Başlangıç > Dinler > Fazil Say, Omer Hayyam ve Islam’in Gercek Yuzu

Fazil Say, Omer Hayyam ve Islam’in Gercek Yuzu


Fazil Say’in, o meshur Omer Hayyam siirini, twitterinda kopyaladigini ilk duydugumda, hem boylesine bir cesaret gosterebildigi icin cok sevinmis, hem de Fazil Say icin cok uzulmustum. Belli degil miydi boyle olacagi?

Ne aci degil mi, cesaret kelimesini kullanmak durumundayim, Islam’i “birazcik” elestiren, hem de kendine ait olmayan bir siirle bunu yapan Say icin?

Utanc verici, utanma duygusunu yitirmemisler icin…

Ne yapti Fazil Say? “Islam elestirilemez, elestirenler icin geregi yapilir” gercegini gozardi etti, hem de Turkiye gibi Islam’in devlet destegiyle sonuna kadar yasatildigi, halkinin da ciddi ciddi muhafazakar oldugu bir ulkede soyleme cesaretini gosterdi bunu Say.

Vakti zamaninda katledilen, veya katledilmeye yeltenilmis nice degerleri gozardi etti, inancsiz olmasina ragmen agzini acamayan entellektueller surusunden ayrildi Say.

Yaptigiysa aslinda cok basitti… 800 yil once yazilmis bir siirin sadece bir kac dizesini yazdi twitter hesabinda… Yine mutlu olmali ki, cezasini “devlet” kesti Say’in, baskalarindan once…

Belki de son birkac yuzyilin en acimasiz ve en saldirgan dinidir Islam. Aslinda dogusundan itibaren aynidir, hic degismemistir ama birkac yuz yil oncesine kadar rakipleri de islamdan pek farkli degildi. Karanlik cag dedi buna batili medeniyetler. Arindilar o vahsi ve bagnaz gunlerinden.. Ifade ozgurlugunun oldugu, insanlarin dusunceleri icin kelepcelenmedigi, oldurulmedigi, devletin de dine bulasmadigi bir medeniyet oldular hepsi de… Simdi isin acikcasi hicbir avrupali veya amerikali dini bu kadar da sallamiyor, ciddiye almiyor. Peki ya Islam oyle mi? Karanlik cagindan hicbir zaman cikamadi Islam, hem de ilk dogdugu gunden beri… Sonuclar da ortada degil mi? Bakin Islam ulkelerine, hem de hepsi de ne haldeler? Bakin Turkiye’ye… En onemli sanatcisini kelepceleyecek kadar gozu donmus… Ki Turkiye, belki de Islam ulkeleri arasinda en moderniyken… Ama herhangi bir medeni (yani islamin zamaninda kilicla dayatilamadigi) bati ulkesinde olabilir mi boyle bir sey? Misal, ben hic Yahudilerin tuhaf, komik giyimlerini, inanclarini elestirdigi icin oldurulen birini bilmiyorum. Katoliklerin konusan yilan sacmaligina guldugu icin katledilen, hatta tehdit edilen birini de… Hatta daha da ucayim, Mormonlarla, scientology’le, Budistlerle, Hindularla… Ama Islam?

Ha nedir siirin o meshur misralari?

‘Irmaklarindan saraplar akacak’ diyorsun
Cennet-i ala meyhane midir?
‘Her mumin’e iki huri’ diyorsun
Cennet-i ala kerhane midir?

E peki neresi yalan bu siirin? Buyrun, o “mucize” kitaptan bir kac ayet sizlere:

– Onlara, “Dünya’da yapmakta olduklarınızın karşılığında, sıra sıra dizilmiş koltuklara dayanarak afiyetle yiyin için” denir. Biz, onlara, iri gözlü güzel hurileri eş olarak vermişizdir. (  Tûr Sûresinin 19,20 . Ayetinde)

– Oralarda bakışlarını sadece eşlerine çevirmiş dilberler vardır. Onlara eşlerinden önce ne bir insan, ne bir cin dokunmuştur. (Rahmân Sûresinin 56. Ayetinde)

– Takva sahipleri için bir kurtuluş ve bir zafer vardır. Sulak bahçeler, bağlar, üzümler, göğüsleri turunç gibi yaşıtlar, dopdolu kadehler vardır. (Nebe Suresi 31-34. ayetler)

– Allah’a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu? (Muhammed Suresi 15. Ayet)

Kuran okumamis olanlariniz icin tekrar belirtiyorum: Bu irmak ve gogusleri yeni sertlesen bakire seks koleleri (nam-i diger huri) o kadar cok tekrarlanir ki, ben buraya yazmak istemiyorum, kendimi cok fazla tekrara dusmeyeyim diye…. Mucize kitap yazilirken benim gibi dusunmemis yazari demek ki…

Sevgili muslumanlar… Sevgili desem de, aslinda sevgi sozcugunu Islam ile ayni cumlede kullanmanin pek dogru oldugunu dusunmuyorum. Cunku sevgi, vermektir, almak degil. Muslumanlar alirlar, alirken de daha fazlasini almak umuduyla yasarlar. Ibadetleri dahi sadece almak icindir. Kisisel dusuncem, Muslumanlar, Allah isimli, Araplarin ay tanrisini da, aslinda sevmezler. Sadece onun vereceklerini dusunerek ve onun alacaklarindan korkarak rol yaparlar. Maalesef bunun farkina da varamazlar… Ha bunu nerden biliyorum? Ben de pek tabii bir Islam ulkesinde dogdum ve musluman actim hayata gozlerimi. Dogumumu belgeleyen cuzdana ismimle birlikte dinim de yazildi, DINI: ISLAM diye… Ben de ogretildim 600’li yillarin col rituellerini. Atesle, iskenceyle korkutuldum. Cennetle, yan gelip yatmayla, hep bakire kalacak(!) genc ve guzel seks koleleriyle kandirildim. Bu sartlar altinda sevgi olmaz. OLAMAZ! Iste buradan biliyorum. Muslumanlar, kendilerini elestirenlere saldirmaya devam edecekler. 1400 yil boyunca degismemis col geleneklerini surdurecekler. Biz inancsizlar da Muslumanlari kinamaya, onlardan korkmaya devam edecegiz. Onlardan kacacagiz. Kacmazsak nelere muktedir olduklarini hic durmadan ispatlayacaklar biz inancsizlara veya inancli olup da Musluman olmayanlara… Bu duzen maalesef boyle gidecek. Cok aci..

Buyurun Omer Hayyam’in o meshur ve muhtesem siiri…

‘Irmaklarından şaraplar akacak’ diyorsun
Cennet-i alâ meyhane midir?
‘Her mümin’e iki huri’ diyorsun
Cennet-i alâ kerhane midir?

Tanrı bize cennette vaat ettiği şarabı
Niçin haram etsin bu dünyada, akla sığar mı?
Bir sarhoş arap, devesini vurmuş Hamza’nın
Peygamber de yasak etmiş arap’a şarabı

Beni özene bezene yaratan kim? sen
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden
Demek günah işleten de sensin bana
O zaman nedir o cennet cehennem?

Kim senin “yasa”nı çignemedi ki söyle?
Günahsız bir ömrün ne tadı kalır söyle.
Yaptığım kötülüğü kötülükle ödetirsen eğer
Seninle benim aramda ne fark kalır ki söyle

Tanrı bizi çamurdan yarattıgında
Biliyordu bu dünyada ne işimiz olacak
İşlediğim günahlar hep onun emriyledir
O halde cehennemde beni niçin yakacak?

İsyan edip karşında duracağım, neredesin?
Karanlığı, ışığa yoracagım, neredesin?
İbadete karşılık cenneti alacaksam
‘Bağış mı ticaret mi’ diye soracağım,neredesin?

Kör cehalet çirkefleştirir insanları.
Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verecek bir cevabım var elbet
Lakin bir lâfa bakarım laf mı diye,Bir de söyleyene
bakarım adam mı diye

Dünya, üç beş bilgisizin elinde
Sanırlar ki tüm bilgiler kendilerinde
Üzülme, eşek eşeği beğenir
Bir hayır var sana kötü demelerinde

Sen bu dünyanın sırrına eremezsin
Erenlerin dilini de sökemezsin
Öyleyse iç şarabı, cennet et dünyayı
Öteki cennete ya girer, ya giremezsin

Niceleri geldi, neler istediler
Sonunda dünyayı bırakıp gittiler
Sen hic gitmeyecek gibisin değil mi?
O gidenler de hep senin gibiydiler

İçin temiz olmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun kaç para
Hırka, tespih, post, seccade güzel
Ama Tanri kanar mi bunlara

Sen sofusun hep dinden dem vurursun
Bana da sapık dinsiz der durursun
Peki, ben ne görünüyorsam O’yum
Ya sen ne gorunuyorsan o musun

Sen içmiyorsan içenleri kınama bari
Bırak aldatmacayı iki yüzlülükleri
Şarap icmem diye ovunuyorsun ama
Yedigin haltlar yaninda sarap nedir ki..

Ey kara cübbeli senin gündüzün gece
Taş atma dünyayı bilmek isteyenlere
Onlar yaratanin sanati pesindeler
Seninse aklin abdest bozan seylerde..

Ben kadehten çekmem artık elimi;
Tutmam senin kitabını minberini.
Sen kuru bir softasın, ben yaş bir sapık
Cehennemde sen mi daha iyi yanarsin, ben mi?

Seni kuru softaların softası seni
Seni cehenneme kömür olası seni
Sen mi haktan rahmet dileyeceksin bana ?
Hakka akil ogretmek senin haddine mi?

Yaşamın sırlarını bileydin
Ölümün de sırlarını çözerdin
Bugün aklın var, bir şey bildiğin yok
Yarin akilsiz neyi bileceksin?

Ey kör!

Bu yer, bu gök, bu yıldızlar, boştur boş !
Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş !
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
Bir nefestir alacagin, o da bostur bos

Kategoriler:Dinler
 1. kayra kaya
  Eylül 26, 2013, 1:27 pm

  her şiiri ömer hayyama yapıştırıp kendi inançsızlığınızı örtmeye çalışıp bizim değerlerimize göz göre göre hakaret ederek bizlerin takdirini kazanacağınızı mı sanıyorsunuz aklınız gözünüze inmişse ne yapılabilir ki mucize ahmaklığı düzeltmez

 2. Koray
  Ocak 17, 2014, 5:04 am

  Omer Hayyam bombaymıs yahu ))))
  Elinize sağlık …..

 3. israfil
  Şubat 2, 2014, 5:16 pm

  inançsız olabilirsin inanmayabilirsin ama benim dinime saygısızlık etmek hakaret etmek ne senin nede başkasının haddine…kardeşim inanmıyorsan inanma zorla inan diyen yok sana.ne giriyor ne batıyorda dinime laf atıyorsun derdin ne? sen bu dine laf atıyorsun hakaret ediyorsunya aslında sende inanıyorsun çünkü gerçek olan acıdır ve acıtır…seninde biyerlerin acımış belliki ve çareyi hakaret ederek bulmaya çalışmışsın…sev diyen yok inan diyende yok ama iş hakaret etmeye aşağılamaya kadar gelirse orda bi dur…haddini bil bilmezsen bildirilir…

 4. Şubat 2, 2014, 5:29 pm

  🙂 Tipik musluman yobaz cehaletinden guzel bir ornek daha…
  “Saygi duy!!”
  “Aslinda sen de inaniyosun!”
  “Haddini bil, yoksa bildirirler!”

  Zavalli homo sapiens seni… Evrim, 1300cc’lik muhtesem bir organ hediye etmis sana, kullanasin diye.. Ama her yobaz musluman gibi sen alttaki oturma organini kullaniyosun sadece..

 5. Mehmed
  Mart 5, 2014, 9:18 pm

  Nerden biliyorsun burada bahsettiğin şiir mısralarının Ömer Hayyam’a ait olduğunu yanında mıydın? Hadi diyelim bir yerlerden duydun o zaman bana göre Ömer Hayyam hiç yaşamamış ve hayal ürünü bir şey çünkü görmedim duydum senin zihniyetine göre..Madem inançsızlığı savunup aslında var olan ama sana göre olmayan birşeyi sorgulamaya kalkıyorsun, madem savunduğunun arkasındasın o zaman neden olmadığını söylediğin varlığının olmadığını ispatlamaya çalıyorsun ki bunda sende yanılıyorsun var olanı ınkar edebilirsin olmayanı değil.. Hadi şimdide işe senin açından akıl ve mantığa göre bakalım.. İçki sarhoşluk verir kendini kaybettin eşini vb. dövdün, gittin kumar oynadın mal varlığın gitti, sonra gittin zina yaptın ve yalan söyledin hayatın sana göre güzeldi ama sevdiklerini kaybettin… Ben içki içmiyorum,zina yapmıyorum,kumar oynamıyorum, mutsuz muyum hayır üstelik sevdiklerim ve sevenlerim hep yanımda… Sence hangisi akıl ve mantıklı? diyelim ahiret gününe de inanmıyorsun… Ben diyorum ki var… Sen kazanırsan benim kaybedeceğim birşey yok PEKİ BEN KAZANIRSAM SEN NE YAPACAKSIN? Ömer Hayyam’ın aklı ve mantığı seninle aynı mı? Öyleyse sende filozof olabilirdin neden burdasın… Ömer Hayyam’ı bu kadar iyi biliyorsun madem NERDE ŞİMDİ? Gün gelecek onun olduğu yere sende gideceksin PEKİ SENİ KİM HATIRLAYACAK? SEN DÜNYANI KENDİ GÖZLERİNİ KAPATARAK KARARTMISSIN. madem ki sana güzellikleri helal kılan dinine inanmıyorsun O ZAMAN KÖTÜLÜKLERİ GÜZEL gösteren zihniyetteki insan nasıl olurda AKILDAN MANTIKTAN BAHSEDER? Diyelim ben yobazım SANA BİR ZARARIM YOK SENİN DİNİN SANA BENİM DİNİM BANA… Oku bakalım KAFİRUN Suresi’ni bak bakalım ALLAH'(c.c) ne diyor… ALLAH güzeli gör diye çirkini, helali anla diye haramı, iyiliği tat diye kötülüğü, cennette rahat et diye cehennem azabını yarattı… EEE çirkinden,haramdan,kötülükten tat alıp cehennemi isteyen insanlar bunun neresi akıl ve mantıklı…. ANNENİ BABANA HELAL KILAN BİR DİN, ama ikisinin başkalarıyla zina yapmasını yasaklayan dini savunanlar mı yobaz,,, ÖYLEYSE HANIMINI PAZARLA ÖZ KIZINLA EVLEN İLİŞKİYE GİR sonuçta bunu da yapabilirsin GÜNAHSIZ ÖMRÜN TADI NEDİR Kİ söyle dizesini savunuyorsan yap bunu,,, haklıysan sonuna kadar git.. buna cevap insanlığa yakışmaz diyeceksin PEKİ MÜSLÜMANLIĞIN NERESİ İNSANLIĞA AKLA VE MANTIĞA AYKIRI?

 6. nur
  Mayıs 12, 2014, 7:38 am

  öncelikle mehmet kardeşim konuyu çok güzel saptırmışsın sanki inananlar ne çalıyor, ne öldürüyor ne de zina yapıyor? hepsi pırıl pırıl ve bu dünyanın hali ataistler yüzünden böyle. Hiç bir filozofun bir din adamını öldürdüğünü duydun mu ? nedense hep din adı arkasına sığınan insanlar öldürüyor çalıyor çocukları koynuna alınıyor. herkesin Allah inancı içindedir benim yaradanım kula kulluk etmeyi ve birilerine gösteriş yapmayı yasaklıyor bundan dolayıdır din ile ilgili konuşmayacağım. Benim yargıladığım ya da kabul edemediğim din değil dinlerin hepsi dünyaya güzellikleri getirmek için var oldular bunu istersen indirilen kitaplar olarak kabul et istersen gelen peygamberleri filozof. Ama Allahın, kitabın, dinin arkasına saklanıp onları kullanan Allah-ü ekber deyip baş kesen katillerin, kul hakkı yiğen hırsızların , çocukların her türlü hakkına tecavüz eden pisliklerin din adına söylediği her şeyi red ediyorum. toplumumuz bu tür insanları besledikçe toplumda kutuplaşmalar çatışmalar olmaya devam edecektir gençlik iki kutupta dinci diye gecinen yobaz kısım ve ataist diye geçinen kişilik çatışmaları yaşayan kısım… Son sözüm her din allah ile kul arasındadır Allah’ın varlığını yokluğunu tartışmak yerine Ahlak’ın varlığını yokluğunu tartışın. Allah’ı severim ama Allahcıklardan nefret ederim. asıl sorun Allah’ınızın olup olmaması değil ahlakınızın olup olmaması… umarım biraz da olsa kendimi doğru ifade etmişimdir…

 7. bakan
  Kasım 6, 2014, 5:58 pm

  Hayyam kadar taş dussun basina, Allah aklini almis senin bakmassin hic yasina, takmissin kafayi islama rasulullaha kitaba, ölümden kork hep gireceksin cehennemin dibine…
  Sonra yalvarsan bos guzel yaradana,
  Sana demedi mi huzur islamda kos islama, Ama sen yaptin uydun nefsine seytana,
  Yapacak bisey yok seytanla arkadas olana….
  Kaldir ellerini semaya ey gafil,
  Af dile yaradandan hic dusunme egil,
  Hala anlamazsan bu sozlerden bir kelime cahil,
  Yaradan getirecek zamani gelince burnundan fitiiiiiil fitillll..

  Bu da benden sana bir siir…Yazana degil yazdirana bak gafil….

 8. keren
  Ocak 18, 2015, 8:08 am

  Nur isimli kullanıcı arkadaşım, Ben inançlı biriyim ve kendi düşüncelerine uyduğu için de bu dine gerçekten inanıyorum. Şimdi sen demişsin ki çalanlar çırpanlar öldürenler dinin arkasına saklanıyo. E kardeşim zaten kendin söylüyorsun dini kullananlardan bahsediyosun.
  Benim inandığım Allah adam öldür mazlumun hakkını ye demiyo. Yani bu konuda genelleme yapmanı doğru bulmadım. Zaten bu senin söylediğini yapanlar asıl “inançsızlardır” desem nolur? Bu sefer de ben seni suçlamış olurum. Sen öyle bişey yaptın mı hayır. E ben de yapmadım. Benim inancını niye suçluyosun. Üstteki yazıda da bazı kelimeler hakaret sayılabilecek kadar ağır. Şiirin içinde benim inancımı kötüleyen, tahrik eden ifadeler var. Her iki tarafı da daha insancıl bir ifade üslubuyla tartışmaya davet ediyorum.

 9. Şubat 10, 2015, 5:37 am

  Yetim hane AğLayışlarıyla tanınmış ömer..
  Eğer o zaman da zinayla haram la bu derecede dost Olmasaydın şimdi 1000 kez. Cennetinde, hurilerinde (tabi sen bunları mükafat olarak görmüyorsun) şarabın da ne anlam ifade ettiğini anlardın.Sorusu olan sorsun şimdi

 10. Ufuk düşünür
  Mart 7, 2015, 11:36 am

  Bırakın arkadaşlar bırakın bu Düşmanlık dolu Sevgisiz iddia ve münakaşaları. Bırakın Fazıl Say’ı, Ömer Hayyam’ın bırakın! Bırakın herkezin inancı kendine ait olsun. Hakaret bile gelse sana, bu senin hayatını nasıl değiştirebilir ki? Durmadan yalan söyleyen ve devamlı çalan bir devletle idare ediliyoruz. Buna itiraz edelim. İşte politika imanımıza karışırsa bu hallere geliriz. Bıraksın Politikacılar herkezin imanını izleyip kontrola çalışmayı. Bırakın her koyun kendi ayağından asılsın. Bu iddia ve inanç müdafaaları bizi karanlığa çeker ve aydınlık getirmez. Bırakalım bu basit Tartışmaları ve yüzümüzü iyilik, dürüstlük ve sevgiye yöneltelim.
  Türk milletinin sadece Müslüman olmadığını, ayrıca ASİL de olduğunu hatırlayalım lütfen.

 11. talim
  Mayıs 3, 2015, 1:00 am

  bu blogda yazilanlar hakaret icermemekte sadece okuyana sorular sorulmakta, bu sizce akla uygun mu diye? Yorum yapanlarin hakaret etkesinin sebebi inandiklari seyleri akendilerinin de akla uygun bulmamalari…kisacasi istersen camide sabahla istersen meyhanede ikisi de iyi insan oldugunu ya da kotu insan oldugunu gostermez. islam ulkelrine bak ne halde…bir de Avrupaya bak, Almanyaya, Ingiltreye Fransaya ABD ye Kanada ya bak…birde yorum yasan arkadaslardan biri o kadar sacmalamis ki anladigim kadarı ile soyle dusunuyor sanki islamda yasak olmasa müslüman sapiklik yapacak. .ya da müslüman olmayan herkes karisini pazarlayip kızı ile yatıyor. ..

 12. DORUKCAN
  Haziran 20, 2015, 8:34 am

  Batı sisteminin önüne koyduğu yolda sorgulamadan gidenlerdensin sen. Sorguluyorum ediyorum diye hiç kendini kandırma. Dinini tarihini tam bilsen İslamın hoşgörü ve sevgi dini olduğunu bilirdin. Allahın gönderdiği dinler olmasa ahlakın bilimin modernliğin ve çağdaşlığın belli bir standardı olmazdı. Dediğiniz gibi maymundan bir farkımız kalmazdı.Batının ve ondan dahada karanlık bir düzen olan illüminati ve masonların asıl niyet ve amaçlarından birhaber yediği önünde yemediği arkasında rahat bir hayat yaşayan ve büyük ihtimalle yüksek tahsilli ve atatürkçü yani kendini kemalist olarak tanımlayan bir türk gencisindir.

 13. sade ce
  Kasım 14, 2015, 9:13 am

  Sahi sen hiç bir şey bilmiyormuşsun,yahudilerin vs diye başlayan sözünün yanlışlığını izlediğin dizilere bak görürsün,senin hocanla alay ederler ama sana asla bir yahudi din adamı,ya da radijal yahudiyi tv.de bırak alay etmeyi göstermezler bile,hıristiyanlar konusunda da başlayan kelimende sadece dünya yuvarlaktır,dönüyor diye lunç seviyesine gelen senin tanıdığına yapılanların bin misli tanımadığın o tebaya yapılıyordu.Sapkın Hayyam’ın şiirini alıp müslüman memleketinde söyleyerek benim dinime hakaret edersen o şapşallığını kapatmak dürtüsü ile hareket edersin.(f.say için)o yetersizliğini ve yeni konser teklifi alma yöntemini bu şekilde bulmuş,islama küfür edecek ki,sol belediyeler bunu çağırsın,para yağdırsın,konser versin.Sağ kuruluş bunu çağırmaz,çünkü çaldığı batıdır,türkün kılını dahi kıpırdatmaz,kıpırdatanlara da ne olduğunu atanın dönemi ile yakın zamanda aşık veysele yapılanlardan anlayabilirsin.Yani bırakın islam kendince yaşasın,siz dokunmazsanız ötekileştirme de olmaz.

 14. Ağustos 16, 2016, 6:55 pm

  Burda anlatiılkmak istenen şey dine hakaret deyildir..veye olmayan bişeyin olmadığını ısbat etmek deyildir..karacahilleri,yobazları biraz olsa aydınlatıp aydınlık bir dünyaya tüm canlı cansız ile mutlu bir şekilde yürümektir…ama örümcek kafalılar olduğu sürece bu biraz zor olacak amma olacak..çünki teknoloji gün geçtikçe hızlanıyor..artık sizin batıl ruhani inançlarınıza belki çocuklarınız belkide torunlarınız bile inanmıyacak..sadece bizi korku cehanneminde deyil elimizde hazır var olan cennet gib dünyamızı bize cehennem gibi yaşatanlardan korumak istiyoruz…yani sahtekarlardan..

 15. cevap
  Ağustos 16, 2016, 8:32 pm

  Ben kizillardanim inanmiyorum hiç bir şeye diyeceksin aslunda lafi kivirtmişsin. Cehalet Allahin verdiği nimetlere karşi ona nankör gelmek vaadettiklerini yani aslinda onun varliğiyla birlikte cennet ve cehennemide yalanlamaktir. Kainat asla tesaduf olamayacak kadar süper bir sistemdir, dunya günes ve ay döngüsüde kendi kendine olamayacak kadar muazzamdir. Hal böyle iken açiktirki bunlari yaratan çok daha muazzam bir güç vardir. Biz bu güce Allah diyoruz. Allah varsaki şüphesiz var. Yaptirimlarida olacak ödülleride. Emirleride olacak yasaklarida. Cennetide olacak cehennemide. Bu dünyayi cennet olarak görenlerdir aslinda dünyalik çikarlari için bu dünyayi başkalarina cehenneme çevirenler.
  Adam muazzam zengin. Ama parasina para katmak istiyor. Seçiyor bir islam ülkesi içerideki adamlarina bastiriyor parayi. Bir fitne bir iç savaş kan gövdeyi göturuyor. Her taraf yikilir iken milyonlarda ölüyor. Çok seneler sonra o ülkeye bariş geldiğinde artik o işi tezgahlayanlarin oluyor o ülkenin kaynaklari. İmarida, yani islami böyle şeyler yaparak yikmaya çalişanlar birde islam terör dini diyerek kara propoganda yapiyor, teröru yaratanda yönetende aslinda kendileri. Allahi kainat olarak görüp cenneti cehennemi inkar edebilmeleri sayesinde yapabiliyorlar bu oyunlari.
  Bakin fetullah gülen ne kadar mübarek bir insandi. İslama çok buyuk hizmetler yapiyor Devlete ne guzel elemanlar kazandiriyordu. Gucu ele geçirince hayinlamaya başladi. Ama aslinda hep hayindi o. Şeytanini içinde sakliyordu. Kurani kerim okunan evlerden topladiği paralari hemde milyonlarca dolar olarak kiliselere bagısladiği anlaşildi, vatikanla defalarca görustuğu dinler arasi diyalog adina, turkiye uzerine planlar kurduğu, namaz kilmayanlar hristiyan olsun dediği ve incile el bastiğida biliniyor. Hristiyanlik ve yahudilik kardeş dindir. Bu sebep ile yahudilere karşida çok iyi olduğu bilinen birisi. Zaten gizli papaz olduğu için evlenmediği söyleniyor. Mason çikti adam. Masonluk şeytanin dini olarakda adlandirilir. Eski çağlardaki mason ritüellerinden olan gaylik ondada var iddialari bile gündeme geldi gazetelerde.
  Ve böyle bir adam ordunun içine yerleştirdikleri ile bizim ülkemizi içeriden vurdu. Çok kanli bir şekilde. Ama başarili olamadi. Olsaydi şeriatimi getirecekti ülkeye. Hayir, ermenilerin türkiye uzerindeki planlarini gerçekleştirmiş olacakti. Bakarsan imamlar kan akitti darbe ile ülkede ama aslinda islami kullanan bir gayrimuslimdi butün bu firildaklari çeviren ve onu kollayanda büyük şeytan Amerika.
  Yani islam ülkelerini kana bulayanlar aslinda sadece islam duşmani olanlardir.

 16. muhammed
  Eylül 15, 2016, 3:46 pm

  Ha nedir siirin o meshur misralari?
  ‘Irmaklarindan saraplar akacak’ diyorsun
  Cennet-i ala meyhane midir?
  ‘Her mumin’e iki huri’ diyorsun
  Cennet-i ala kerhane midir?
  E peki neresi yalan bu siirin? Buyrun, o “mucize” kitaptan bir kac ayet sizlere:

  – Onlara, “Dünya’da yapmakta olduklarınızın karşılığında, sıra sıra dizilmiş koltuklara dayanarak afiyetle yiyin için” denir. Biz, onlara, iri gözlü güzel hurileri eş olarak vermişizdir. ( Tûr Sûresinin 19,20 . Ayetinde)
  – Oralarda bakışlarını sadece eşlerine çevirmiş dilberler vardır. Onlara eşlerinden önce ne bir insan, ne bir cin dokunmuştur. (Rahmân Sûresinin 56. Ayetinde)
  – Takva sahipleri için bir kurtuluş ve bir zafer vardır. Sulak bahçeler, bağlar, üzümler, göğüsleri turunç gibi yaşıtlar, dopdolu kadehler vardır. (Nebe Suresi 31-34. ayetler)
  – Allah’a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu? (Muhammed Suresi 15. Ayet)
  Kuran okumamis olanlariniz icin tekrar belirtiyorum: Bu irmak ve gogusleri yeni sertlesen bakire seks koleleri (nam-i diger huri) o kadar cok tekrarlanir ki, ben buraya yazmak istemiyorum, kendimi cok fazla tekrara dusmeyeyim diye…. Mucize kitap yazilirken benim gibi dusunmemis yazari demek ki

  (yukarıdaki yorumdan alıntılar)

  Cevap-1: Arapçada ‘’şerap ‘’sadece içecek demektir,Türkçedeki alkollü şerapla hiçbir ilgisi yoktur.Yani cennetteki şerap alkollü olmayan sade içecektir.Arapça da ( شرب – شروب – شراب ) ‘’şeribe‘’içti‘’şurup’’ içmek, ‘’şerap ‘’ içecek demektir.

  2-Cenneteki huriler cinsel tatmin için değil,belki kadın erkek demeden cennet ehline hizmet yapacak insanlardan farklı yaratıklardır.Yani onlarla evlilik sözkonusu değildir,bu nedenle yukarıda gösterilen meallerin tümün de hatalar vardır.

  Sırasıyla bunların açıklamalı DOĞRU meallerini aşağıda yazıyorum:

  ——-TUR-19-20:

  (19-20) Onlara,(kötülüklerden sakınan erkek ve kadınlara) dünyada yapmakta olduklarının karşılığında,sıra sıra dizilmiş koltuklara dayanarak afiyetle yiyin için” denir.Ayrıca biz onları huri i’ynlere (iri gözlü özel hizmetçilere) de sahip yapmışızdır. (Tur-19-20)

  ——-Rahman-56-

  56-Oralarda,(cennetteki erkek ve kadınlara servis yapmaları için) tüm bakışlarını yalnız onlara (cennet ehline) çevirmiş bulunanlar/özel hizmetçiler vardır ki,onlardan önce kendilerine (servis yaptırmak amacıyla) ne bir insan ne de bir cin dokunmuştur/hizmetinde kullanmıştır . (Rahman-56 )

  ——Nebe-31-34:

  31-Şüphesiz (kadın erkek kötülüklerden) sakınanlar için ödül vardır. 32-Bağçalar ve üzüm bağları. 33-Ve hepsi bir seviye tomurcuklar (gül ve çiçek bahçeleri); 34-Ve dolu dolu kadehlerde sunulan içecekler.

  şeklindede olup,bu ayetlerde,ne kadın,ne kız,ne göğüs,ne meme,ne turuç vs.hiçbir ifade geçmiyor!

  ——–Muhammed-15:

  15: (kötülüklerden) sakınanlara vaad edilen cennetin özelikleri şöyledir: Orada bozulmayan sudan ırmaklar,tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren meşrubattan ırmaklar ve süzme bal ırmakları vardır.Onlara orada her çeşit meyvelerden de vardır.Rableri tarafından bağışlanacaklardır. Bu durumda olanlar,ateşte kalıp, bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilenlerle bir midir?

  İşte görüldüğü üzere cennet ehli ne hurilerle evlenirler,ne de cennete alkollü şerap vardır.Ama maalesef,bir çok ayete olduğu gibi buradaki meaaller de hatalı yazılmıştır.Yani sorun kur’an da değil,hatalı meallerde dir.

  Ömer Hayyam’a nispet edilen Rubailer;

  Pek çok rubai ünü sebebiyle Hayyam’ınkilerine karıştırılmıştır,bilinen kadarıyla Rûbailerinin sayısı 158’dir.Fakat kendisine mal edilenler binin üzerindedir.Bu nedenle bazı konularda islam inancına ters gibi görülen bazı rubailerinin de kendisine ait olmadığı da bir gerçektir.

  Ayrıca aşağıdaki Rubailerde de onun inanç ve düşüncesi hakkında bize yeteri kadar malumat verilmektedir. Şerap ve serhoşluktan da maksadının ne olduğunu da yine bu
  rubaiden açıkça anlaşılmaktadır.!!!

  Ey özünün sırlarına akıl ermeyen;
  Suçumuza, duamıza önem vermeyen;
  Günahtan sarhoştum,ama dilekten ayık;
  Umudumu rahmetine bağlamışım ben.

  Büyükse de isyanım,kötülüklerim,
  Yüce Tanrı’dan umut kesmiş değilim;
  Bugün sarhoş ve harap ölsem de yarın
  Rahmete kavuşur elbet kemiklerim.

  Tanrım bir geçim kapısı açıver bana;
  Kimseye minnetsiz yaşamak yeter bana;
  Şarap içir, öyle kendimden geçir ki beni
  Haberim olmasın gelen dertten başıma.

  Rahmetin var,günah işlemekten korkmam;
  Azığım senden, yolda çaresiz kalmam;
  Mahşerde lutfunla ak pak olursa yüzüm
  Defterim kara yazılmış olsun, aldırmam.

  Ömer Hayyam’dan )

  Böylece Ömer Hayyam söz konusu rubailerinde insanın ne kadar günahları olsa da yüce Allah’ın bol rahmetinden ümit kesmemesi gerektiiğine vurgu yapmaktadır.Yani yüce Allah’ın engin merhametini dile getirmektedir.

  Saygılarımla.

 17. Tayfun
  Aralık 28, 2016, 6:23 pm

  Düşünce özgürlüğü çok önemli, ama bu şiir hakaret dolu, bu allahın hoşuna gitmez, sonra cennette huri var ama kerhane gibi düşünme, onlar sadece senin olacak, yani orospu gibi değil, şarap derken illa alkol içeren içki anlama, belki başka bir madde ama içmesi zevk verecek, gerçeği söylemek gerekirse bu şiir ve senin tutumun allahın hoşuna gitmez ama inanmış gibi yapıp kötülüğün her türlüsünü yapanlara kıyaslarsam allah seni onlara göre daha çok sever, cesurca içinizdekileri böyle bir ortamda söylemeniz taktiredilir, ama Allah var cennet var

 18. Ağustos 27, 2017, 5:56 pm

  Istze böyleee
  Tayfun,aynan diger müüslümanlar gibi ZIRVALIYORSUN.Sizin Allah bir dediginize bile inanilamaz.Cünkü sizin dediginiz gibi bir TANRI YOKTUR.Sizin bosa KÜREK cektiginiz ISLAM ÜLKELERININ BASINA YAGAN FELEKETLERDEN BELLI DEGILMI?VARMI GAGUR ÜLKELERDEN birtane müslümanlarin yasadigi FELEKETI yASAYAN GAGUR ÜLKESI.—–Biraz akilli olalim. simdi müslüman ülkelerin kaymagini kim yiyor? SUNNiLERMi,
  SiiLERMi,yoksa
  ÖTEKILERMI?
  Hic biri.
  Gagurlar bu ülkelerin karilarinin enaz %30 unu becerdiler.Topraküstü,toprak alti servetlerinin %60 ina kondular.
  Bu savasta kim kazandi,ABTALLARMI AKILLILARMI TABiKi AKILLILAR.Onlar kim oluyor.Müslümanlarin dedigine bakarsak ALLAHIN NEFRET DUYDUGU GAGURLAR.

 19. tolonbey(m.AKSOY
  Kasım 24, 2017, 6:52 pm

  İşte böyleee,
  Tayfun,Boşuna yalanlarını sıralama.Hem 72 hüri hemide 72 gılman,yani tüysüz oğlan verecekmiş.ŞARAPLAR,ŞURUPLAR,ATLASLAR,ALTIN GARYOLALAR vereceklermiş.Afrikada acından ölen çocuklara bu çokmu çok zegin ALLAHIn neden birtas çorba olsun veremiyor.Çünkü TANRI İNSANA bir şey vermiş US(akıl)onu çalıştıranlar herşeye sahap oluyorlar,onu çalıştırmayıpda hep Allahdan isteyenlerse ba……………yı alıyorlar.

 20. Nehir
  Temmuz 8, 2018, 11:50 pm

  Sen dünyadaki leş orospularla geçir günlerini.
  Allah’ın o mübarek adını da onun yarattığı güzeller güzeli hurilerin adını dahi böyle anacaksan anamazsın inşallah.
  Evet Allah cennette erkeklere huriler verdi. Sana değil o huriler, sen cehennemin odunusun bu halinle.
  Ben de o tenleri şeffaf, o güzeller güzeli hurilerden, daha güzel bir mümin kadın olacağım cennette inşallah .
  Bu gün sen gülüyorsun ama,
  Sana da gülecek müminler o gün.
  Ama ben seni görmek istemiyorum ahirette onu da söyleyim . Güldüğün müminler gülsün sana orda.
  Burda sadece Allah ve rasulü sav ne derse tasdik eden, iman eden bir kulunun var olduğunu insanlar görsün istedim .
  Kurban ol sen o hurilere , sen o hurileri hak eden erkeklerin saçlarının bir teli kadar bile olamazsın!!!.

 21. Tugce
  Eylül 18, 2018, 9:33 am

  İster inançlı ol ister inançsız herkesi bir gün yargılayacak olan Rabbimdir.sadece saygı istiyorum ve iyi niyet.islam karanlıklar yaymışmış.kalplerdeki karanlık o. Musluman olan müslümanlığı yanlış anlamış, inançsız olan yerdikçe yermiş. Allah herkesi dogruya iletir ınşallah. “Iyilikle kötülük bir olmaz.O halde sen kötülüğü en güzel tarzda uzaklaştırmaya bak.Bir de bakarsın ki seninle kendisi arasında düşmanlık olan kişi candan,sıcak bir dost oluvermiş” ( Fussilet 41/34) önemli olan hangi niyetle nasıl baktığın.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: