Başlangıç > Dinler > Müslüman Argümanları

Müslüman Argümanları


Siz hiç bir Müslüman’la oturup dinler ve inanışlar üzerine sohbet ettiniz mi? Ben çok ettim. Gerçekten deneyimliyim bu sohbetlerde. Bakın size kendi tecrübelerimi anlatayım neler bekler sizi bu sohbetlerde 🙂

Müslüman, başlar anlatmaya… “Dünyamız çok bozulmuştu” der. Tarihi kaynakları iyi araştirmiştir belli ki. İslami kaynak dışında bir araştırma da dahil midir bilgi arayışına, şüpheli… Ama iyi araştırmıştır Müslüman. Devam eder anlatımına gülümseyen nur yüzüyle… “Tıpkı bundan önce bozulduğunda Allah’in müdaheleleri gibi, o zaman da bir düzenleme gerekti” der. “Ve yüce peygamberimiz, Muhammed S.A.V. efendimiz gönderildi” diye devam eder. Muhammed öncesinde Arapların nasıl kokuştuğu, hem de nasıl cahil olduklarını anlatır bir süre. Sonra ‘karıncayı dahi incitemeyecek’ kadar sevgi dolu peygamberle nasıl alay edildiğini, o yüce insanın nasıl da ezildiğini anlatır. Ama Muhammed o kadar yücedir ki, tıpkı İsa gibi, bir yanağına tokat atıldığında diğer yanağını çevirir, ona da vursun diye kafir… “Allah, mucizevi bir kitap olan Kuran’ı indirir” diye devam eder Müslüman. Sonra o kokuşmuş kafir Arapların azgınlıkları yüzünden Muhammed savaşmak durumunda kalır, mecburen, hem de hiç istemeyerek… Başkaldıran nankör, hain, geberesice Yahudileri de “mecburen” öldürtmek zorunda kalır. Savaşlar yüzünden, kadınlar ve kızlar yalnız kalmasın diye, yine mecburiyetten, onlara evlenerek sahip çıkar yüce peygamber. Kuran tamamlandıktan sonra da ölür sevgili Peygamber. “Ya işte böyle” der Müslüman… Sözü bırakmak istemez ve devam eder anlatmaya… “İslam barış ve hoşgörü dinidir, Islam’da zorlama yoktur” der. “İslam tüm dinleri kabul eder. Tüm kitapları kabul eder. Ama o kitaplar hep bozulmuştur, o yüzden Allah, İslamı göndermiştir. İslam ve Kuran bozulmayacaktır. Çünkü Allah korur o mucize kitabı… İslam temizliği emreder. İslam çalışmayı emreder. İslam bilime önem verir. İslam, islam, islam…” Bu güzel ve güler yüzlü anlatım sürer gider. Gülücükler saçarak anlatır size bunu bir Müslüman. Ta ki…

Ta ki siz İslam’a en ufak bir eleştiri getirene kadar. O eleştiri geldiği an, bakın hakaret veya küfür demedim, dikkat edin, eleştiri geldiği an, Müslüman’in şakağındaki damarlar belirginleşmeye başlar, dudaklarında belli belirsiz bir titreme oluşur ve 1400 yıldır yapılanı yaparlar… Saldırırlar… Eleştirinin niteliğine ve niceliğine bağlıdır saldırının şekli ve şiddeti. Saldirinin en uç noktası ölümdür. Alt noktasiysa zeka kırıntılarıyla eleştiriyi bitirmek ve eleştiri sahibinin ne kadar kafasız ve aptal olduğunu argumanlarla ispatlamaktır. Bir bilim insanıysa eleştiren, hemen standard soruları gelir Müslümanın:

E, o zaman ilk maddeyi kim yarattı? Haa? Haaa? Big Bang’den önce ne vardı? Haa? Haa?” Mat etmiştir bilim insanını…

Veya şöyle de olabilir bu: “Maymundan geldiysek niye hala maymun var? Senin atan maymun, benim atam Adem Aleyhusselam efendimizdir.” Bir kez daha bitirmiştir bilim insanını, zeka kırıntıları kokan bu muhteşem argümanıyla… Bunu söylerken aslında bilim insanının gerçekten de maymuna benzediğini düşünüyordur belki de, kimbilir.

“Bir kere evrim çürütüldü, zaten sadece bir teori o, ben de ureteyim sana bir teori hemen, he he” der. Bilim insanını eziyordur zekâsıyla, dalga geciyordur adeta. Ağlamaklı olmalıdır o zavalli bilim insanı, bunca yıl kafa patlattığı bilimin aslında ne kadar da boş olduğunu görerek. Hem de bunu ortaokul biyoloji bilgisiyle bir dindar Musluman ispatlamıştır ona. Ne acı bir gündür o gün, bu şanssız bilim insanı için..

Aslında sen de inanıyorsun, ama inanmıyorum diyorsun. Seni bir de düşen uçakta görelim” diye devam eder. Artik bilim insanı ne haldedir siz düşünün. Hayatını adadığı, üzerinde çalıştığı tüm değerler yıkıldığı gibi, neye inanıp neye inanmadığını dahi bilemeyecek kadar içi boş bir insandır bu bilim insanı. İnsan bile denemez artık ona, zavallı, maymun soylu…

Nasıl hesaplıyorlar o dinozor fosillerinin yaşını, dünyanın yaşını; ne bilelim, ha, nerden bileceğiz” diyerek bilim insanlarının aslında ne kadar da boş işlerle uğraştığını, vardıkları sonuçların nasıl da palavra ve gerçeklerden uzak olduğunu vurgulayarak… Yine zekâsıyla çürütmüştür bilim insanlarının tüm argümanlarını…

Hiç Yüce Yaratıcı olmadan bu kadar muhteşem bir düzen olabilir mi? Şu gözü görmüyor musun? Tesadüfen boylesine kompleks, hatasız, muhteşem bir göz oluşur mu? Yaratıldık işte. Bunlar apaçık kanıttır.

Bak kafana vursam acıyı gösterebilir misin? Ama acı var. Yaa, işte Allah da var, aynı mantık yani anladın mı? Salak!” Müslüman, artık haklı olarak karşısındakine saygısını yitirmiştir. Resmen bir salak vardır karşısında…

Ee, bu söylediğin bilimsel şeylerin hepsi zaten Kuran’da yazıyor…” Bilim insanı, yıllardır kafa patlatıp, hayatını adadığı kavramların 1400 yıl önce yazıldığını öğrenince neler hissetmiştir acaba?

Bi kere İsa, Allah’in oğlu olamaz, hiç Allah oğul edinir mi? Akıl var mantık var.” Evet, 2 milyar kadar Hristıyan’in aslında ne kadar da aptal olduğunu muhteşem bir mantıkla ispatlamıştır bile.

E tabii Hristiyanlık da, Yahudilik de Allah’in dinidir, kabul ediyoruz biz o dini de. Ama bozulmuşlar, o yüzden yani! Yoksa her topluma peygamber gonderilmiş bir kere. Vallahi billahi!” Artık bilim insanı tamamen devre dışıdır. Artık bir monologtur cereyan eden… Bir Müslüman şovudur.

Bu Hintlilerin de kafaları hiç çalışmıyor. Hiç ineğe tapılır mı? Tek tanrı vardır, akıl var mantık var!” 1 milyar kadar Hintlinin aptallığı da ortadadır artık.

İnsanlar İslam’ı yanlış anlıyorlar, yoksa İslam ve şiddet zıttır. Ah bir doğru anlasalar şu İslam’ı… O kırbaç cezaları, zina cezaları, taşlama falan hep yanlış anlama, yanlış yorumlama.. Ben çözdüm biliyorum, vallahi billahi… Köleliğe karşıdır İslam. Kadınlar da erkeğe göre fiziken zayıf olduğu için, onları korumak için öyle ayetler var, yoksa bakın, Ayşe anamız nasıl aktif kadın. Yanlış anlıyorlar İslami, yanlış.

Aslında o mezheplerin, o bölünmelerin sebebi de yine yanlış yorumlama… Kuran apaçık indirilmiş bir kere, ama bu cahiller yanlış anlıyor, yanlış

Aslında ateist, agnostik, hepsi hikaye, lafta bunlar lafta… Sıkışınca hepiniz de iman edersiniz. Ben sizi sizden daha iyi biliyorum be! Yalancısınız hepiniz de!

Netice itibariyle, Müslüman icin kendisi kabul etmese de, tek bir gerçek vardır, o da İslam. Gerisi ya yanlıştır, ya da yalan. Böylece tartışmayı kazanır(!) Müslüman, beklenildiği uzere… Son bir defa tekrarlar iddialarını.. . İslam temizlik dinidir. İslam çalışmayı emreder. İslam bilime önem verir. İslam sevgi ve hoşgörü dinidir. İslam barışı önerir. Kuran mucizevi bir kitaptır, apaçıktır o kitap, korunmuştur… Diger dinlerin hepsi de bozulmuş, o yüzden İslam gelmiş be. İslam ülkeleri Kuran’ı doğru anlasa şimdi en ileri toplum olurlardı. O kokuşmuş Avrupalıları çoktan geçerlerdi. Zaten o kokuşmuş Avrupalılar bildikleri herşeyi biz Müslüman’lardan öğrendi. Kuran’da da yazıyor bunlar.Islam’da kötü olarak gördüğün herşeyin yanliş anlama sonucu, yanlış!!!

Özetle argümanlar şu maddeleri içerir:

 • Aslında herkes inanır.
 • Müslüman olmayanların hepsi de yanlış yolda.
 • Müslüman olanlar da İslam’ı tam olarak anlamıyor
 • İslam barış, sevgi, kardeşlik üzerinedir, aksini iddia edenin canına okurum.
 • Bilim, Kuran’a karşı gelmediği sürece bilimi seviyoruz.
 • Tüm dinler Allah’ın dinidir. Ama Islam, tek doğru olanıdır. (“Hakemler hakkında konuşmak istemiyoruz, ama” diyen futbolcular geliyor aklıma 🙂 )

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

 1. Aralık 18, 2012, 6:26 pm

  Bilmiyorum Istanbullu. Neanderthallarla insanlarin eslesmesi nasil sonuclandi, karistilar mi bilmiyorum. Insanlar (daha zeki, daha saglam ve keskin ok, mizrak gibi aletlere sahip) neanderthallerle karsilasip kadinlarini kacirmis olabilirler. Zaten bu bahsettigim zamanlarda nufusun binleri gececegini bile sanmiyorum. Belki uremislerdir, belki senin dedigin gibi yavrusu olmayan bir nesil cikmistir ortaya ve kaybolmustur hizli bir sekilde. Cok da onemli degil zaten bunun cevabini bilip bilmememiz. Umarim biraz yardimci olabilmisimdir, ama benim herhangi bir uzmanligim yok bu konuda, sadece mantik yurutmeye calisiyorum az bilgimle. Evrimle ilgili baska sitelerde sorular sorarsan sanirim daha saglam cevaplar alabilirsin.

 2. istanbullu
  Aralık 19, 2012, 2:41 pm

  janos daha evrime inanmiyorum inan yaradilis daha mantikli geliyor

 3. Ali
  Mart 19, 2013, 11:23 pm

  Bu yaziyi sen yazmadin; kalem de eline tesadufen geldi zaten; sonra bi baktin elindeki kalem hareket etmeye basladi. Aslinda o hareketler de tesadufen oluyordu, yoksa senin kendi iradenle yazmadigini elbette biliyoruz. Tipki evrende herseyin tesadufen oldugu gibi.

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: