Başlangıç > Dinler > Sorgularsan kaybedenlerden olursun!

Sorgularsan kaybedenlerden olursun!


Utkumeto nickli bir ziyaretçi sormuş, “islamda bir yerden sonra “SORGULAYAMAZSIN” gibi bir duvar var mı?” diye… Çok önemli bulduğum bu soruyu yeni bir yazıyla yanıtlamak istedim, cevabimin yorumların arasında kaybolmasındansa…

“Sorgulayamazsın”, Islam’da bir duvar olmaktan öte, Islam’ın temel yapı taşlarından biridir. Bu argumanımı şöyle açıklayabilirim:

Müslümanlar kuldurlar. Bu benim yorumum değil, kendilerinin gururla ifade ettikleri bir kabuldur. “Hepimiz Allah’in kuluyuz.” derler övünçle… Çoğu diğer dinde de benzer bir anlayış hakimdir. Özgürlüğü değil, binlerce yıldır dayatılan vahşi bir ideolojinin esiri olmayı seçer inananlar. Teslimiyet sloganıyla ve teslim olanların mutlak huzura kavuştuğu yalanıyla kandırılır beyinleri. Islam kaynaklarını Ingilizce araştırdıgında en çok karşılaştığın kelimelerden biridir “submission”, yani türkçesiyle, “teslimiyet”.

Müslümanların kulu oldukları, teslim oldukları da, hayali bir tanrı, ve o tanrıyı kullanarak Islam dinini yaratan Muhammed isimli Mekke’li bir tüccardır. Islam öncesinde de bilenen ve uygulanan bazı Arap geleneklerine (hac, namaz, oruç), Allah’a ve Muhammed’e tapma da eklenmiş (kelime i şahadet) ve Islam’ın şartları diye dayatılmıştır tüm Müslümanlara… Muhammed’in ölümüyle bu harika köleleri yönetmek için daha bir çok kurnaz türeyecek, hocalar, şeyhler ve benzer sıfatlı tüccarlar çıkacaktır ortaya.

Cubbeli isimli çok popüler bir sakallı, tarikatının (İsmailağa tarikatı) banka hesap numaralarını vererek kabir azabını azaltan kefen(250tl), peygamberi gösteren terlik (130tl) gibi ürünler satar müritlerine… Fahişelerle seks videoları da çıkar bu sakallının, ama hiçbir önemi yoktur bunun. Müslümandır sonuçta…

Harun Yahya (Adnan Oktar) takma adlı kedi düşkünü bir başka şeyh ise, kaynağı bilinmeyen sınırsız bir para gücüyle yazdığı/yazdırdığı yüzlerce (abartmıyorum) kitap, yalanlarla dolu web siteleri, kedi diye adlandırdığı tuhaf kadınlar ve tarikattan ayrılan itirafçıların ifadeleriyle ters iliskiye zorlanan kadın mankenleriyle ünlüdür. Yaratılış atlası isimli saçmalıklarla dolu bir resim kitabının onbinlerce kopyasını, dünyanın bir çok üniversitesine ücretsiz olarak dağıtmış, Richard Dawkins’in dahi dikkatini çekmiştir bu anormal gücü…

Fethullah Gülen isimli anormal güçlü yapıdan sanırım bahsetmeye gerek dahi yok. Türkiye’yi yöneten insanlar dahi müridliğini yapmıştır bu tarikat liderininin, bugünlerde birbirlerinden pek hoşlanmıyor gözükseler de…

Korkunç güç sahibidirler bu insanlar. Onlara kendini servis etmek isteyen milyonlar vardır, beyinlerinin düşünme yeteneğini kullanmayı reddeden, teslim olmuş kullar… Dikkat ederseniz bu düşünce tarzında ‘sorgulamak’ gibi çok tehlikeli bir şey söz konusu bile olamaz.

Çok basitçe… Kulu ve kölesi olduğun tanrının ve onun pazarlamacılarının emrettikleri herşeyi yapmaya hazır olmak gerekir tam teslimiyette.. Aslında emredilen şey pazarlamacıdan gelir sadece. Sana, tanrıdan geldigi söylenir. E haliyle sorgulamaman idealdir. Sorgulayan bir insan, bir ideoloji icin, kadın, cocuk, yaşlı demeden katliam yapabilir mi?

Mutlak müslümanlıkta bunun her gün sayısız örneğini görebiliyoruz. Intihar bombacılarını düşünün. Vücutlarına sardıkları kilolarca bombayı gözlerini kırpmadan detone edebilmek için nasıl bir ruh haline sahip olmalıdır bu insanlar? Hayatlarından vazgeçmelerinin ötesinde, cinayet işlemek,öldüremediklerini sakat bırakmak… Bu korkunç katliamı yapmaları için ya ruh hastaları olmaları gerekir, ya da müslümanlik vb ideolojilerin esiri olmalari. Eminim bu son cümlem çok kızdıracaktır, özellikle light Müslümanları… Ama kızmaları gereken ben değilim.

1981 – 2015 yılları arasında 40 ülkede 4184 intihar bombacısı kendilerini ve beraberlerinde 45,000’in üzerinde insani yok etmişler. Bunların bir kaçı dışında hepsi Müslüman ve Islam için işlediler bu cinayetleri. Parçalara ayrılmış vücutlarının bir şekilde yeniden yaratılacağını ve onları, şarap ırmaklarının aktıgı yeşil bir yerde ,72 tane bakirenin karşılayacağı, hiç durmadan seks yapacakları vaadiyle. Kabaca, son 34 yıldır, her 3 günde 1, bir müslüman kendini havaya uçuruyor ve beraberinde 11 kişiyi katlediyor. Böyle bir ideolojide “sorgulamak” gibi tehlikeli bir düşünceye yer olabilir mi?

Müslümanlardaki klasik Atatürk nefretinin en temel sebeplerinden birisidir, “sorgulayamazsın duvarı”. Düşünme yetisini yitirmiş sürüden bahsetmiyorum tabii, ama onlara bu nefreti aşılayan imamlardan, devlet ve tarikat liderlerinden, bunların maşaları olan satılmış basından bahsediyorum. Tanıştığım Ortadoğulu Araplarda da gördüm bu nefreti. Tiksinti duyuyorlar Atatürk’ten. Adını dahi ağızlarına alamıyorlar, günümüzün bazı devlet liderlerinin yaptığı gibi… Ne yapmış peki Atatürk bu nefreti haketmek için? Tekkeleri kapatmış, tarikat liderlerinin guçlerini ellerinden almiş ve bunların pazarlamasını yaptıgı kutsal kitabi halka indirmiştir. Dinlerini oğrensinler diye diyaneti kurmuş, Kuran’ı ilk kez Türkçeleştirmiş, Türkçe ibadete olanak kılmıştır. Okuma yazma bilen herkes, inandıkları tanrı tarafından yazıldığı iddia edilen kitabı artık okuyabilecek, ve hayatlarında belki de ilk kez anlayabileceklerdir. Her gün 5 kez, kimsenin anlamadığı ezan denen arapça bağırtıları, insanların anlayabileceği şekilde Türkçedir artık. Atatürk’un ölümüyle hemen Arapçaya döndürülecektir elbet, iktidarı ele geçirmiş Islami yöneticiler tarafından. Bunların nedeni çok basittir. Anlamadan inanmak idealidir bu çarkın devamı için. Olur da anlarsa inananlar, o zaman yüzlerce çelişki ve hata, ırkçılık, kadın düşmanlığı, cinayete teşvik, kölelik düzeninin devamı tehlikeye girecektir. Bu din pazarlamacıları insanların bilinçlenmesini istemez. Sorgulamalarınıysa asla istemez.

Diyanetin kendi yaptırdığı bir araştırmaya göre Türkiye’de insanların %92’si Kuran’i okumamış. Türkçeleştirilmiş olmasına rağmen. Ama Türkiye’nin %99’u Müslümandır denilir her boş sallayışta, hiç inanmasam da bu yüzdeye.. Bu insanlar övünerek kul olduklarını söylerler, Müslümanız derler, ama taptıkları tanrının yazdığı kitabı okumaya tenezzül etmezler. Ola ki varsa evlerinde, büyük saygı görür o kitap. Yeşil kapaklı bir puttur Kuran, bu insanlar için. Tuhaf ritüeller eşliğinde dokunulur ona. Abdest almak, 3 kere öpüp alna koymak gibi… Ama kitabın asıl işlevi olan, kapağını açıp okumayı yapmazlar. Büyük çoğunluğu arapçasını alır asar duvarına zaten… Türkçe olunca bu putun büyüsü gider çünkü. Imamlar böyle tembihler bu bilinçsiz, sorgulayamayan kesime. Ha okuyan %8’in de çok büyük kısmı benim gibi inancsızlardır bence.

Okumadığınızı varsayarak söylüyorum bunu, ama eğer okursanız görürsünüz siz de… Kuran’ı kendi dilinde okuyan her insan ürperir. Korku dolu, tehdit dolu, vahsi iskencelerle dolu, seksist bir kitaptır kuran, tevrattan alıntı masallarının ve Muhammed’in özel hayatının irdelendigi kısımlar haricinde… Bunları önceki 80 civarında makalemde defalarca kez anlattım. Ilgili linklere tıklayıp lütfen okuyun yazılarımı. Bu kitaptaki tuhaflıkları, hataları, mucizeleri okuyup da sorgulamamak mümkün değildir. Hayatımda okuduğum en kötü kitaplardan biridir kuran. Kopuktur, çelişkilidir, anlaşılmaz bir çok yeri vardır. Kuran’ı daha iyi anlamak için meal okuyun derler ya. Buna da katılmıyorum. Kuranı daha iyi anlamak için Kuranın hikayelerinin asil kaynağı tevratı okuyun veya Muhammed’in hayatını objektif kaynaklardan okuyun bence.

Sonuç olarak, Islam’da sorgulamak kesinlikle yasaktır. Eğer çok bilgi sahibi olmayan bir aile bireyinize, dostunuza sorarsanız kafanıza yatmayanı, çok kurcalama, kafayı yersin der size. Din adamına sorarsanız, şeytandan girer, cinden çıkar, cehennem der, kaynayan kazan derler; vazgeçersiniz sorgulamaktan. Eğer tüm bu ideolojinin asıl yazarı, kâinatı yaratan Allah’ın kitabını türkçesiyle okursanız da, büyük ihtimalle bu site gibi sitelere düşer yolunuz. Bundan sonrasıysa size kalmış….

Kategoriler:Dinler
 1. bilge
  Temmuz 10, 2017, 5:56 am

  soruyorum arkadaşlar. Kuran gelmeden önce hak din hrıstiyanlık olduğuna göre neden Hz muhammet ve ailesi bu dine geçmemiştir. Bu durumda onlar kitapsız olmuyorlar mı? ki o bölgede hrıstiyanlık biliniyordu yada musevilik.

 2. zuleyha
  Temmuz 11, 2017, 4:42 am

  Merhabalar, sitenizle yeni tanıştım. Koyu bir dinciyken aklımı kullanmaya başlayıp, dinlerin bir düzmece olduğunu anlamam biraz zaman aldı ama sonunda çıktım bu din yanılgısından. Muhammed’in hayatını objektif kaynaklardan okuyun bence, demişsiniz. Onerebileceginiz neler var? tsk’ler.

 3. Temmuz 11, 2017, 1:59 pm

  Zuleyha, gercekleri gormeye basladigin icin tebrik ederim seni. Umarim cesurca sorgulamaya devam eder ve bu din afyonundan tamamen arinir, gercek ozgurluge kavusursun.

  Arif Tekin’in “Kuran’in Kokeni” ve “Kuran’da Allah” kitaplarini okursan Muhammed’in simdiki politikacilarla birebir ayni (menderes, tayyip vb) oldugunu, kurani nasil yazdigini, kadinlara ve paraya duskunlugunu kuranla ve allahla nasil acikladigini ve cevresindeki suruyu nasil yonettigini goreceksin. Daha eskice bir seri olan “Din Bu” yazilariyla Turan Dursun da cok iyi bir aydinlanma kitabidir.
  Bol sans dilerim.

 4. ismail
  Ağustos 5, 2017, 2:52 pm

  Kendini kandiran janos siten maşallah müthiş hareketli. İslami izahlara cevap hakki yani geçit yok. İki inançsizla kilitledin kendi siteni kasten bilerek inkar inadin yuzunden. Biz herşeyi yaziyoruz başka sitelerde. Sen yat uyu. İyi uykular.

 5. ismail
  Ağustos 5, 2017, 3:33 pm

  Bakiyorum turan dursuna, türk değil, sünnide değil. İslamin aleyhine yazilar yazmasi çok normal. Amaç bu toplumun inancini temellerinden yikmak. İlmiye çig tatardir. turkiyede dinlere zulum yapildiği dönemlerde yuksekokullara genelde böyleleri alinarak ateizm aşilaniyordu millete. 1928 de fransadan getirilen ateizm kitabi getirilerek okullarda okutuldu. İlhan arsel asli yahudidir zaten azili islam duşmanidir. Arif tekin kürttur. Sonradan inanc kaymasi olmadigina eminim zaten inanmiyordu. Burada hakiki türk denebilecek bir kişi bile yok. Yazdiklarinin hükmüde yok.
  Bu memlekette geçmişte adam imam oldu doğuda pkk ya camiden asker toplamaya çalisti. Vuruldu sünnetsiz çikti. Bunu tv de subay açikladi. Onlarca yil imam olarak bildiğimiz öyle zannettiğimiz gülenin türklukten başka aslinda islamada düşman olduğu yahudi ve hristiyanlarin adami olduğu sonradan çikti ortaya.müslümanlari islama hizmet adiyla yolup sonra ilk firsatta islamin bu topraklardaki hamisi olan bu devleti vurdu.ama yenildi. Çunku hakki savunmuyor savunuyor gibi gosterip oynuyordu.
  Bu oyunlar buyuk oyun. Bu millet bu oyunlara gelmez.
  Peygamberimiz mekkeden medineye göc ederken putperestler kovaliyordu onu öldürmek için. Hz. Ebubekir ile sevr mağarasina siğindilar. mağara ağzina örümcek ağ ördü. Müsrikler o ağ sebebiyle mağarayi boş zannedip gittiler.böylece islamin ilk devlet başkani-ki medineye gittiğinde artik öyleydi- örumcek aği sayesinde suikastten kurtuldu.gunumuzdede devlet adamlari bir çesit örumcek ağindan elde edilen kursun geçirmez elbiselerle korunuyor.
  Bu durumu tesadüf ile izah edemezsiniz. Bunu koyacagini umuyor cevabini bekliyorum.

 6. Mehmet
  Ocak 6, 2018, 10:21 am

  KURANIN BIRCOK AYETI AKLI DOGRU KULLANMAKLA VE DÜSUNMEKLE ALAKALI OLDUGUNU BILMEZCESINE YORUM YAZMISINIZ. BILIMSEL BILGININ TEMELI ONYARGISIZ OLMAKTIR.MAALESEF SIZ OLGUDAN ALGIYA DEGIL ALGIDAN OLGUYA GITMISSINIZ.DINDE IMAN ICIN AKIL TEMEL SARTTIR.DOGRUYU VE HAKIKATI BULMAK IÇIN ONYARGIYI VE SAPLANTIYI TERKETMEK GEREKIR.ZATEN INANMA MECBURIYETINIZDE YOKTUR.NASIL OLSA ÖĹUNCE OLÜMSUZ GERÇEKLE KARŞILASACAKSINIZ. ORNEK SECTIGINIZ DINDAR TIPLEMELERI TERSINDEN DIGER FELSEFI DUSUNCELER İCINDE GECERLI .MARKSIST AMA KAPITALIST GIBI YAŞAR. INANCSIZ AMA INANCSIZLIGI YAYMA IDEALIZMINE SAHIP. ĶISACA KARMAŞIK DUYGULAR. DIGER GORUSLERINIZE CEVAP YAZMAYI ZAMAN ISRAFI OLARAK GÖRUYORUM.ZIRA SIZ GERCEK IMANI ANLAYIP ,TATSAYDIGINIZ , SÖYLEDİGINİZ BIRCOK SEYIN GERCEK DISI OLDUĞUNU KAVRARDINIZ.YINEDE ACIK YUREKLILIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜR EDER ,HAKİKATIN IŞIĞININ SIZE ULASMASINO YÜREKTEN DİLERIM.

 7. peymane
  Nisan 30, 2018, 5:30 pm

  Birçok yazınızı okudum. Bu kadar yerinde eleştirileri o kadar küstahça anlatıyorsunuz ki… Çok iticisiniz. Bilimi putlaştırmışsınız ve farkında değilsiniz. Eleştirdiğiniz her şeyi bilim savunuculuğu adı altında kendiniz yapıyorsunuz. Bu çok yanlış.

 8. Nisan 30, 2018, 8:02 pm

  1400 yil once arabistan çöllerinden çikmis bir bedevinin “bana bunlari allah soyletiyor” dedigi masallari, bilimle, mantikla çürütmek mi yanlis sevgili peymane?

 9. ismail
  Mayıs 1, 2018, 8:35 am

  nedense her dediği doğru çıkıyor. islam evde hayvan beslemeyi yasaklar. gayrimeşru ilişkiyide.buyur şu yazıları oku belki sebebini anlarsın.

  sokak hayvanlarını öldürene 4.5 yıl hapis geliyor. hayvan öldürmek tabiiki kötü. pekii hayvanlar 4.5yıl yaşıyormu. asla. gebze merkezindeinşaat yaptığımız dönem işyerim eve yayan 16-17 dakka mesafedeydi. yayan gidiyordum. yol üstünde hep aynı kedileri görüyor biliyordum. iş diyelim 24 ay sürdü. 1.5 -2 sene sonra o kedilerden eser kalmıyor başka kedileri görür oluyoruz. mesela sanayide fabrika inşaatı alıyoruz. oda 2 sene sürüyor. 2sene içinde o civarda gördüğümüz sahipsiz köpekler tamamen değişiyor. yani ölüyorlar yerine yenileri geliyor. ne oluyorda ölüyorlar. mesela çöplerde bulup yedikleri etler parazitli kurtlu oluyor. onlarda bu hayvanları içeriden yiyiyor. içtikleri suda genelde atık pis su olunca hayvanlar erkencikten ölüveriyor.
  psikopatları bir tarafa bırakırsak hayvanları öldürenler neden öldürüyor. kişi sokak hayvanına eliyle yemek verir. salyasından bulaşan mikroplar yıkamakla çıkmaz. burnunu karıştırınca burnuna oradan aldığı nefesle ciğere böbreğe yerleşir. kanser oluşturursa ölüm kaçınılmazdır. kannserin bu sebebiini biliim daha söylemedi
  ama insan aklı bunun sebebini bulur ve anlatır. o kişinin yakınlarıda başkalarıda aynı duruma düşmesin diye hayvanları zehirleyebilir. 10 tane hayvan ölse 45yıl hapis. adamın niyetine bakın bide aldığı cezaya bakın. adamın birde ailesi varsa onların ne günahı var. bence devlet önce sokak hayvanlarını ölüm makinası olmaktan çıkarsın.

  kanserin pek çok çeşidi var.. röntgen cihazlarından, çimento tozundan,, bazı kimyasallardan, kirli su ve bozuk yiyeceklerden sebepte olabiliyor. veremin kansere dönüştüğüde oluyor. zinadan sebepte kanser olunuyor. hayvanlardan geçen mikroplardan sebepte. bilim genetik dermiş. yani babada oluyorsa çocuktada olur. adamdan eşe eşden gebelikte çocuğa geçebilir başka nasıl olacak. bir akrabamız vardı çocukken gençliğinde fazla saftı. sonra beyninde ur çıkarak öldü. böyleside oluyor demekki.
  eskiden oldu. adamın biri kanserden öldü. karısı dul kaldı. yardım bahanesiyle dadanan birisi kadından yararlanmış. sonra kadında kanserden öldü. emin olun o adamda çünkü kanser bulaşıyor.
  10 sene kadar önce dükkanımın karşısında alçak bir duvarın üzerinde bir güvercin duruyor uçup kaçmıyordu. gelip geçen kediler gördüğü halde ona saldırmıyordu. gittim baktım kuşa kanadında ur varmış. kuş meğerse kanserliymiş. demekki kediler kanseride biliyor bulaşıcı ve ölümcül olduğunuda. peki ya bilim. biz defalarca yazdıktan sonra geçen ay açıkladı bazı türlerinin bulaşıcı olduğunu.kediler bile daha ileride.
  dünya haritasını ilk olarak 500küsür yıl önce piri reis çizdi. 450 yıldırda binlerce kişi. ama daha doğru şekliyle çizilemedi. mesela grönland avustralyanın 3te 1i kadar yok ama nedense daha büyük çiziliyor. geçen seneler japonlar doğruya yakın bir çizim yapabildiler o kadar. kim hangi bilimden bahsediyor.

 10. ismail
  Mayıs 1, 2018, 1:58 pm

  1480li yıllardan itibaren batı açık denizlere açıldı. amaç soygun yağma ve tecavüz. kimisi özelikle amerikanın yerli halkını katlederek afrikalı zencileri orada köle ederek zenginlemek. o toprakları sonuna dek sömürmek dünyanın her yerini. girdikleri yerde tecavüzler yapıyorlar frengiye yakalanıp bir gözü kör geziyorlardı. 1800 lerde gemicilerin elinde kol kadar iğne cinsel organlarına batırıyorlardı uyuşturup acıyı dindirmek için. gemileri soyuyor mürettebatını öldürüyor gemilerede el koyuyorlardı. bunları osmanlıyı ve islamı çökertebilmek için yapıyorlardı. çünkü osmanlı Allahın dini islamı yaymaya çalışıyordu. faiz sistemiylede sömürmeyi bulmuşlardı.hayatlarının her safhası suç olan frengiden dolayı kendilerine frenk denenler ne yapacaklardı islamın Allahını. Allah varsa cehenneme atacaktı onları. yoksa yaptıkları yanlarına kalacaktı.olmasın daha iyidi. savaş bunun savaşıydı.herkes biliyorki Allah var, iislam hak inkar bilebiledir.

 11. yabanci
  Mayıs 23, 2018, 8:59 am

  Janos,
  Öncelikle siteniz için teşekkür ediyorum. Yazılarınızı ve bilime dayanan açıklamalarınızı/yorumlarınızı taktir ediyorum. Bilginiz vardır diye sizden bir ricada bulunmak istiyorum mekke/bekke karışıklığı nedir.
  http://19.org/tr/muhammed-nerdeydi/
  Şu sitede okuduğum kadarıyla muhammed bekke/kuduste dogup buyumus ve baskilar sonucu medineye hicret etmis. Son tebuk seferinde de rumlar savasmadan bekkeyi/kudusu teslim etmisler. Janosun yani sira bilgili arkadaslardan tarafsiz yorumlar bekliyorum. Saygilar

 12. ismail
  Mayıs 23, 2018, 3:58 pm

  annemle babam 2004 ocağında hacca 2008 martindada umreye umreye gittiler. peygamber efendimizin Arabistanda Mekke şehrinde 571de dünyaya geldiği ev halen duruyormuş. Kudüs neresi Mekke neresi. arada 1500 km kadar mesafe var.
  kudüsün fethi hz. ömer zamanındadır.
  1981-2015 arasında müslümanlar bombacı olup hristiyan ülkelerde terör estirmiş. İngiltereyle Abd filistinde terör devleti israili kuralı 70 yılı 11 gün aştı.yahudiler 1946dan beri o topraklarda terör estiriyor. ne demek bu biliyormusun o topraklarda 85ine gelmiş bir arabın yahudi zulmü yüzünden dünya yüzü görmeden ömrünün geçip gitmesi demek. israilin bi sıkımlık canı var halbuki. peygamberimizin küfür tek millet gereği abd,avrupa, bm israili koruyor.
  abd ırakın petrolünü çalmak üzere ırakı işgal ederken niye eleştirmedin. suriyeyi kan gölüne çevirirken niye eleştirmedin. şimdi aynı oyunlar iran için kuruluyor.
  misal yabancılar gelip evimi yıkıp çoluğumu çocuğumu öldürüyor. benim suçum yok. ama hak arayacağım kapıda yok. benim kendi imkanlarımla böyle bir durumla mücadele etmem benim terörist olduğumu değil işgalcilerin terörüyle mücadele ettiğimi gösterir.
  batı o kadar iyiyse norveçte78 kişinin öldüğü saldırıyı müslümanlarmı yaptı. abd de100e yakın insanın öldüğü david korej olayı. 180 kişinin öldüğü oklohoma saldırısı, geçen aylarda 60 küsür insanın öldüğü otelden kalabalığın üzerine yapılan saldırı müslümanların işimi. israilin geçen hafta öldürdüğü 60 filistinlinin günahı neydi.
  şimdi ışid diyecek. onlar zaten ecnebilerin taşeronu çıktı.

 13. Ceyhan
  Mayıs 27, 2018, 5:22 am

  Birader harbiden boşsunuz derdiniz insanların imaniyla oynamak sende inanç olmayabilir bak işi ne sen benim iç dünyamı nerden bilirsin yorum yapıyosun bir kere KUR’AN düz bir hikaye kitabı değildir siradan yorum yapıyosun. Kendi kafana göre yaslandığın sapık bir inanç sistemin var ki başkalarını inançları hakkında yorum yapıyosun sana ne ama sana ne beynin emri nereden aliyo ÖZGÜRMÜSÜN birader bırak başkasının düşüncesine sen kendine bak AYRICA inanç konusunda çok cahilsin yani bossun kimseyi etkileyemezsin tezgahı başka yere ac

 14. Düşünen İnsan
  Eylül 24, 2018, 3:58 pm

  Geri zekalı İsmail için yazıyorum. Şu Kürttür sözü geçerli değildir, şu tatardır sözü geçerli değildir, şunun ırkı belli değildir sözü geçerli değildir diye sığır gibi böğürürken sanki Türklerin dini İslammış gibi konuşuyor. Ya da Muhammedi Türk zannediyor. Hangi beyinsiz insan evladı din dil ırk diye ayırabilir insanlığı. Şimdi anlıyor musunuz İslam insanları nasıl aptallaştırıyor nasıl beyinsizleştiriyor !!

 15. cevap
  Eylül 25, 2018, 11:23 am

  yavuz sultan selim biz islamın yücelmesi adına kendimizi paralamış bir milletiz demiştir. bu açıklamayı türklük değil rumluk ermenilik adınamı yaptı sence. selçuklular 1070deanadolu kapılarına dayandığında bizans islam değilde yahudilik tehlikesi adınamı savaştı bu milletle. 1080de istanbul ve çanakkale boğazlarına dayanıldığında hristiyanlar balkanlardaki türklüğü aceleyle yok etme gereği duydular. sebep müslüman olmasalar bile müslüman türklüğü tutuyorlar diye. haçlı seferlerinin bir sebebide islam balkanlara sıçramasın diyedir. türklük eliyle islamın balkanlara yayılması haçlı seferleriyle önlenmiştir ama bir süreliğine. osmanlı dönemi olan 1352de balkanlara çıkan türkler 50 sene oralara tamamen yerleşmişler. 1402de timur Osmanlının anadolu kesimini çökertmişken bile balkanlarda devlet ve hakimiyet devam etmiştir. islam adına olmuştur bu.
  hz Muhammedi türk zanneden biz değiliz kemalistler. 1930larda sümerler türk ilan edildi. buna göre 4000-4100yıl evvel o devlette yaşayan hz ibrahimde türk ilan edildi. oğlu ismail mekkede yetişmişti. hz ismailde türktü ve hz muhammedin atasıydı. demekki hz muhammedde türktür denerek uyutuldu millet. islam türkün dini ilan edildi. bizim dinimiz istediğimiz gibi reform yaparız numarasına. yaptılar o reformları ve o zamanlar sabataycılığa döndürdükleri inancımızı bize islam diye yutturdular. ezanımızı tanrı insana tapsın anlamınada gelen yoktur tanrıdan başka tapacak şeklinde değiştirdiler. bize Allah yok diyen ateler mevzu m. kemal olnca Allah varsa Atatürk cennetlik diyor. kendilerinden olduğu için.

 16. cevap
  Eylül 25, 2018, 11:42 am

  bu sitenin işine gelmez benim cevapları koymak pozitif ateizme bak

 17. cevap
  Eylül 26, 2018, 3:17 am

  kızıl çocuk kendini türk sanıyor. okumuşmudur benim yazıyı öbür sitede. pek seside çıkmıyyor. site admini janos çok hazımsız. yenilgiye tahammülü yok. o sebeple girmez benim yazılar. keş olup oonu desteklesem benden iyisi olmaz.

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: