliksiz sevgiyi hala besler miydiniz?

 4. bill
  Haziran 24, 2009, 12:00 pm

  Osmanlılar ermenilere yaptı demedim. Ermeniler Osmanlıya ihanet ettikleri zaman Osmanlı tedbir aldı dedim.çarpıtmazsan sevinirim. Yahudiler müslümanlara saldırdı peygamberimiz tedbir aldı.onlarla savaştı. DİKKATLİ OKU YAZILARIMI.

  Şimdi ben bir devlet başkanı olsam ülkemi savunmak için eğer tehdit görüyorsam o ülkeyle savaşırım. Orda söylemek istediğim peygamberimiz sivil halka dokunmamış.kimsenin de sex kölesi yapıldığı yok. İSLAM KÖLELİĞİ KALDIRMIŞTIR. KİMSENİN KÖLE YAPILDIĞIDA YOK. Dikkat et. Savaş yapılıyor yaa savaş. anlatmak isteğim bu. Adamlar seni öldürmeye inançlarını bitirmeye çalışıyor. sende onlara ne diyeceksin aman beni öldürmeyin sizde Müslüman olun şöyledir böyledir… oyuncak mı oynanıyor burada lütfen. Bir önceki yorumda peygamber efendimiz hak etmeyenle savaşmamış aynı zamanda hak etmeyene hak etmediği muameleyi yapmamıştır dedim. Verdiğim örnekte Yahudiler Müslümanlara her fırsatını bulduklarında -eziyet demiyorum- yok etmeye çalışıyorlardı dedim. Tarihin her anında bu böyle olmuş. Haçlılar Müslümanlara saldırmış Osmanlı yenmiş sonra haçlılar üstünlük kurmuş. Yada yahudiler le müslümanlar. savaşta ölen ölür.

  müslümanlar senin dediğin gibi kimseyle zina yapmaz. Bir peygamber zina haramdır diyecek sonrada savaştan topladıklarıyla zina yapılmasına izin verecek ve herkez onun dediklerindeki çelişkiyi anlamayacak SEN anlayacaksın. Seni takdir ettim valla. Bu konyu şimdi senin neye hizmet ettiğini türkmüsün yoksa yabancımısın bilmediğim için Müslüman bir kişi olarak şahsi görüşümü genelleme yaparak söyledim.

  Yahudiler barış içinde yaşamak isteseydi yaşarlardı. Onlar istedi savaşmayı.

  Sana bir soru. Aranda husumet bulunan bir adam sana geliyor seni öldürmek için. Seni öldürmeye gelenin elinde silah var. Sende adamı tuttun sonra bırakırmısın?

  Bak biz şimdi bizim başımıza musallat olanı yaşatıyoruz. ordan yönetiyor terörünü ve bizim hala askerlemiz şehit oluyor.

  Baksana sana bir soru daha sorayım peygamber efendimizin hangi yönünü seviyorsun?

  Tarihe iyi bakacak olursan Müslümanlar kendine saldırmayanla savaşmaz.

  Haa bir önceki yazıdaki yorum ilk dört paragraf. Sonraki olayın gerçek hali ve senin yazdığından çok farklı.

  O yahudi kabilesindeki duruma hiç bir müslüman düşmez. Müslümanlar hiçbir zaman yahudilerin bir önceki yazımda yaptıklarını yapmazlar. Müslümanlar kendilerine saldırmayana saldırmazlar.

  Şimdi sen olayları çarpıtarak anlatacaksın bende kendimi yerine koyacağım. Olmadı.

  Ama tarihte müslümanlar sürekli dediğin şeylerin bin misline uğramışlardır. Birazda bunlardan bahset.

 5. Haziran 24, 2009, 12:30 pm

  Guzel arkadasim, Islam koleligi kaldirmak bir yana tesvik etmistir. Ilgili yazimi oku (2 defa okumani tavsiye edecegim, cunku hemen kizip yorum yaziyorsun)

  https://meraklininguncesi.com/2009/01/12/islamda-ve-yahudilikte-kolelik/

  Muhammed’in kendisi de, hanimlari da sayisiz koleye sahip olmuslar, almis ve satmislardir. Bazilarini bagisladiklari da olmustur.

  Yahudi dusmanligin konusunda hakliymisim. Yorumuna bakilirsa dusmanligin sadece Yahudi irkiyla sinirli da degil. Ama sana kizamam, cunku gonulden bagli oldugun kitap da aynen senin dusunce yapini emrediyor… Umarim bir gun kafandaki irkci duygulari bitirip insanlarin tumune esit yaklasabilirsin…

  Bir de sana nacizhane bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Musluman tarihini daha iyi arastirsan usenmeyip. Turklerin nasil Musluman olduklarini ogrensen mesela… Tarihte hangi milletin gonullu olarak toplu bir sekilde din degistirdigini sorgulamani, boyle bir seyin mumkun olup olmadigini? Mesela Balkanlarda Muslumanligi secenlerin Islama hayranliklarindan mi, yoksa vergilerden kurtulmayi mi amac edindigini… Hocam, senle isimiz uzun bizim 🙂 Acaba bu siteye bir forum acsam da orada mi tartisilsa bu tip mevzular, makale altinda yorum fikrine gittikce soguk bakmaya basladim sayende 🙂

 6. bill
  Haziran 24, 2009, 2:29 pm

  janos ben hoca değilim şu anda da iş kurmaya çalışıyorum.çok yoruluyorum.ben mühendisim ve askerden yeni geldim. ama eğer hoca istersen benim birkaç arkadaşım var onları sana yönlendirebilirim.onlarla daha iyi konuşursun. ilahiyatçılar onlar. akademik düzeyde tartışabilirsiniz onlarla.ben hoca olmadığım için eğer yazışmalarımızdan o çıkıyorsa insanları yanlış yönlendirmeyim.sadece ilgi duyuyorum.
  sana sorduğum soruları cevaplamamışın.saten bir sen bir de ben tartışıyoruz. siteyin bir numaralı adamı konumundayım herhalde :)))))) janos benim mailim var sende burda olmuyor dersen msn dende tartışabiliriz.ama bak olayları yorumlamıyon. peygamber efendimiz peygamberliğini açıkladığı zaman kölelik vardı.peygamberimizinde kölesi vardı.(köle yaşayabilmek için kendi ayakları üzerinde duramayan başkalarının yardımına muhtaç kişi demektir.)şimdi eğer peygamberimiz köleliği bir anda kaldırsaydı serbest bıraksaydı köleler işsiz güçsüz aç ne yapacaklar anarşi çıkaracaklar.değilmi.yaşayabilmek için ya adam öldürecek yada çalacak.bunu önlemek için rasulullah (s.a.v.) efendimiz kölelerinize iş öğretip okuma yazma öğretim azat edin diye emrediyor.sen şimdi gayri müslimlerin köle anlayışlarını tutupta müslümanların köle anlayışlarıymış gibi gösterirsen bu olmaz.janos karıştırma. peygamber efendimiz savaş esirlerini müslüman olupta okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretenleri karşılığında serbest bırakıyordu.

  istersen msn de olabilir.

 7. Haziran 24, 2009, 3:13 pm

  Aman kardesim ne yaptin sen hoca moca, ben seninle basedemiyorum bir de hoca sarma basimiza 🙂
  Kolelik yazimi dikkatle okuyacagini umuyordum ama sanirim pek inandirici gelmemis sana. Hayret, halbuki Kuran ayetleri var onlarca, kolenizle sevisebilirsiniz diyen 🙂 Neden goremiyorsun bu kadar acik bir seyi anlamiyorum. Koleleri okutup serbest birakma falan, hikaye bunlar guzel kardesim. Namazi alistira alistira mi kildirdi Muhammed? Alkolu azalta azalta mi yasakladi? Kolelik kalkti derse kalkar. Inanma bu hikayelere. Isine gelmedigi icin kaldirmadi, cunku bu isler ekonomik guzel kardesim. Musluman olanlar ya ganimet paylasimindan hak kazanabilmek icin oldular, ya oldurulmek yerine mecburen oldular, veya sonralari da gayri muslimlere uygulanan vergilerden muaf olmak icin. Kole kendine bakamayanmis 🙂 Hayvan bile bakabilir kendine kole niye bakamasin? Irkcisin sen irkci, asagiliyosun adamlari zenci diye…
  Bi ara oturup bir forum eklerim bu siteye, orada bol bol tartisiriz guzel kardesim.

 8. bill
  Haziran 24, 2009, 4:22 pm

  ne deyim sana janos beni güldürdün:))))) nerden çıkardın ırkçılığı şimdi.benim inançlarıma sayğı duyan herkezi severim çünkü ben her düşünceye sayğı duyarım.ve her insanı insan olduğu için severim.biri bana sayğısızlık etse ona haddini bildirmek önce uyararak sonra sayğısızlığının durumuna göre bana doğal geliyor.peygamberim derki biri ile bozuşursan yüzde 1 olsada bir boşluk bırak belki sonra dost olursun birylede dostsan yüzde yüz güvenme belki bozuşursun.mealine.ben kimseyle üstünlük taslamamışım kimseye hadimi aşmamışım.ama yahudiler kendilerinin bütün insanlığın efendisi sanırlar müslümanlara (hristiyanlarada vardır ben girmiyom) zülüm ederler sence masum olur müslümanlar tedbir alır gene sence zalim olur. ben senin tüm yazılarına elimden geldiğince nezaket ölçülerinde cevap veririm sen tövbe haşa ALLAH (CC) KURANIN PEYGAMBERİMİN ADINI DALDAYLA ANMAYA ÇALIŞIRSIN sen kendini üstün görüyor sayılmazsın.darvin gibi saçmalığa inanırsın ben sana mantık yürütürüm yaptığım mantık üzerine yazı yazmazsın kitap önerirsin.ben sana birşey demem. o kadar inanan adamı adam yerine koymazsın sen ırkçı olmazsın… daha ne kadar diyecem yavvv janos peygmber efendimiz peygamberliğini ilan etmezden önceki olaylar senin anlattığın.benim beğenmediğim adamlar cahiliye insanları.onları aşağılıyormusn dersen yaptıklarını evet ama insan olarak herkez eşittir. yavvvv nası art niyetlisin janos etme gözün sevem yavv.ben sana ırkçısın demiyom.alem adansınn yavvv güldürüyorsun beniii….ırkçı hehehehe… yok be yavvv değilim…aşağılamıyorum zenci diye … zencileri cahiliye döneminde aşağılamışlar. peygamberimiz evlatlık edinmiş… O’nun (s.a.v)in evlatlık edinip veda hutbesini okumuşsan bilirsin orda söylediği sözlerden sonra benden bana bunu söylemen beni incitir.ben sana seni karalamak babında hiç bir şey söylemedim…janos renklerinden dolayı insanları cehile döneminde aşağılamışlar ve köle yapmışlar… onları (genelini) vasıfsızlaştıran cahiliye dönemi YANİ SENİN GETİRMEYE ÇALIŞTIĞIN DİNSİZLİK ATEİZM NOKTASININ SON HATTİ. GİTTİĞİN YOLUN SONUNU BU DÜNYA VE AHİRET İÇİN İYİ DÜŞÜN.

  formunuda yapta tartışalım.ama günde 1 yazı gidelim bu kadarı beni aşıyor.

 9. Ayhan Ardahan
  Ağustos 24, 2009, 7:27 am

  Tamamen uydurma bir katliamdan bahsediyorsun Janos efendi kuzum.Muhammet peygamber son derece merhametli bir insandı.Esirleri iki müslümana okuma yazma öğretme karşılığı hürriyetlerine kavuşturmuş,üzerlerindeki kölelik hukukunu da ortadan kaldırmıştır.Kaldı ki sonradan bu engin hoşgörüyü gören esirlerde islamiyete geçtiler.Şimdi senin yaptığın çok çirkin ve tarihi çarpıtmalardır.En azılı Muhammet düşmanları bile onun savaşta teslim olanlara ilişmediğini fıske bile vurmadığını ifade etmişlerdir beyim.De get başka kapıya…

 10. yasamdan
  Eylül 6, 2009, 7:26 am

  Siteyi yeni kesfettim harika:) Ellerine saglik….
  BU kadar acimasiz bir peygamber sahibi olmaya yuregi kabul etmeyen arkadas ta, inkarcilikla vicdan temizligi yapmis.. Ama, buna benzer gaddarlik ornegi cokki ornek; Muhammed in develeri:)

 11. serinnar
  Ocak 13, 2010, 4:08 am

  HEP Bİ HATA YAPILIYOR. TARİH BİLİMİNDE BUNA ANAKRONİZİM DENİR. YANİ GEÇMİŞ OLAYLARI GÜNÜMÜZ MANTIĞI İLE DÜŞÜNMEK VEDE YORUMLARMAK DEMEKTİR. ARKADAŞLAR O DEVİRDE HANGİ MİLLETTE İDAM YASAKTI HANGİ MİLLTTE DÜŞMAN SAĞ BIRAKILIRDI. BAKIN DÜŞMAN DİYORUM. HAİN DEMİYORUM. AMA İSLAM TARİHİNDE KANITLANMIŞ HİÇ BİR OLAY YOKTUR Kİ AMAN DİLEYEN DÜŞMAN ÖLDÜRÜLÜP KATLEDİLSİN. HAA HANİNLERE DÖNEKLERE GELİNCE “EĞER BİR KARAR ALIYORSANIZ SONUCUNA RAZI OLACAKSINIZ” BU DÜÜNYANIN KANUNUDUR. HZ. MUHAMMET MEDİNEYE GELİP GÜÇLENDİĞİNDE YAHUDİLERİ YERLERİNDEN SÜREMEZ MİYDİ? ONLARI YURTLARINDAN EDEMEZ MİYDİ? PEALADA YAPARDI. ANCAK İSLAM CİHAT ANLAYIŞINA GÖRE İSLAMİYET TEBLİĞ EDİLİR KABUL EDİLİRSE EDİLİR; EDİLMEZSE İSLAMA SALDIRMAMAK ŞARTIYLA HERKEZ KENDİ İNANCINDA SERBESTİR. YANİ HZ. MUHAMMED MEDİNE YAHUDİLERİNEDE AYNI İMKANI SUNMUŞ, HATTA HENDEK SAVAŞINDA HENDĞİN HAFRİYAT MALZEMELERİ BU YAHUDİLERDEN SATIN ALINMIŞTIR. ANCAK KUREYZA YAHUDİLERİ HUYAY’ A ALDANIP İHANET EDİNCE ARTIK YAPACAK BİŞEY KALMAMIŞTIR. HENDEK SAVAŞI ERKEN ALINAN TEDBİRLER SAYESİNCE MÜSLÜMANLARCA KAZANILMIŞTIR. ANCAK BİR SONRAKİ SAVAŞTA BU ŞANS OLMAYABİLİR YENİ BİR İHANET MAĞLUBİYETLE SONUÇLANABİLİRDİ. BUNLAR ARTIK SİYASETE GİRER. AMA ŞU BİLİNMELİKİ HZ.MUHAMMED ORDULARI BİR KARINCA YUVASI YÜZÜNDEN GÜZERGAHINI DEĞİŞTİRMİŞ BİR ORDUDUR. BAZI ARKADAŞLAR İSLAMA KİN BESLEYEBLLİR. AMA BİLMELİLERKİ ONLAR MÜSLÜMANLARDAN GÖRDÜKLERİ YARDIMLARI KİMSEDEN GÖRMEMİŞLERDİR.

  BU ARADA “CARİYE” KELİMESİNİ LÜTFEN GOOGLE DIŞINDA CİDDİ BİR KAYNAKTAN ARAŞTIRMAKTA YARAR VARDIR. CARİYE DEMEK EFENİSİNİN KOYNUNA GİREN KADIN DEMEK DEĞİLDİR. GÜNÜMÜZDEKİ KARŞILIĞI HİZMETLİ ANLAMINA GELMEKTEDİR. VE CARİYELERİN BÜK ÇOĞUNLUĞU CARİYE OLDUKLARI EVDEN GELİN OLARAK GİTMİŞLERDİR…

 12. Muhammed Musab
  Ocak 13, 2010, 4:09 am

  Yazılan yazılara baktığımda tarih nasıl çarpıtılır ve tarihle nasıl oynanır onu görüyorum. yaşanan tarih değilde yazılan tarih okunuyor. İslam değil bütün dinlerde ve bırakın dinleri dinsiz olan milletlerde bile kendisine ihanet etmiş bir toplumun akibeti ne olur hele birde şavaş zamanındaysa bu ihanet. tabi ki onların vatan haini olarak gereken yapılmalıdır, burada yazan arkadaşlar ilimsiz ve kitap okumadan yazı yazıyorlar. Hz. Muhammed bir peygamberdi. Bunu kabul etmek gerekiyor, Kur’an ondan sonra Peygamber gelmeyeceğini bildiriyor. Peygamberimizden önce peygamberlerin ardı arkası kesilmiyordu, özelliklede israiloğullarına gönderiliyordu Peygamberler. Hz. Muhamme^d(s.a.v) den sonra bir peygamber geldiğine şahitmisiniz. Ben cevap vereyim hayır değilsiniz. İlk başta Osmanlı’da islamı benimsemiş 600 yıl gibi bir süre adeletle bir yönetim sergilemiş ermeniler ise sadık millet olarak osmanlı topraklarında huzurla yaşamışlardır. Fakat sonra osmanlının arkasından vurmuşlar ihanet etmişlerdir. Osmanlı da onları yurttan sürmüştür. Bu en doğal hakkıdır. Çünkü ihanetin bedeli zor olur. daha önce belirtmiştim. Ama Ermenilere yapılan katliam değil sürgündü. bunu iyi tespit etmek gerekiyor. çarpıtmadan anlatalım insanlara, örnekler vererek. Hz Peygamber Hz Musa ve Hz İsa’yı yalanlama dı ki, onlarında peygamber olduklarını beyan etmiştir. Yukarıda yazar “Yukarida anlatilan olay tum tarihciler ve Islam alimlerince kabul edilen bir gercektir.” diyor. hemen onun altındaki yazının başlığında ise “Islam uzmanlari bu katliami nasil savunurlar?” diyor. bu ne çelişkidir, hem diyeceksiniz islam alimleri katliam yapılmıştır kadınlar cariye (seks kölesi) olarak kullanılmıştır diyeceksiniz. onun altında katliamı yapmasının gerekçesini islam alimleri savunmuş gibi gösteren bir yazı yazacaksınız. kendi içerisinde çelişkilerle dolu bir yazı yazanın gerçekten araştırma yapmadığını gösteriyor. Ayrıca sunu da belirteyim Cariye kavramın iyi açıklamak gerekiyor. cariye: Bu açıklamalar göz önüne alınırsa, İslâmın köle ve cariyeleri ne kadar himaye ettiği, onların haklarını koruduğu açıkça görülecektir. Cariye sadece “kadınlığından” istifade edilen bir insan olarak da görülmemektedir. O aynı zamanda evin bir ferdi, ailenin bir parçasıdır. Ailenin, hanımından sonra evin en sorumlu kadınıdır.

 13. avukat
  Ocak 13, 2010, 5:49 am

  DÜNYANIN BÜTÜN CEZA KANUNLARINDA “VATAN HAİNİ” OLAN KİŞİNİN CEZASI ÖLÜMDÜR.(EN AĞIR CEZA) KUREYZALILARIN YAPTIĞI DÜŞMANA YARDIM(VATAN HAİNLİĞİ) OLDUĞUNDAN HÜKÜM KESİN VE DOĞRUDUR.DÜNYANIN BÜTÜN CEZA KANUNLARINDA HÜKÜM AYNIDIR.AKLIN YOLU DA BİRDİR.BUNUN DIŞINDAKİ KUREYZA KATLİAMINDAN SÖZ EDEN KİŞİLER İSLAMA KÖTÜNİYETLE YAPTIKLARI SALDIRILARDAN İBARETTİR. TEŞEKKÜRLER.

 14. ÜMİT GEDENE
  Şubat 3, 2010, 3:36 am

  TAMAMEN SAFSATA,HAYATTA 5 KERE CAMİYE GİTMİŞLİĞİM YOKTUR,HİÇ BİR ZAMAN DİNCİLERE PRİM VERMEDİM.İSLAM ÜZERİNE BİR ÇOK KİTAP OKUDUM,KESİNLİKLE BÖYLE BİR OLAY YOKTUR,BUNLAR YAHUDİLERİN KENDİLERİNİ MAZLUM,ZULME UĞRAMIŞ HALK OLARAK GÖSTERME GAYRETLERİNİN BİR ÖRNEĞİDİR.HİTLER İÇİNDE 6 MİLYON YAHUDİYİ KATLETTİ DEMİŞLERDİ,SONRA SAYI 4 MİLYONA,ENSONDADA 2 MİLYONA DÜŞMÜŞTÜ,BİRAZ DAHA ZORLASAK 5-600BİNE İNECEK.KİMSE FIRINLARDA YAKILMADI YANANLAR ÖLÜLERDİ,İNSAN DERİSİNDEN AVİZE,YAĞINDAN SABUN YAPILMAMIŞTIR.TAMAMEN YAHUDİ UYDURMASIDIR,DÜNYANIN NERESİNDE BİR TERSLİK VARSA ALTINDAN YAHUDİLER ÇIKAR,HİTLERİN ACISINI FİLİSTİNLİLERDEN ÇIKARIYORLAR,KENDİLERİ HEP MAZLUM MÜSLÜMANLAR BARBAR KATİL,GÖSTERİYORLAR.YAHUDİLER DÜNYANIN BAŞINA GELMİŞ EN TEHLİKELİ BELADIR.BARZANİNİN,BİN LADİNİN,PKK,NIN,VELHASIL UMUMİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ARKASINDA YAHUDİLER VARDIR.KİTAP ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM,ÇIKINCA ŞOK OLACAKSINIZ,TEORİ DEĞİL,BELGELİ VE RESİMLİ OKUYACAKSINIZ.

 15. Şubat 4, 2010, 12:20 pm

  Sevgili avukat, umarim bir gun sizin avukatliginiza ihtiyac duymam. Dunya hukukunda “vatan hainlerinin” karilarini ve kizlarini da kole olarak almak da var midir? Vatan Hainliginin tanimi nedir? Kendi vatanina sonradan gelmis ve din misyonerligi yapanlara karsi savasmak vatan hainligi midir? Farzedelim ki su an sizin ulkenize Hristiyanligi yaymak isteyen bir grup geldi ve devamli olarak komsu ulkelerinize savas acip vur/kaclar duzenliyorlar. Onlara karsi savasmaniz vatan hainligi midir? Karinizin ve kizinizin kole olarak (seks kolesi) alinmasi adil midir?

  Sevgili Umit Gedene, camiye gidip gitmemek sizin seciminizdir. Inandiginiz dine gore gitmeniz daha uygundur ama bu karariniz bu yaziyi enterese etmeyecegi gibi yorumunuzun devamiyla da pek alakasizdir. Yahudilerin ne yapip ne yapmadigi da acikcasi ne yaziyla alakalidir, ne de tartismayla. Burada asil konu Muhammed’in liderliginide yapilan katliam ve insan tuccarligidir. Buyuk harflerle yazdiginizin aksine bu olay safsata degildir. Kitap yazmadan once birazcik, cok azicik arastirirsaniz bu katliamin Muslumanlarca da bilindigini gorursunuz. Umarim yazdiginiz kitabi yayinlatacak bir basimevi bulabilirsiniz 🙂

 16. me
  Şubat 7, 2010, 8:09 pm

  Janos, dogrusu iddialarini ufak bir internet uzerinden yapicak bir arastirma ile de curutmek son derece basit. Keske kibarca yazip kelime oyunlarina dusecegin yerde daha gercekci ve tarihsel iddialarla ortaya ciksaydin. Bu noktada seni sana anlatarak o donem yahudilerinin ruh halini aciklamaya calisicagim. Sergiledigin psikolojik tutum ile o gunku yahudilerin ve simdiki zionistlerin nasil bir tutum ve charactere sahip olduklarinin en bariz ornegisin…
  Son derece kibar tavrinla yazilarinda inceden inceye kutsal degerleri asagilamis, tarihi yeniden yazmis, cevaplardan ders cikarma yerine isi cevap yetistirme hirsina dokmussun.
  Iste eger merak ediyorsan o donemin yahudilerinin nasil bu kadar azgin, fitne ve fesatla dolu oldugunu, cevabini kendi tutum, celiski ve hirslarinda bulabilirsin. Sen pekela savundugun insanlarin kisiliklerinin bir aynasi gorevini ustlenmissin..

 17. pardalyan
  Mart 3, 2010, 12:10 pm

  selam sana janos.. valla sen akıllısın. ama niye detaylara takılıyosun? o 800 adama kuranı verip tebliğ ettiler mi? ne malum belki öğrenseler inanacaklardı. hem yahu sevgi dini(oha) denen bir din de 800 kişi kesilir mi yahu? yok abicim konu şu… köleleri satıyodu müslümanlar. ama adam köle hem para etmiyo hem de dikbaşlı oluyodu kadınlar eşleri yaşayınca. bunu engellemek için adamları kestiler abicim… hem vatan hainliği kendi vatanına karşı olur. vatan medine de yahudilerin kendi vatanıydı. kureyşe ve dinine ihanet eden kimdi peki… pardon? muhammet mi? duyamadım

 18. pardalyan
  Mart 3, 2010, 12:17 pm

  bi de komik bişey var yahu… bir müslüman nasıl anti semitik (yahudi düşmanı) olur anlamadım… yahu isa peygamber yahudi, musa peygamber yahudi, davut yahudi… hepsi yahudi…eee … nasıl yahudi düşmanı müslüman olur. ben de yahudileri sevmem . ama kesmek de gerekmez. onların inancı da saçma. adamın biri çıkacak yok yanan bi ağaç benimle konuştu diyecek, bizde “haaa… doru diyosun” diyecez. bence arkadaşı bakırköye göndeririz. 🙂 inanan arkadaşlar deriiin bir uykudasınız. biz sizi dürttükçe siz kızıyosunuz. “niye uyandırıyosun kaardeşim” diye.. 🙂

 19. Meltem
  Mart 29, 2010, 11:43 am

  Burada çıkmış bir dinin Peygamberini ve bir dini elştiriyorsunuz. Bu hakkı size kim verdi? Bizler ise sizlerin peygamberlerini saygıyla anar, dualar okuruz. Vahşete gelince hangi vahşeti anlatayım sizlere? Ortaçağ Avrupasındaki çocuk ve kadınları cadı diye yakılmasını mı? Cadı avına çıkılmasını mı? Sürek avı gibi. Ya da kız çocuklarının diri diri gömülmesini mi? Ya da bir ülke toprağı kazanmak için o ülkenin halklarını kadın ve çocuklarını yaylım ateşine tutulmasını, bombalanmasını mı? İsrailin katliamını mı? Ya da tank altında insan haklarını savunurken ezilen o Avrupalı kadını mı? Vahşet çok O zaman dönün içinize ve yahudilerin yaptıklarını da sorgulayın lütfen. Tabii objektifseniz. ama amacınız bir dine çamur atmaksa yanlıştasınız ve o zaman ben de sizi sorgularım nedir amacınız diye? bir dini veya toplumu eleştirmek için o dönemi o dönem Avrupasını, O dönem insan yaşayışını o dönem dinlerini iyi bilmek gerek. Ama siz siyonistlik yapmak amacındaysanız durum değişir. Dediğim gibi hiç kimse size bir dini eleştirme hakkını vermez, veremez. Lütfen biraz saygı eğer insanım diyorsanız. Meltem

 20. Mart 29, 2010, 12:48 pm

  🙂 Meltem hanim cok guldurdunuz beni. Demek sizler, bizlerin peygamberlerine dualar okuyorsunuz. Tahmin ediyorum sizler Muslumanlar oluyorsunuz, bizler(!) de Museviler degil mi? Verdiginiz tarih dersi icin tesekkur ederim. Bizler, yorumlarinizin devamini bekleriz.. 🙂

 21. Ateist(Eski Agnostik)
  Mart 29, 2010, 12:52 pm

  Janos :

  Meltem hanim cok guldurdunuz beni. Demek sizler, bizlerin peygamberlerine dualar okuyorsunuz. Tahmin ediyorum sizler Muslumanlar oluyorsunuz, bizler(!) de Museviler degil mi? Verdiginiz tarih dersi icin tesekkur ederim. Bizler, yorumlarinizin devamini bekleriz..

  Mason locasındaki amirine söyle maaşını arttırsın iyi iş başardın 😀

 22. Meltem
  Mart 29, 2010, 1:44 pm

  Musevi veya Hristiyan veya ataist ne olursanız olun başka bir dini bu kadar aşağılayıcı şekilde üstelik bilmeden eleştiremezsiniz. Eğer insanca davranışı savunuyorsanız bir dini örnek vermeden anlatmayı deneyebilirsiniz. Kaldı ki burada Yahudilere acırken niçin şimdi yaptıklarını da eleştirmiyorsunuz? Filistindeki, Iraktaki Müslümanların aileleri yok muydu? Bir annenin gözü önünde baba ve çocuklar bir babanın gözü önünde anne ve kızlar öldürüldü. niçin bunları da savunmuyorsunuz? Eğer insancılsanız(!) Taa Tarihin derinlerine gitmenize gerek yok, çevirin başınızı dünyaya ama siz kafanızı müslümanların tarihine gömmüşsünüz. Ne yazık! Lütfen kölelik için bakın İslamda mı vardı, yoksa yüzyıllardır bütün medeni dediğiniz devletlerde mi? Neden İncil’in hükümlerini sorgulamazsınız? Neden Tevrat’ın Hükümlerini sorgulamazsınız? Siz gülün kahkahalarla gülün. bizim dinimizde Peygamberlere saygı vardır. Bu saygı diğer dinlerde de vardı tabii değiştirilmeseydi. Sizin gibi aklı evveller insanların kafasını karıştırıp, kitaplarını değiştirdiler. Şimdi de siz yapıyorsunuz bunu müslümanlara. Ama siz ve sizin gibi düşünenlere inanan veya kafası karışan Müslümanlara bir çift sözüm var. Okuyun. İncille, Tevratla İslamiyeti kıyaslayan nice kitap ve tezler var onları okuyun. O zaman kafalarınız karışmaz. Okumaz ve öğrenmezseniz Janos gibi kişiler de böyle cirit atarlar internetlerde. kahkahalarla. Ataistlik veya her ne uğruna olursa olsun böyle dinlere terbiyesizce saldırırlar insanlık adına. Tarihteki vahşetleri anlatma adına bir dine çamur atarlar. Ataistliğin de bir raconu ya da kuralları vardır derdim ama tavrınız ve buradaki diğer ataist makaleler benim hoşgörülü düşüncelerimi sildi süpürdü. acaba sizler de bir yetki sahibi olsanız ne yapardınız müslümanlara merak etmekteyim çünkü bir dine ve liderine ateş püskürüp, fütursuzca atıp tutan saygısız bir insandan neler beklenmez ki.Eminim Kurayza oğulları yahudilerinin intikamını da alırdınız değil mi?

 23. Mart 29, 2010, 2:28 pm

  Ne siddet bu celal.. 🙂

  Benim icin Islam, Musevilik, Hristiyanlik farketmez, ben tum dinlere karsiyim ve bu sitedeki makaleler sadece bunlar uzerinedir. Siz de tartisma argumanlarinizi yazilarim uzerine kurarsaniz daha rahat cevaplayabilirim. Ama kalkar da Yahudi katliami yazisi uzerine Avrupa’da oldurulen bir kadindan, Israil Filistin savasindan bahsederseniz sizinle polemige giremem. Yukaridaki makaleye iliskin herhangi bir savunmaniz olmadigi acik. Kuran’i bastan sona bir kez dahi okumadiginizdan da yuzde yuz eminim. Islam konusunda benim bilgimle boy olcusemeyeceginizden de yuzde yuz eminim. Ama benden cok daha sinirli ve saldirgan bir insan oldugunuz acik. 🙂

  Simdi Arif Tekin’in (http://www.turandursun.com/arif_tekin-beni_kureyza-bedir_savasi/p2002_articleid/2) makalesinden alinti yaptigim alttaki bolumu cok dikkatli ve sakin bir sekilde okuyun, ve elestirmemi elestirdiginiz peygamberiniz hakkinda bir seyler ogrenin:

  Muhammed, o insanları teslim aldıktan sonra bir yerde toplayıp kendilerine, “Ey domuz ve maymun kardeşleri! Yediniz mi! İşte haliniz; görün bakalım” diyerek hakaret ediyor. Onlar da buna karşı, “Ey Muhammed, biz senden bunu beklemezdik, neden böyle haksızlık yapıyorsun?” şeklinde yanıt veriyorlardı (Bu kısım pek çok İslami Kaynakta yer alır örnek olarak, Taberi, Ahzap Tefsiri, ayet 26-27)
  Muhammed, bu Yahudilerin karıları ve kızlarından 16 tanesini özel olarak ayırıyor ve bunlardan Reyhane’yi kendine seçip geriye kalan 15 tanesini de diğer önemli dostlarına dağıtıyor. Bir Yahudi:
  “Artık her şeyimize el koydunuz, hiç olmazsa gözlerimizin önünde namusumuza el uzatmayın” diyor. Fakat, Muhammed bunu dinlemiyor (Kaynak: Vakıdi, Meğazi, 2/250)
  Muhammed, ihtiyaç fazlası kadın ve erkek çocukların bir bölümünü, Sad bin Zeyd’e teslim edip onları satmak için Necd bölgesine, bir kısmını da şam tarafına gönderiyor. Müslümanlardan Muhammed bin Mesleme:
  “Beni Kureyza Savaşı’nda kadınlar bölüşülürken bana üç tane düştü; hepsini de sattım” diyor. (Kaynak: Diyarbekiri, Tarihi Hamis,1/499 ve Vakıdi age 2/523-25)

  Meltem hanim, Muhammed’in kendine once cariye (seks kolesi), sonra da es olarak aldigi Reyhane isimli kadinin kocasi, o gun Muhammed’in emriyle kafasi kesilerek olduruluyor. Ayni gun icerisinde de Muhammed ile cinsel iliskiye giriyorlar. Sizce bunu gonullu mu yapiyor acaba Reyhane? Acaba Reyhane’nin bu durumu icin neler dusunuyorsunuz cok merak ediyorum sevgili Meltem Hanim. Asagidaki makalelerime de goz atin lutfen. Ama sizden bir ricam var, once bir bardak su icin, veya sigara kullaniyorsanizi bir iki tane icip sakinlesmeye calisin, sonra okursunuz. 🙂

  https://meraklininguncesi.com/2009/01/12/kuranda-ve-islamda-kadin/
  https://meraklininguncesi.com/2009/01/12/islamda-ve-yahudilikte-kolelik/
  https://meraklininguncesi.com/2009/04/14/peygamber-kadinlari-ve-kuran/

 24. Meltem
  Mart 29, 2010, 4:35 pm

  Bu taberi Tefsiri, böyle bir şey yazmıyor.Bakın:”
  26- Allah, kitap ehlinden, kâfirlere yardım edenleri sığındıkları kale­lerinden indirmiş ve kalblerinc korku salmıştı. Bir kısmını öldürüyor, bir kısmını ise esir alıyordunuz.

  Allah, kitap ehlinden olup Rureyş ve Gatafan müşriklerine yardım eden Yahudi Kureyza oğullarını, içlerine sığındıkları kalelerinden aşağı indirdi. On­ların kalblerine, müminlerden korkma duygusunu saldı. Siz onların bir kısmını öldürüyor diğerlerini ise esir alıyordunuz. [33]

  27- Allah onların yerlerini yurtlarını, mallarını ve henüz ayak bas­madığınız bir toprağı size miras olarak verdi. Allah, herşeye kadirdir.

  Allah teala bu âyet-i kerimede, Yahudi olan Kureyza oğullarının yerleri­ni, yurtlarını ve mallarını müminlere miras bıraktığını zikrediyor aynca o zama­na kadar ayak basmadıkları bazı yerleri de onlara vereceğini vaadediyor.

  Bazı müfessirler bu yerlerden maksadın, Hayber topraklan olduğunu ba­zıları ise Mekke olduğunu diğer bazıları ise Fars ve Bizans arazileri olduğunu söylemişlerdir. Taberi ise, Allahın vaadettiği yerlerin,bunlanfr^epsinin olabile­ceğini söylemiştir.

  Kureyza oğullarının, Hendek savaşında Resulullaha ihanet etmelerinin neticesi şöyle olmuştur:

  Hz. Aişe (r.anh.) diyor ki:

  “Resulullah Hendek savaşından döndü. Silahını çıkarıp banyo yaptıktan sonra ona Cebrail (a.s.) geldi ve: “Sen silahı bıraktın ama Allaha yemin olsun ki biz onu henüz bırakmadık. Hadi git onlara.” dedi. Resulullah: “Nereye?” diye sordu. Cebrail: “Kureyza oğullarını göstererek: “Şuraya.” dedi. Resulullah da onların üzerine gitti. [34]

  Diğer bir rivayette de Hz. Aişe (r.anh.) şöyle diyor:

  Sa’d b. Muaz Hendek savaşında yara almıştı. Kureyş’ten Hibban b. el-Arika adlı bir adam ok atarak Sa’dın bilek damarım koparmıştı. Resulullah onu yakından izlemek için mescitte ona özel bir çadır kurmuştu. Resulullah Hendek savaşından döndü. Silahım çıkarıp banyo yaptıktan sonra Cebrail geldi. O anda başındaki tozları siliyordu ve dedi ki: “Sen silahı bıraktın ama Allaha yemin ol­sun ki ben henüz bırakmadım. Hadi kit onlara[35] dedi. Resulullah (s.a.v.) “Nere­ye?” diye sordu. Cebrail, Kureyza oğullarını gösterdi. Kureyza oğullan Resulul-İahın hakemliğini kabul ettiler. Resulullah ise Sa’d b. Muaz’ın hakemlik yapma­sını istedi. Sa’d şöyle dedi; “Ben, onların savaşçılarının öldürülmelerine, kadın­larının ve çocuklarının esir alınmasına ve mallarının taksim edilmesine hüküm veriyorum. [36]”
  Benim sizle dini konuları tartışmak gibi bir niyetim yok. Ancak bazı dinleri daha farklı addedip, o dinler üzerinden Yahudilik propogandası gibi bir şey yapmanız ve benim dinimi aşağılamanız kötü. Çünkü ben sizin dinsizliğinize ya da ataistliğinize saygı duyup, neden siz böylesiniz demiyorsam sizin de dinlere saygılı olmanız gerekir. eğer insanlara değer veriyorsanız. çünkü din de insanların yani bazı insanların sizin ataistliğiniz gibi bir yaşayış, bir inanış biçimidir. Bizler nasıl sizleri küçümsemiyorsak ve sizin inanışınız size bizimkisi de bize diyorsak siz de böyle saygılı olabilirsiniz. Tabii amacınız başka ve insanların kafalarını bulandırmak değilse. Saygı görmek isteyen saygı göstermelidir. hiç kimse benim kutsalıma dil uzatamaz. Ben de başkasının kutsalına dil uzatamam. Ancak belli bir seviyede tartışabiliriz. Ama dedim ya siz seviyenizi aşağıda tutup, milyonlarca inananı olan bir dine çok kötü bir şekilde hakaret ediyorsunuz. Hakaretlerle mi insan avlamaktasınız? İnsanlıktan bahseden sizler bu nasıl bir insanlık ki fütursuzca dinlere inananlara saldırıyorsunuz? Bu hakkı kimden aldınız. Sizi ister Allah yaratsın ister tesadüfi dünyaya gelin, isterseniz maymundan evrimleşin her ne olursanız olun ama lütfen yaratıldığına inanana da, evrimi savunana da saygılı olun. Sizi saygıya ama saygı duruşuna değil yalnızca saygıya davet ediyorum. Benim insanlığıma düşen böyle demek. Bu da son yazım. Ha bir de lütfen dini konuları saptırmadan yazın. Bu konuda bari dürüst olun. bir kaynağa değil gerekirse bin kaynağa bakın. Öyle yazın. Dini bilgim de fazlasıyla vardır, inancım da. Üniversite mezunuyum. Arapça, Farsça, Osmanlıca bilirim. başka merak ettiğiniz. Son Söz: Size yalnızca inançlı olduğum için dua edebiliyorum gerçi size göre buna ihtiyacınız yok ve bu da çok komik ama olsun ben bir insan olarak hakaret etmem Dinli de Dinsiz de olsa. Dedim ya sizin inancınız ya da inançsızlığınız size benimkisibana. Bu iş ancak öldüğümüzde belli olur. Eğer Allah yoksa size bir şey olmaz bana da Çünkü ben Allah’ın varlığı duygusuyla mutlu bir hayat sürmüş olmanın rahatlığıyla ölür yok olurum, siz de Allah’ın yokluğunu savunup, ispatladığınız için ödül almazsınız ya! Siz de böyle yaşadığınız için mutlu olur ölürsünüz Ama bir ama var. Ya Allah Varsa! İşte o zaman siz yandınız cehennemde değil her yanma ateş değil ki keşkelerle de yanabilirsiniz. belki ben de yanarım ama benim keşkem daha düzgün kul olsaydım olur. Ben her iki senaryoda da bir şey kaybetmem. Yoksa da varsa da. Ama dedim ya Allah Varsa. Hz. Ali’ye putperestler sorar “malını, mevkini ve herşeyini görmediğin bir Allah için ve cenneti için feda ediyorsun. Ya Alylah yoksa! Ya cennet yoksa!” Hz. Ali cevap verir: “Evet feda ettim, ömür dediğin 60 hadi de 70 yıllık bir süredir. Bu kısa sürede mal mülk itibar olmadan da yaşayabilirim. Verdiklerimin karşılığında Kur’ân-ı Kerîm bana ebedi sonsuz bir cennet vadediyor. Nitekim ben de O’na inanıp sonsuz cennet için amel ettim. Siz soruyorsunuz ya hani yoksa? ben de sizin dilinizle size sorayım ya varsa?”
  Evet haklısınızdır kendinize göre. Fakat dedim ya benim inandığım gibi Ya Allah varsa!

 25. Mart 30, 2010, 7:43 am

  janos ve bill;

  Janos olaylari aklinla yorumlayabiliyorsun koru korune inanan ve bu inandiginida delilli bir bilgiymis gibi savunan Bill gibi muslumanlara gore cok daha mantikli. ama bill islamin koleligi onaylamadigini, sivillere dokunmadigini, cok merhametli ve adaletli oldugunu vs iddia ettiginde ona neden kurandaki 100 lerce ayetten birkacini ornek gostererek ne kadar yanlis konustugunu yuzune vurmamani yadirgadim. muminler sadece esleriyle ve cariyeleriyle iliskiye girerler, sana su kadinlari helal kildik: eslerin, ganimet olarak sana verilen cariyelerin, onlari yakaladiginiz yerde oldurun, onlarla kuculerek size cizyeyi verip musluman oluncaya kadar savasin, onlar sizde bir sertlik gorsun vb gibi, ben kuranda insanlari barisa huzura davet eden bir ayet gormedim, hep inanmayanlarin nasil cezalandirilacagini anlatiyor ve muhammedin savasa gelmeyenleri suclamalari, insanlari savasmaya tesvik etmeleri, herkese azhab suresini bastan sona okumalarini tavsiye ediyorum

 26. Mart 30, 2010, 9:16 am

  daha oncede yazdim, soz konusu olan 6-7yy da arap yarimadasinda yasayan siradan bir adam ve kabilesi/yandaslari olsaydi savunanlara hak vermek mumkun olurdu “eh o zamanda isler oyle yuruyormus, normaldir” diye savunulabilirdi, ama karsimizdaki, allahin, yegane bir yaraticinin insanlara adalet ve huzur saglamak icin gonderdigi bir din, bir kutsal kitap, ve “kainatin efendisi”, “son peygamber”, “butun kainat onun yuzu suyu hurmetine yaratildi” “o sadece insanliga ornek olsun, gelecek butun insanlar onun yasayisinin model, ornek alarak yasasin, yaptiklarini kendi hayatlarinda uygulasin” diye yaratildi gibi buyuk iddialarin sahibiyse, kusura bakmayin basitce savunup icinden cikamazsiniz. onun hendek savasi sonrasi hic birsey olmamis gibi silahini temizleyip istirahate cekilmis olmasi, ve cebrailin gelip kurayzaya saldirma emrini verdikten sonra harekete gecmesi bile ortada bir ihanet falan olmadigina delil… oyle olsaydi direk kurayzaya saldirirdi.. (hem nasil bir allah peygamberine katliam emri gonderiyorsa!!) GERCEK SUKI KURAYZAYA SALDIRMANIN TEK NEDENI ONLARI ORTADAN KALDIRIP GUCLENMEK, MALLARINA VE TARLALARINA, EVLERINE, PARALARINA VEDE COCUK VE KADINLARINA KONMAK, BU COK ACIK… NITEKIM ISLAMIYETIN TOPARLANIP GUCLENMESINDE, ZENGINLESMELERINDE KAYNUKA VE KURAYZA ISGALLERININ COK BUYUK ROLU VARDIR…
  yeter artik savunmayin, gulunc duruma dusuyorsunuz,, bu arada ben yahudilerinde ne mal oldugunu biliyorum, tut birini vur otekine!! yani beni yahudileri savunmakla falan suclamayin bosuna!!

 27. Mart 30, 2010, 9:57 am

  Musti, yorumuna 100% katiliyorum. Umuyorum Muslumanlar bir gun, yukarida psikopat bir Tanri tarafindan izlenildikleri ve oldukten sonra bu psikopat tarafindan fiziksel iskenceye ugrama tehdidine gulebilir, bu tehditle ortaya cikan, melek, cin vb bilimum yaratik gordugunu ve onlarla konustugunu iddia eden tuhaf Arap liderin gercek yuzunu gorebilirler…

 28. Mart 30, 2010, 10:17 am

  dusunebiliyormusun namaz sureleri turkce okunsa turkiyede 1 hafta da 1 tane musluman kalmazdi! hic kimse kurani okumuyor ve butun dinciler, cemaatciler insanlari arapca ogrenip kurani arapca ogrenmeye zorluyorlar, amac insanlar arapca ezberleyip turkce anlaminin bir kelimesini bile bilmesinler! hem gelmis gecmis gelecek tum insanliga kilavuz olacak, hatta kainatta yasayan tum canlilara(!) eger varsa; hemde anlamadigimiz bir dilde okumak zorundayiz. tanidigim kirk yillk dinciler var kurani hic okuyup anlamini bilmeyen. bir alet satin alipta kullanma kilavuzunu japonca okumak gibi bir sey!!

 29. waliy
  Nisan 20, 2010, 9:30 am

  size allah ve peygamberinden başka yol gösterici seçmeyin münafıklar ve allaha düşman olanlar herzaman vardı ve herzaman olacak

 30. SaMDaN
  Temmuz 22, 2010, 3:31 am

  Arkadaşlar bence JANOS nickli arkadaşla daha fazla konuyu tartışmak yersiz.
  Rabbim ayetlerinde böyle insanlar için diyor ki ;

  “Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler.” (Yasin 9)

  “Kâfirlik edip gerçekleri görmezlikten gelenler, kavramadığı sese karşı öten karga gibidirler; kavradığı sadece bağırtı ve çağırtıdır. Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Onlar akıllarını kullanmazlar.” (Bakara 2/171)

 31. hellstar
  Eylül 10, 2010, 8:50 am

  eheh samdan güzel güzel yazmış açıklamış,ne kadar bilimsel,sağol varol çok aydınlattın bizi.YüCE Rabbin set çektiğine göre demek sorumlu değiliz 🙂
  Kafirliği biz etmiyoruz ki ! gerçekleri görmezlikten gelmemizi sağlayan,sağır dilsiz,kör yapan rabbin zaten.Seti de çekmiş öne arkaya 🙂 Ama takunyalılar akıllarını kullanırlar,burada palavraları sıkarlar,yahudinin ayakkabısını,pantolonunu giyerler,hristiyanın arabasını,ilacını,budistin,putperestin teknolojisini kullanırlar,buraya yazarlar,sonra ahkam keserler.

 32. T.TAŞPINAR
  Eylül 11, 2010, 1:25 am

  Burada bahsedilen,önüne arkalarına set çekilip görmeyen ve duymayanlar “yeterince şans verilip de artık bunu değerlendirmeyecekleri takdir edilen” kişilerdir.Yani seni suçsuz yere suçlu yapmıyor.Benim şahsi düşünceme göre de bu kişiler,Allah ı yakınen görüp bilseler bile O’nun varlığından hoşnut olmayacak olan ve hatta bazı ateist sitelerde dile getirdikleri gibi -haşa- öldürüp yok etmeyi isteyecek kişilerdir.
  Örneğin size refleks olarak düşünmeden cevap vermenizi isteyeceğim bir soru sorayım.Bir çok kişiye aynı soruyu sordum ve refleks olarak aynı cevabı aldım.
  Soru şu:ŞEYTAN ALLAH’A İNANIR MI?

 33. Eylül 11, 2010, 3:32 am

  Taspinar, sen su ‘ileri tarihlerde erkeklerin dogum yapip memeleriyle bebek emzirecegi’ teorisiyle ortaya cikan yaratilisci arkadastin galiba degil mi? 🙂 Senden boyle ‘dahiyane’ bir soru gelmesi sasirtmadi beni. Bu soruyu bana sorduysan eger, benim icin bu sorunun “Keloglan yedi basli ejderhaya inanir mi” sorusundan bir farki olmadigini belirteyim. Evet biz ateistler allahi bundan 150 yil kadar once oldurduk, haberin yok mu? Bir soru da ben sana sorayim bakalim, dini bilgilerin yeterli olacak mi bu soruyu cevaplamaya:
  Senin inancina ve kutsal oldugunu iddia ettigin kitabina gore seytan bir melek midir?

 34. T.TAŞPINAR
  Eylül 11, 2010, 12:05 pm

  Janos,
  Sen de şu evrimle ilgili -24 temmuz tarihli- sorularıma cevap veremeyen hatta tekrar cevap alamadığımı belirttiğim halde sus pus olan şahıs değil misin?Erkeklerin memeleri konusunda ise “belki ben böyle bir açıklama getirebilirim,peki siz evrimciler evrimin mekanizmaları içinde ne şekilde olabildiğini nasıl açıklıyorsunuz”demiştim.

  ateist:

  “Cevabı çok basit:
  Çünkü erkek memesi insan yaşamına zararlı değil etkisiz bir faktördür.”
  cevabına karşılık ben de
  “Etkisiz faktör olan organlar hep böyle kalıcı olsaydı,canlılar hep saçma sapan organlarla dolu olurdu.” demiştim.Tabii yine cevap alamadım,susmak tercih edildi.

  Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı.(Kehf Suresi 50.ayet)
  Benim bu ayetten anladığım aslında cevabın çok basit olduğu.Kısaca şu:
  ŞEYTAN YAPI VE YARADILIŞ OLARAK CİNLERDEN OLAN BİR MELEKTİ.ALLAH IN EMRİNE KARŞI ÇIKTIĞI YANİ O’NUN HERŞEYİN DOĞRUSUNU BİLECEĞİ İNANCINDAN AYRILARAK İTATSİZLİK ETTİĞİ İÇİN MELEK VASFINI KAYBETTİ.
  ŞİMDİ SİZ DERSİNİZ Kİ “CİNLERDEN MELEK OLMAZ”. ALLAH SİZE Mİ SORACAK NEYİ MELEK OLARAK KABUL EDİP ETMEYECEĞİNİ?!
  Bunları ne kadar açıklasak da siz mutlaka tatmin olmaz ,sürekli ısıtıp ısıtıp tekrar önümüze getirirsiniz.Ama eğer ısrar ederseniz daha da teferruatlı açıklama yapabilirim.

 35. by bilge
  Ocak 12, 2011, 7:16 pm

  arkadaşım görmek istediğin neyse onu görürsün çevrene bir bak olan biten tesadüfmü ben tesadüflere inanmam ya sen

 36. dunya
  Şubat 9, 2011, 1:21 pm

  SaMDaN :

  Arkadaşlar bence JANOS nickli arkadaşla daha fazla konuyu tartışmak yersiz.
  Rabbim ayetlerinde böyle insanlar için diyor ki ;
  “Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler.” (Yasin 9)
  “Kâfirlik edip gerçekleri görmezlikten gelenler, kavramadığı sese karşı öten karga gibidirler; kavradığı sadece bağırtı ve çağırtıdır. Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Onlar akıllarını kullanmazlar.” (Bakara 2/171)

  Bunu yapan Tanrı ki tek başına yapmadığını da söylüyor,neden bunu yapıyor neden bana set çekiyor? Neden kendini sorgulatmıyor bu Tanrı? bunu düşündün mü? Bu sorunun cevabını bana verebilir misin?

 37. Mustafa
  Şubat 24, 2011, 2:51 am

  musti denen sahsın türkçe bile konuşsak anlayamıyacağı kannatindeyim.
  bugün avrupada birçok insan Kur’anın İngilizce mealini okuyup müslümanlığı seçerken bizim mustiler (yani Mustafa olamamışlar) herkesi kendileri gibi salak zannediyorlar..

  aytıca yukarıda Müslümanların 700 yahudinin kafasını kesmesini tarihi bir bilgi veriyorum diye tarihi olayları saptıran kişiyede bir sözüm olacak..
  yahudi kavmi tarih boyunca dönekliği,yalancılığı,hainliği ile bilinir.
  Zekeriyya A.S ve oğlu Yahya A.S mı öldürebilecek kadar alçalmış başka bir kavim yoktur yeryüzünde. Bununla birlikte hep bekledikleri Mesihi(Hz.İsa) çarmıha gerdirmek içinde uğraşanlar onlardır. Hz. Musa Tur Dağından inmeden Kızıldeniz mucizesini unutup elleriyle yaptıkları putlarada tapanda onlardır.

  Ve bugün Filstin’de dünyanın gördüğü en büyük katliamlardan birini gerçekleştiren fosfor bombalarını masumların üstüne atanda.
  savunmaları nedir peki?
  Filstinli çocuklatın attıkları taşlar,yada küçük füzeler.
  verdikleri karşılık nedir?
  tonlarca bombalar milyonlarca kurşunlar..
  kışın ortasınde evlerini yıkıp açlıktan ve soğuktan ölmelerine göz yummak.
  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

 38. Mustafa
  Şubat 24, 2011, 3:18 am

  “Musti, yorumuna 100% katiliyorum. Umuyorum Muslumanlar bir gun, yukarida psikopat bir Tanri tarafindan izlenildikleri ve oldukten sonra bu psikopat tarafindan fiziksel iskenceye ugrama tehdidine gulebilir, bu tehditle ortaya cikan, melek, cin vb bilimum yaratik gordugunu ve onlarla konustugunu iddia eden tuhaf Arap liderin gercek yuzunu gorebilirler…”

  Janoş nickindende anlaşıldığı üzere hristiyansın herhalde..
  sizin tanrınız hakkında konuşmak isterim birazda..
  şu 8 haçlı seferinde kuduz köpekler gibi müslümanlara saldıranlar bunu tanrıları için yaptıklarını söylememişlermiydi.
  1.haçlı seferinde atlarımızın diz kapaklarına kadar müslüman kanı içersinde geziyoruz diye papaya zafer mektubu yazmamışlarmıydı.
  ispanyada yahudi ve müslümanlara ya hristiyan olun yada defolun yoksa hepinizi kılıçtan geçiririz diyenler sizin dinizden değilmiydi.
  anadoluda yıllarca bizans kendi dindaşlarına bile daha fazla vergi almak için zulmetmemişmiydi.
  amerikanın keşfinde,inka ve aztek medeniyetlerini yağmalayıp burada insanların çoğunu öldürenler bunu tanrı ve İsa için yapmamışlarmıydı.
  kızıldereli katliamlarını yapanlar size isa yı getirdik dememişlermiydi.
  Afrikadan binlerce kadın erkek çocuk köleleri İsa adlı gemilerle avrupaya taşıyan yüzlerce yıl en ağır işlerinde ve zevklerinde kullananlarda hristiyanlar değilmiydi.
  Bizim kültürümüzde güzel bir ata sözü vardır
  kendi gözündeki merteği görmez başkasının gözündeki çöpü görür.
  kim körmüş,kim değilmiş anlamak çok basit.
  ” De ki: Ey Yahudiler! İnsanları bir tarafa bırakarak, Allah´ın dostlarının hakikaten yalnız kendiniz olduğunuzu iddia ediyorsanız -doğru söylüyorsanız-, hemen ölümü temenni edin.”(Cuma Suresi 6.ayet)
  Hodri meydan…

 39. Mete Bintuğ
  Şubat 28, 2011, 3:29 am

  Mustafa,hiristiyanlar katliam yaptı,müslümanlar yapmadı mantığı sakattır.tarihte katliam yapmayan var mı ki?Bırak hiristiyanların müslümanları katletmesini,hiristiyanların hiristiyanları,müslümanların müslümanları katlettiği de sabittir.Benim kafamı kurcalayan soru şu?Hz Aişe ile Hz Ali nasıl oluyor da birbirleri ile savaşa giriyor ve bu savaşta 16 bin kelle koparılıyor.Koparılanlar da hep sahebeler.Hatta cennetle müjdelenenler.(Yaşar Nuri bu hadisin uydurma olduğunu söylüyor)Biz camiye gidiyoruz Hoca şöyle vaaz ediyor “Bir insanı öldürmek islam da tüm dünyayı öldürmek gibidir”Bunu ben yaparsam tamam bu hüküm geçerli,ya Hz Ali ile Hz Aişe yaparsa hüküm nolacak?İyi oku öldürülenler hep müslüman,hiristiyan da değil,öldürenler de biri Hz Muhammed in hanımı diğeri de amcası oğlu.Çık işin içinden bakalım?Muaviye ile Hz Ali nin Sıffın savaşında 70 bin kelle koparılıyor,bu nolacak.Düşün,kiminin boğazı kesilmiş böğürüyor,kimi karnı deşilmiş bağırıyor,bir diğeri can çekişiyor kendi akan kanını görerek çıldırıyor.Yani bu savaşlarda kim suçlu kim suçsuz,kim insanlığı katletmiş gibidir?Bunları kim hesaba çekecek.Hz Ali,ya da Hz Aişe nin ya da bir başkasının insan öldürme yetkisi mi var,bunları niye dile getirmiyorsunuz?Ben 1 kişi katletsem kesin benim kafirliğime karar veriliyor,islam a göre ölüm cezası veriliyor ya Hz Ali ya da Muaviye ya da Hz Aişe ne olacak?İslam dünyasındaki yazra ve çizerler hiç bu konulara girmiyor.Girmemeleri bu problemi sorgulamayız anlamına gelebiliyor mu?Aklı başında,yargılama ve yorum yeteneği olan,mürit ve köle olmayan her müslüman bugün bu soruların cevabını bekliyor.Buyur cevap verin.

 40. SHAFAK
  Şubat 28, 2011, 1:45 pm

  “Hz Aişe ile Hz Ali nasıl oluyor da birbirleri ile savaşa giriyor ve bu savaşta 16 bin kelle koparılıyor”……..

  Aynı soruyu bir köylü hz. Aliye soruyo, diyorki, Ya Ali ben şaşırıp kaldım, bu ne savaşıdır ya? Bir tarafa baktım sen bir tarafa baktım Ayişe ikinizde müslüman iknizde mübarek… Hankiniz haklısınız ya?…

  Hz. Ali diyorki, önce HAKKIN NE OLDUĞUNU BİL, ondan sonra sorgula……

 41. Mart 1, 2011, 7:02 pm

  “Sorgulamadan bilmek”. Inancin iki kelimelik guzel bir ozeti olmus.

 42. Adem
  Mart 7, 2011, 8:53 pm

  Hocam 60 yasinda, sakalli, azgin adam demek ne demektir yahu? Sen bu yazilari nasil bir ruh haliyle yaziyorsun gercekten? Sonra kalkip ben irkci degilim, irk benim icin onemsizdir diyorsun ama, gercekten, nasil bir ruh halidir bu?

  -60 yasinda, sakalli adamlar.

  Merak ediyorum ve o donemin tarihini inceliyorum. Allah’a inanan biri oldugumu da sanmiyorum. Ama bu sekilde bir sorgulama da igrendirici gercekten. Ajitasyona falan gerek var mi ki? Hepsini gectim hala oradayim ben, 60 yasinda, sakalli adamlar. Sakalli adam. Sakalli. Aralarinda kose olan yok mudur mesela?

  Sen dogruyu arayan biri olamazsin. Hele bu dusmanlikla.

 43. Mart 7, 2011, 10:12 pm

  60 yasinda azgin kose diyeyim o zaman, rahatladin mi? Cinayet isleyen, uzerine olen insanlarin karilarini, kizlarini seks kolesi olarak alanlarin hikayesini anlatiyorum. Senin beynin nasil calisiyorsa bunlari gayet normal buluyorsun, ama “60 yasindaki sakalli adamlar” demem salterlerini indiriyor.

  Sen beni analiz etmek yerine kendini ciddi anlamda bir irdele istersen ha?

 44. gökçen
  Mart 23, 2011, 4:36 am

  yukarıdaki yorumların çoğu laf kalabalığı olmuş. en gülüncü de beni kureyza yahudilerinin medine’nin tek sahibi olduğu ve müslümanların medineye gelip onları yurtlarından ettiği safsatası.

  İslam tarihini az bilmek lazım. hicret döneminde medine nüfusunun yerli arap halk(evs ve hazrec kabileleri) ve beni kureyza, beni nadir, beni kaynuka isimli toplamda 5 kabileden oluştuğu bilinmekte. nüfusun da yaklaşık 8 bin civarında olduğu çeşitli kaynaklarda geçer.

  bu 8 bin nüfusun yaklaşık 5 binini evs ve hazrec kabileleri oluşturur. ki bu kabileler hz. muhammed’in mekkeli 350 müslümanla medineye hicretinden sonra ensar adını almıştır. yani 622 yılı sonu itibarı ile medinede demografik yapı 5350 müslüman’a karşı yaklaşık 3 bin yahudi şeklindeydi. eğer hicret olmasaydıevs kabilesinden abdullah bin ubeyy bin selul medine kralı ilan edilecekti. dolayısıyla yahudilerin şehirde hakim unsur olduklarını söylemek tarihi çarpıtmaktan başka bir şey değil.

  2. olarak. hicretten sonra ilk iş olarak islam nüfusu ile yahudiler arasında yazılı bir anlaşma yapıldı. yaklaşık 25 maddeden oluşan bu anlaşmada, 2 toplum müttefik 2 ayrı devlet statüsüne kavuştu.

  hendek savaşı dönemine gelirsek. müslümanları ayrı bir müttefik cdevlet olarak tanıyan beni kureyza, bu dönemde mekkelilerle müslümanları medineden atmak için gizli bir anlaşma yapar. ancak bu anlaşma müslümanlar tarafından anlaşılır ve casuslar aracılığı ile bozulur. hendek savaşı bittikten sonra da kureyza oğullarına bu anlaşmayı bozmalarını hesabı sorulur. sonrası da yazdıa anlatıldığı gibi.

  ancak bu noktada atlanılan bir şey var. ortada anlaşmaya sadık kalmayan bir toplum ve bir de savaş hukuku var. tarihin her döneminde, her ihanet benzer şekillerde cezalandırılmıştır. sanırım bunda hemfikiriz.

  cariyelik kavramına gelince. cariyelik seks köleliği değildir. statüsü hizmetçiliktir. bir kere bunu iyi bilmek lazım.

  yahudilerin zenginlikleri ve malları konusuna gelince. yukarıda medinede hicret öncesi hakim olan toplumun yahudiler olmadığını yukarıda yazmıştık. tarihsel dökümanlar da incelendiğinde medinenin tarıma dayalı bir ekonomisi olduğu ve yerli halkın tarım sayesinde belli bir ekonomik gücü olduğu da bilinen bir gerçektir. dolayısıyla hakim olan bir grubun, hele hele ekonomik gücü de varsa, şehirde nisbeten azınlıkta bulunan ve ekonomik gücü zayıf olduğu bir topluma karşı sırf ekonomik nedenlerle bir katilamda bulunacağını iddia etmek ya konuyla ilgili cahiilkten, ya da kuru kuruya çamur atmaktan kaynaklanır.

  makaleyi yazan arkadaşım. olmamış. sallayayım demişsin ama sadece denemekle kalmaşsın. bilgiler yetersiz ve tutarsız. bir araştır, öğren, ondan sonra tekrar konuşalım.

 45. FATİH
  Nisan 3, 2011, 3:32 am

  YUKARIDAKİ OLAYIN BİR SAÇMALIKLAR SİLSİLESİ OLDUĞUNU AKTARMAK İSTİYORUM.
  *ÖNCELİKLE BENİ KUREYZA OLAYINI RİVAYET EDEN ŞAHIS İBNİ İSHAK ADINDA Bİ ŞAHISTIR.KENDİSİ MEZHEP İMAMLARINCA BİR DECCAL BİR YALANCI OLARAK NİTELENDİRİLMİŞTİR.

  *KURANDA Allah kitap ehlinden olup müşriklere yardım edenleri kalelerinden indirdi ve kalplerine büyük bir korku saldı. Siz onların bir kısmını [ferîqan] öldürüyor, bir kısmını da esir ediyordunuz GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE ÖLENLERİN SAYISI HAKKINDA BİLGİ VERİLMEMİŞTİR.

  *İnsan şöyle düşünmekten kendini alamaz: Bu olayla ilgili olarak eğer 600 ya da 900 kişi öldürülmüşse, bu vak’anın önemi çok büyük olurdu. Kur’ân’da bu hususla ilgili daha net açıklamalar, ibretler ve öğrenilmesi gereken dersler yer almalıydı. Yok eğer sadece, suçlu [savaşmış] liderler öldürülmüşse, bunun sonucunun Kuran’da basit/kısa bir açıklamayla yer alması tabii olacaktır

  BENİ KUREYZA KATLİAMININ UYDURMA OLMASI İÇİN ÇOK SAYIDA SEBEP VARDIR.

  *Yukarıda belirtildiği gibi, Kuran’da, bahsi geçen rivayetlere yapılan atıflar çok kısa olup çok sayıda insanın öldürülmesi ile ilgili herhangi bir ifade yoktur. Savaş söz konusu olduğunda, yapılan atıf fiilen savaşanlara yöneliktir. Kuran, tarihçilerin herhangi bir şüphe duymaksızın kabul edecekleri tek kaynaktır. O, [olayla] eş-zamanlı bir metin olup, birçok inandırıcı sebepten dolayı, olayın, sahip olduğumuz en sahih versiyonudur.

  *İslami hükümlere göre, sadece ihanetten sorumlu olan kişiler cezalandırılır
  *Bu kadar çok sayıda kişiyi öldürmek, İslam’ın adalet anlayışına ve Kuran’da geçen “Hiç bir günahkâr başkasının günahının sorumluluğunu yüklenmez”22 temel ilkesiyle taban-tabana zıttır. Rivayete göre gayet açıktır ki, liderler sayılıydı ve isimleri iyi biliniyordu

  *Eğer, yüzlerce insan pazarda öldürülmüş ve bunun için hendekler kazılmış ise, bununla ilgili herhangi bir iz’in olmaması, bahsi geçen yere işaret eden herhangi bir referansın ya da yazının olmaması çok ilginçtir.

  *Bu rivayet ayrıca savaş mahkûmları ile ilgili Kuran’daki hükümlerin zıddınadır. Kur’ân hükmüne göre23, esirler ya doğrudan serbest bırakılmalı ya da fidye karşılığında salıverilmelidirler.

  *********************************************************************************
  *Beni Kurayza’dan önce ve sonra gene birer savaş sonrası teslim alınmış diğer Yahudi gruplarına müsamahakâr davranılarak Medine’den çıkıp-gitmelerine izin verilirken, Beni Kurayza’nın katliama tabi tutulması ihtimali zor bir durumdur
  *********************************************************************************

  *Eğer, yüzlerce insan pazarda öldürülmüş ve bunun için hendekler kazılmış ise, bununla ilgili herhangi bir iz’in olmaması, bahsi geçen yere işaret eden herhangi bir referansın ya da yazının olmaması çok ilginçtir.

  *Bu katliam gerçekten olmuş ise, fıkıh alimleri bunu bir emsal karar olarak kabul edeceklerdi. Gerçekte ise, durum bunun tam tersinedir. Fıkıh alimlerinin yaklaşımı ve hükümleri, bunun zıddına olarak “Hiç bir günahkâr başkasının günahının sorumluluğunu yüklenmez” şeklindeki Kur’ânî öğretiye daha uygundur

  *Kurayza rivayetinde, aktif düşmanlık yapan kişiler olarak tanımlanan bazı şahısların öldürüldüğü rivayet edilmiştir. Bunların ihanete sebep oldukları için cezalandırılmaları makul bir sonuçtur. Buradan bütün kabilenin cezalandırıldığı sonucu çıkarılamaz

  *Rivayetin ayrıntıları tamamen Yahudilerin mahrem konuşmalarından oluşmaktadır: Kuşatılmış durumda iken kendi aralarında yaptıkları müzakereler, liderleri olarak Kab b. Esed’in tiradı, bu konuşmada müslümanlara karşı son bir umutsuz eylem yapmak üzere kendi kadınlarını ve çocuklarını öldürme önerisini getirmesi… [Bütün bunların Yahudi kaynaklı olması kaçınılmaz olmaktadır].

  * SONUÇ OLARAK:Şu bir gerçektir ki, atalarını yüceltmek ya da başlangıçta İslam’a karşı olanları temize çıkarmak amacıyla, sonraki nesillerce birçok hikaye uydurulmuş, bu rivayetlerin çoğu da İbni İshak tarafından rivayet edilmiştir.

  *Diğer detayların da kabul edilmesi zordur. Yüzlerce insanın Beni Neccâr’lı bir kadına ait tek bir evde hapsedilmiş olması nasıl mümkün olabilir

  *Bu kabul edilemez katliam rivayetinin gerçek kaynağı, Medineli Yahudilerin soyundan gelen kişiler olup, İbni İshak bu “garib/acayip rivayetleri” oradan almıştır. Böyle yapmakla, İbni İshak diğer alimlerden ve tarihçilerden ciddi eleştiriler almış ve Mâlik tarafından deccal olarak nitelendirilmiştir

  BENİ KUREYZA OLAYININ AYNISI BİR OLAY DAHA SENARYO AYNI YALNIZ OYUNCULAR DEĞİŞİK

  Çok iyi bilindiği üzere, Yahudi savaşları ile ilgili ayrıntıların kaynağı Flavius Josephus’tur. Kendisi bir Yahudi olmakla beraber Romalıların yönetiminde görev almış ve olaylara tanıklık etmiştir. Bazı isyancıların (Romalılara karşı) gerçekleştirdiği ayaklanmalara karşı çıkmış; fakat buna rağmen tüm kalbiyle Yahudi olmaktan hiç vazgeçmemiştir. Bu kişinin yazdıklarından okuduğumuz ayrıntılarla, bize Siret’le ulaşan Yahudilerin faaliyetleri ve direnişleri hakkındaki bilgilerin birbirine çok benzer olduğunu fark etmekteyiz. Sadece, şimdiki (sonuncu) olayda sorumluluk Müslümanlara yıkılmaktadır.

  Beni Kurayza Yahudilerinin soyundan gelen kimselerce aktarılan rivayetlerin ayrıntılarına bakılırsa, Josephus ile aşağıdaki ayrıntılarda benzer olduğunu belirtebiliriz:

  (i) Josephus’a göre34, Büyük Hirodes’ten önce Kudüs’ü idare eden Alexander, 800 Yahudi esiri asmış ve gözlerinin önünde eşlerini ve çocuklarını boğazlamıştır.

  (ii) Benzer şekilde, diğerleri tarafından da çok sayıda kişi öldürülmüştür.

  (iii) Bu iki olayın önemli ayrıntıları, özellikle öldürülen kişi sayısı dikkat çekecek derecede birbirine benzemektedir. Masada’da, en sonunda ölmüş olan kişilerin sayısı 960’tır.35 Fanatik sicarii topluluğundan öldürülenlerin sayısı da 600 idi.36 Ümitsizlik noktasına geldiklerinde, liderleri Eleazar onlara hitap etmiş (Ka‘b b Esed’in Beni Kurayza’ya hitapta bulunması gibi)37 ve kendi kadınlarını ve çocuklarını öldürmeleri önerisinde bulunmuştur. Umutsuzluğun nihai noktasında, son kişi kalıncaya kadar birbirini öldürme planı önerilmiştir

  Açık olarak görülmektedir ki, ayrıntıların benzerliği çok dikkat çekicidir. Sadece kitlesel intihar önerisi aynı olmayıp, bunun ötesinde sayılar bile neredeyse aynıdır. Her ikisinde de aynı isimler vardır. Phineas ve Azar b. Azar38 – tam da Eleazar, Masada’da kuşatılan Yahudilere hitap eden (isim).

  BU OLAYLARDANDA ANLAŞILACAĞI ÜZERE BENİ KUREYZA KATLİAMININ BÜYÜK BİR YALAN OLDUĞUNU ANLIYORUZ.

 46. birisi
  Temmuz 23, 2011, 8:19 am

  Saçma bir yazı olmuş, 7. yy da olmuş bir olayı, 21. yy mantığı ile yargılasanız bari demek komedi ötesi. 11. yy da Kudüse giren Hristiyanlar yahudi ve müslüman çoluk çocuk 40.000 kişi katletmiş, öldürmekten yorgun düşüldüğünden surdan ateşe atarak toplu katletmişler. 14. yy da Güney Fransada Gnostik Hristiyanlar haklı haksız bakmadan “kim haklı ise Tanrı kararlaştırsın” diyerek yine çoluk çocuk 200.000 Hristiyan öldürülmüştür. Günümüze gelelim, ABD Irakta çocuklar dahil 1.500.000 kişi, Yahudiler Filstinde 400.000 kişi öldürmüştür. Yargılamadan. Gelelim olaya İslam ordusuna karşı savaşan erkekler öldürmüş, çocuklar ve eşleri hayatta bırakılmış, savaş hukukuna göre köle olmuşlardır. islam hukukuna göre köleye kötü muamele yapılmaz, aç bırakılmaz, hasta ise tedavi edilir ve müslüman olmaya zorlanamaz. Bazıları Saraya kadar girmiş ve Padişah annesi olmuştur. Ama Hristiyanlar ne yapmış, köleliği ancak 18. yyda kaldırmış, 2008 yılına kadar siyahi bir başkan dahi seçememişlerdir. 15. yyda Osmanlıda Padişah annesi Hristiyandır ve Rum’ dur. Saraya köle olarak girmiş ve kimse dinini değiştirmek istememiştir. Fark budur.

 47. HzMuhammedinTakipcisi
  Ağustos 17, 2011, 4:28 pm

  Arkadaslar Hz Muhammedin Allahin Rasulu oldugunu iddaa edenlere gercekten aciyorum. Allahi inkar etmek bu kadar kolay olmasa gerek. Allah insanoglunu hicbir donemde basibos birakmamistir. Hz Ademden baslayan bu zorlu yuruyuste insanlari hep ilahi emirlerle kusatmistir. Kendisine itaat edilmesini istemistir. Hz Muhammeddin hadisinin birinde Allahin 124.000 civari peygamber gonderdigi belirtilir. Kuranda 25 tanesi zikredilir ama Allah Kuranda “sana anlattiklarimizda var anlatmadiklarimizda” diyor yani sadece Kuranda gecen peygamberlerden baska peygamberlerde oldugunu soyluyor. Allah Hz Musa ile konusmus ( konusmanin mahiyeti bilinimez )ona Tevrati vahyetmistir. Tevratta Hz Muhammedin geleceginide mujdelemistir. Hz Davuda Zebur indirmistir. Hz Isa’yi ise “babasiz” yaratmistir ve onada Incili vermistir ve Hz Isa oluleri diriltirdi, camurdan kus yapip uflediginde ucardi Allahin izniyle. Incildede Hz Muhammedin gelecegi yaziyordu. Hz Muhammed daha dogmadan once bazi Yahudi alimleri “O Son Peygamber” hakkinda konusuyordu. Onlar onun Israilogullarindan gelmesini istiyordu ama Allah onu Ibrahim,Ismail…Hasimogullarindan cikaracakti. O sirada agir hasta olan Yahudi alimi soyle diyordu:” O son peygamber geldiginde siz hemen ona tabii olun. Ona tabii olmakta kimse sizi gecmesin. Zira o kendisine karsi gelenlerin kanini dokmek,cocuklarini ve kadinlarini esir almakla emrolunacaktir. Siz kendinizi ondan koruyamazsiniz ” diyordu.Aynende gerceklesti bunlar. Cunku onlarin kitabinda Hz Muhammed uzun uzun anlatiliyordu ama sonradan tahrif edilmisti. Ismini su an bilmiyorum ama arastirirsaniz bulursunuz. Allahin mesaji cok nettir: ” Allahin varligina inanmak,iman etmek gereken seylere inanmak ” ve tabi iman ettigi seyleride yerine getirmek Islam Davasini yuklenmek ve sonunda Cenneti vaad ediyor. Kafirleri ise (Musluman Olmayan Herkes) inkarlari yuzunden bu dunyada yaptiklarini suslu gosteriyor, ayni sizlerin su an havali ve simarmis bir sekilde konusmaniz buna ornektir, ve sonundada sonsuz cehennemi vaad ediyor. Secim sizin. Nasil bir belanin icinde oldugunuzu artik anlayin!! Adam gibi arastirin herseyi.Selamlar

 48. HzMuhammedinTakipcisi
  Ağustos 17, 2011, 4:31 pm

  Pardon yanlis oldu su bolum “Arkadaslar Hz Muhammedin Allahin Rasulu oldugunu iddaa edenlere gercekten aciyorum” iddaa edenlere degil INKAR EDENLERE!!!!!!!!!

 49. HzMuhammedinTakipcisi
  Ağustos 17, 2011, 4:40 pm

  Hz Muhammed Allahin Rasuludur. Ilk yazimda iddaa edenler degil INKAR EDENLER…yanlis yazdim. Allah beni affetsin. Sizlerde affetin ey Muslumanlar. Kurana ve Sunnete simsiki sarilin. Onu sakin birakmayin yoksa helak olursunuz. Bizleri Allah uzmeyecektir onun Kuranina ve Hz Muhammede bagli kalirsak. Sizlere tavsiyem ateist insanlarla munakasaya girmeyin. Eger yeterli ilminiz/bilginiz yoksa sizin o beyinlerinizi yikarlar. Islami, Islam akidesini, Kurani ve Sunnetin iman ile ilgili bolumlerini adam gibi kavradiktan sonra onlarla munakasa edin yoksa sizi helak ederler. Sakin imaninizin garanti altinda oldugu sanmayin. Zira Hz Muhammed oldukten sonra “eski sahabiler” den binlercesi dinlerinden donup helak olmuslardir. Allahtan devamli “Iman Ile Olmeyi” dileyin. Amin

 50. HzMuhammedinTakipcisi
  Ağustos 17, 2011, 4:53 pm

  Hz Muhammed her ne yapmissa o keyfinden yapmamistir. Allah ona emretmistir. Hz Muhammed benim icin Allahin Rasulunden sonra bir baba,abi,ornek,herseyimdir. Ona karsi laf atanlar ise suphesiz Allahin azabini tadacaklardir. Bunu adinizi iyi bildiginiz gibi bilin. Kuran Hz Muhammedin uydurmasi degildir. Bu herseyiyle apaciktir. Belagatiyla,okuyani etkilemesiyle,bilimsel,tarihsel,matematiksel,gelecekle ilgili mucizeleri ile. Kuran birde oyle bir ideoloji ortaya koyuyorki tamamiyla kusursuzdur. Devlet,iktisad,ictima,ceza gibi konularda kusursuz bir ideoloji ortaya koyuyor. Buna Seriat denir. Gerci seriat denince hemen kol,bacak,el,kafa kesme akla geliyor. Buda yahudi lanetinin ayri bir fitnesidir. Allah size din nasip etsin evvela. Bir dahada yazmam hicbir sey. 4 tane mesaj yazdim. Akillanin. Kendinizi o sonsuz azaptan koruyun.

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: