Başlangıç > Dinler > Sorgularsan kaybedenlerden olursun!

Sorgularsan kaybedenlerden olursun!


Utkumeto nickli bir ziyaretçi sormuş, “islamda bir yerden sonra “SORGULAYAMAZSIN” gibi bir duvar var mı?” diye… Çok önemli bulduğum bu soruyu yeni bir yazıyla yanıtlamak istedim, cevabimin yorumların arasında kaybolmasındansa…

“Sorgulayamazsın”, Islam’da bir duvar olmaktan öte, Islam’ın temel yapı taşlarından biridir. Bu argumanımı şöyle açıklayabilirim:

Müslümanlar kuldurlar. Bu benim yorumum değil, kendilerinin gururla ifade ettikleri bir kabuldur. “Hepimiz Allah’in kuluyuz.” derler övünçle… Çoğu diğer dinde de benzer bir anlayış hakimdir. Özgürlüğü değil, binlerce yıldır dayatılan vahşi bir ideolojinin esiri olmayı seçer inananlar. Teslimiyet sloganıyla ve teslim olanların mutlak huzura kavuştuğu yalanıyla kandırılır beyinleri. Islam kaynaklarını Ingilizce araştırdıgında en çok karşılaştığın kelimelerden biridir “submission”, yani türkçesiyle, “teslimiyet”.

Müslümanların kulu oldukları, teslim oldukları da, hayali bir tanrı, ve o tanrıyı kullanarak Islam dinini yaratan Muhammed isimli Mekke’li bir tüccardır. Islam öncesinde de bilenen ve uygulanan bazı Arap geleneklerine (hac, namaz, oruç), Allah’a ve Muhammed’e tapma da eklenmiş (kelime i şahadet) ve Islam’ın şartları diye dayatılmıştır tüm Müslümanlara… Muhammed’in ölümüyle bu harika köleleri yönetmek için daha bir çok kurnaz türeyecek, hocalar, şeyhler ve benzer sıfatlı tüccarlar çıkacaktır ortaya.

Cubbeli isimli çok popüler bir sakallı, tarikatının (İsmailağa tarikatı) banka hesap numaralarını vererek kabir azabını azaltan kefen(250tl), peygamberi gösteren terlik (130tl) gibi ürünler satar müritlerine… Fahişelerle seks videoları da çıkar bu sakallının, ama hiçbir önemi yoktur bunun. Müslümandır sonuçta…

Harun Yahya (Adnan Oktar) takma adlı kedi düşkünü bir başka şeyh ise, kaynağı bilinmeyen sınırsız bir para gücüyle yazdığı/yazdırdığı yüzlerce (abartmıyorum) kitap, yalanlarla dolu web siteleri, kedi diye adlandırdığı tuhaf kadınlar ve tarikattan ayrılan itirafçıların ifadeleriyle ters iliskiye zorlanan kadın mankenleriyle ünlüdür. Yaratılış atlası isimli saçmalıklarla dolu bir resim kitabının onbinlerce kopyasını, dünyanın bir çok üniversitesine ücretsiz olarak dağıtmış, Richard Dawkins’in dahi dikkatini çekmiştir bu anormal gücü…

Fethullah Gülen isimli anormal güçlü yapıdan sanırım bahsetmeye gerek dahi yok. Türkiye’yi yöneten insanlar dahi müridliğini yapmıştır bu tarikat liderininin, bugünlerde birbirlerinden pek hoşlanmıyor gözükseler de…

Korkunç güç sahibidirler bu insanlar. Onlara kendini servis etmek isteyen milyonlar vardır, beyinlerinin düşünme yeteneğini kullanmayı reddeden, teslim olmuş kullar… Dikkat ederseniz bu düşünce tarzında ‘sorgulamak’ gibi çok tehlikeli bir şey söz konusu bile olamaz.

Çok basitçe… Kulu ve kölesi olduğun tanrının ve onun pazarlamacılarının emrettikleri herşeyi yapmaya hazır olmak gerekir tam teslimiyette.. Aslında emredilen şey pazarlamacıdan gelir sadece. Sana, tanrıdan geldigi söylenir. E haliyle sorgulamaman idealdir. Sorgulayan bir insan, bir ideoloji icin, kadın, cocuk, yaşlı demeden katliam yapabilir mi?

Mutlak müslümanlıkta bunun her gün sayısız örneğini görebiliyoruz. Intihar bombacılarını düşünün. Vücutlarına sardıkları kilolarca bombayı gözlerini kırpmadan detone edebilmek için nasıl bir ruh haline sahip olmalıdır bu insanlar? Hayatlarından vazgeçmelerinin ötesinde, cinayet işlemek,öldüremediklerini sakat bırakmak… Bu korkunç katliamı yapmaları için ya ruh hastaları olmaları gerekir, ya da müslümanlik vb ideolojilerin esiri olmalari. Eminim bu son cümlem çok kızdıracaktır, özellikle light Müslümanları… Ama kızmaları gereken ben değilim.

1981 – 2015 yılları arasında 40 ülkede 4184 intihar bombacısı kendilerini ve beraberlerinde 45,000’in üzerinde insani yok etmişler. Bunların bir kaçı dışında hepsi Müslüman ve Islam için işlediler bu cinayetleri. Parçalara ayrılmış vücutlarının bir şekilde yeniden yaratılacağını ve onları, şarap ırmaklarının aktıgı yeşil bir yerde ,72 tane bakirenin karşılayacağı, hiç durmadan seks yapacakları vaadiyle. Kabaca, son 34 yıldır, her 3 günde 1, bir müslüman kendini havaya uçuruyor ve beraberinde 11 kişiyi katlediyor. Böyle bir ideolojide “sorgulamak” gibi tehlikeli bir düşünceye yer olabilir mi?

Müslümanlardaki klasik Atatürk nefretinin en temel sebeplerinden birisidir, “sorgulayamazsın duvarı”. Düşünme yetisini yitirmiş sürüden bahsetmiyorum tabii, ama onlara bu nefreti aşılayan imamlardan, devlet ve tarikat liderlerinden, bunların maşaları olan satılmış basından bahsediyorum. Tanıştığım Ortadoğulu Araplarda da gördüm bu nefreti. Tiksinti duyuyorlar Atatürk’ten. Adını dahi ağızlarına alamıyorlar, günümüzün bazı devlet liderlerinin yaptığı gibi… Ne yapmış peki Atatürk bu nefreti haketmek için? Tekkeleri kapatmış, tarikat liderlerinin guçlerini ellerinden almiş ve bunların pazarlamasını yaptıgı kutsal kitabi halka indirmiştir. Dinlerini oğrensinler diye diyaneti kurmuş, Kuran’ı ilk kez Türkçeleştirmiş, Türkçe ibadete olanak kılmıştır. Okuma yazma bilen herkes, inandıkları tanrı tarafından yazıldığı iddia edilen kitabı artık okuyabilecek, ve hayatlarında belki de ilk kez anlayabileceklerdir. Her gün 5 kez, kimsenin anlamadığı ezan denen arapça bağırtıları, insanların anlayabileceği şekilde Türkçedir artık. Atatürk’un ölümüyle hemen Arapçaya döndürülecektir elbet, iktidarı ele geçirmiş Islami yöneticiler tarafından. Bunların nedeni çok basittir. Anlamadan inanmak idealidir bu çarkın devamı için. Olur da anlarsa inananlar, o zaman yüzlerce çelişki ve hata, ırkçılık, kadın düşmanlığı, cinayete teşvik, kölelik düzeninin devamı tehlikeye girecektir. Bu din pazarlamacıları insanların bilinçlenmesini istemez. Sorgulamalarınıysa asla istemez.

Diyanetin kendi yaptırdığı bir araştırmaya göre Türkiye’de insanların %92’si Kuran’i okumamış. Türkçeleştirilmiş olmasına rağmen. Ama Türkiye’nin %99’u Müslümandır denilir her boş sallayışta, hiç inanmasam da bu yüzdeye.. Bu insanlar övünerek kul olduklarını söylerler, Müslümanız derler, ama taptıkları tanrının yazdığı kitabı okumaya tenezzül etmezler. Ola ki varsa evlerinde, büyük saygı görür o kitap. Yeşil kapaklı bir puttur Kuran, bu insanlar için. Tuhaf ritüeller eşliğinde dokunulur ona. Abdest almak, 3 kere öpüp alna koymak gibi… Ama kitabın asıl işlevi olan, kapağını açıp okumayı yapmazlar. Büyük çoğunluğu arapçasını alır asar duvarına zaten… Türkçe olunca bu putun büyüsü gider çünkü. Imamlar böyle tembihler bu bilinçsiz, sorgulayamayan kesime. Ha okuyan %8’in de çok büyük kısmı benim gibi inancsızlardır bence.

Okumadığınızı varsayarak söylüyorum bunu, ama eğer okursanız görürsünüz siz de… Kuran’ı kendi dilinde okuyan her insan ürperir. Korku dolu, tehdit dolu, vahsi iskencelerle dolu, seksist bir kitaptır kuran, tevrattan alıntı masallarının ve Muhammed’in özel hayatının irdelendigi kısımlar haricinde… Bunları önceki 80 civarında makalemde defalarca kez anlattım. Ilgili linklere tıklayıp lütfen okuyun yazılarımı. Bu kitaptaki tuhaflıkları, hataları, mucizeleri okuyup da sorgulamamak mümkün değildir. Hayatımda okuduğum en kötü kitaplardan biridir kuran. Kopuktur, çelişkilidir, anlaşılmaz bir çok yeri vardır. Kuran’ı daha iyi anlamak için meal okuyun derler ya. Buna da katılmıyorum. Kuranı daha iyi anlamak için Kuranın hikayelerinin asil kaynağı tevratı okuyun veya Muhammed’in hayatını objektif kaynaklardan okuyun bence.

Sonuç olarak, Islam’da sorgulamak kesinlikle yasaktır. Eğer çok bilgi sahibi olmayan bir aile bireyinize, dostunuza sorarsanız kafanıza yatmayanı, çok kurcalama, kafayı yersin der size. Din adamına sorarsanız, şeytandan girer, cinden çıkar, cehennem der, kaynayan kazan derler; vazgeçersiniz sorgulamaktan. Eğer tüm bu ideolojinin asıl yazarı, kâinatı yaratan Allah’ın kitabını türkçesiyle okursanız da, büyük ihtimalle bu site gibi sitelere düşer yolunuz. Bundan sonrasıysa size kalmış….

Kategoriler:Dinler
 1. nbahadir@web.de
  Kasım 3, 2016, 10:53 am

  Allah´ın âyetlerine inanmayanlar, ancak yalan uydurur. İşte onlar, yalancıların kendileridir. 16/105

  ulan serefsiz inkarci sen kimsin ki bana mail gönderecek ve beni uyaracak ? Senin o zirvalarini Allahin kelami ile mahvetmeye hazirim ! Sen önce Yaratanin bir oglu olmadigini tek oldugunu ögren. Isa as. ilahlastiracak kadar ahmaksiniz siz inkarcilar. Madem ki Kurani Incil ve Tevrattan alinti diyorsun bu ne o halde hadi cevab ver bakalim !

  Elleriyle (bir) Kitap yazıp sonra onu az bir bedel karşılığında satmak için «Bu Allah katındandır» diyenlere yazıklar olsun! Elleriyle yazdıklarından ötürü vay haline onların! Ve kazandıklarından ötürü vay haline onların! 2/79

 2. Abdulmetin
  Kasım 3, 2016, 11:09 am

  Madem ki kendi yalanlarinla benim rehber edindigim ve apacik delillerini gördügüm, Allahin kelamina dil uzatiyorsun, sana meydan okuyorum senin yapmacik Incilini veya Tevratini yahut inkar ediyorsan aklindaki zirvalari Kuran ayetleri ile cevap verip alt etmeye hazirim inkarci !

  Allah C.C ve onun hakkinda uydurdugun yalanlar icin cevap !

  Allah ve Resûlünü incitenlere Allah, dünyada ve ahirette lânet etmiş ve onlar için horlayıcı bir azap hazırlamıştır. 33/57

 3. Kasım 3, 2016, 6:09 pm

  Sinirli arkadaslarin yorumlarina bakinca gordum ki, bu arkadaslar benim hristiyan veya yahudi bir misyoner oldugum izlenimine kapilmislar ve yine cogu muslumanin yaptigi gibi makalenin icerigini pas gecip direk bana tehditler yagdirip ve kufurler etmeyi uygun gormusler. Bu da islamin icinde barindirdigi kin, nefretin en guzel ornegi aslinda…
  kisa not: Hicbir dinle organik bagim olmadigi gibi, bir yaraticinin varligina da inanmiyorum. 😀

 4. cevap
  Kasım 4, 2016, 1:07 am

  Janos maalesef hezeyanlarini doldurmuş, cubbeli, harun yahya, fetö, islami yeterince temsil etmiyor, islamin istediği ahlak ve durustluge yeterince sahip değiller.al birini vur ötekine diyeceğim ama islamda kusur yoktur. Çok büyük islam alimleride vardir.
  Janos dunyada yok iken bu dunya vardi. Ayda vardi güneşte. Diğer yildizlarda. Janosun dedeleride nineleride bunlari kendileri için hazirlanmiş olarak buldular. Gidalari yeralti kaynaklarini akarsulari, bitkileri ve yararli hayvanati.
  Janos diyorki tesaduf. kainatta tesaduflere yer yoktur. Olustu diyelim bir şekilde. Gezegenler duzenli dönüyor birbirine çarpmiyor. Guneşede çarpip yanmiyor. Dünya guneşin atmosferinin içinde. Galiba 1859 da muthiş guneş patlamalari oluyor. Ateş dalgalari hizla dunyaya geliyor.dunya alev topu olacak. Kurani kerimde belirtilen dünyanin koruyucu tavani ateş topunu engelliyor. Atmosferi çepecevre saran ateş topu içeri giremiyor.dunyanin etrafindan geçip gidiyor.
  Cennet cehennem yok diyorsun yildiz yutan karadelikler ahret yurduna giden geçitlerdir.ahret yurduna gidildiğinde cennet cehennem varmi yokmu gosterirler. Dunyada yanardağlar havada güneş cehennemin var olabileceğinin delili değilmidir. Yada buzullar.
  İslamda canli bomba meselesi. İsrail gelmiş filistin devletinin uzerine devlet kurmuş. Adamlarin evlerini yikiyor bombaliyor. Zevkine adam öldürüyor. Tabiiki hoş değil ama bâska çare olmazsa canli bomba olunabiliyor. Bu israil için geçerli. Haksiz yere canli bomba olanlarin cani cehenneme. Maalesef öyle.
  Ateist hitler musolini, lenin, stalin, polpot, mao, hirohito, kuzey korenin liderleri vs. Hepsi ateisttir. Elleri onmilyonlarca hatta çok daha fazla insanin kanina bulanmiş canavarlardir. Bizdede şehir yağmalayan ( duzce bolu, konya, ağri, diyarbakir, dersim) yok eden ( genç ili) 500000 rakami verilen birilerinden bahsedip duruyorlarda. İngiliz kendisine devlet versin diye askerlere ölmeyi emreden. Her savasiinda kasten yenildiği için kendisine duşmanlarimizin yunan kurgu savaşi bahanesiyle devlet verdiği bir ate. Tapanlari o kadar çokki fazla açilmayalim.
  Dnanin çozumu yapildiğinda Abd li bilimadamlari Allahin yazisi demislerdi. Hakikatten yazi. Demekki yazan var gerçekten.
  Din Adem peygamberden başlar. İbrahim peygamberde buyuklerden biridir. Dinine hanif dini denir. Musada peygamber idi tevrat geldi. Sonraki asirlarda bozdular. İncil maalesef insan yazmasi. Hz isa yahudiliği duzeltmeye geldi. Görev yaptirmadilar. Hristiyanlik diye din uydurdular isanin adi üzerinden. İslam bozulan dinlerden sebep düzgün bir şekilde gelniştir.
  Sirati mustakim yolu vardi. Evliyalik yolu. Bu yol uzerine olanlar ölünce uyur şekilde kaliyorlar. Cesetleri bozulmuyor. Çikiyor böyle mezarlar memleketin her tarafindan. İşte cenneti bunlar kazaniyor. Diğerlerini Allah bilir ne olacak.
  İnsanlar genelde gaflet içinde. Bizde yalan yok. Ama Allah kesin var. Bana yazarsan daha bilgi ve belge yağdiririm.

 5. hüseyin
  Kasım 4, 2016, 10:46 am

  Janos iti gitsin memleketinde erkek erkeğe nikah kıyan papazları ile uğraşşın.Kliseleri fuhuş haneye ceviren din önderleri ile uğraşşın.Burası onun gibilerin oyalanacağı yer değil.Kış kış çekin gitsin.İtin nasihatlarını dinleyecek kadar zavallı olmayın.Nihayette it.Unutmayın.
  Imza: Huseyin iti

 6. huseyine tavsiye
  Kasım 5, 2016, 12:46 am

  Hüseyin janosa tazminat hakki doğuyor, canin yanmasin sonra. Her kelimeni dikkatli seç.

 7. Yorumcu
  Kasım 15, 2016, 6:25 pm

  Bana cok normal, herkes tarafindan bilinen seyler gibi gelen bi yazi, nasil kizdirmis insanlari. Hakkaten nasil da garip bi sey inanc, okumaya, ogretildikleri seyden baska bi sey duymaya tahammul bile edemiyorlar. Bi kere bana musluman bi arkadasim ‘anlamaya calisma, kabul et’ demisti, hem de dinle ilgili olmayan bi konuda. Nasil yani’den baska bi sey diyememistim. Gercekten insanlarin kritik dusunme sistemini bozan bi sey bu inanc…

  Cevap adli kullanicinin yorumunu okudum, en azindan biraz olsun mantikli bi sey yazan tek o olmus. Elbette ki biz yokken her sey vardi. Evrenin yasi milyarlarca yil, bilmedigimiz trilyonlarca galaksi var. Insanin orani buyuk bir stadyumda dolasan kucuk bir kedinin tuyundeki bakteri kadar evrende. Bu kadar buyuk evreni yaratan bi tanrinin gelip de peygamberinin devesinin nerede olduguyla ilgilenip, en basitinden dunyanin yuvarlak olduguna dair hicbi bilgi vermemesi anlamli mi gercekten?

  DNA’nin canlilari olusturan yapitaslarinin temeli oldugundan bahsetmissin. Evet, dunya’da kendini kopyalayabilen ilk atom bi nevi hayatin baslangicidir zaten. Milyonlarca yildir, duse kalka egile duzele azar azar oradan bize gelmis iste. Evrimin fosil, DNA, turler arasi gelisim, kullanilmayan organlar, cografi dagilim gibi o kadar cok kaniti var ki, bilim dunyasi artik sorgulamiyor bile. Dilimizde basit kullanilsa da, bilimde teori kavrami cok gucludur, yer cekimi teoridir mesela. Evrimi reddetmek, yer cekimi reddetmekle ayni sey.

  Cennet cehennem kavrami ise bildigim kadariyla eski Yunanlilarla ortaya cikan bi kavram. Pek cok dinde yok. Gercekte var mi yok mu tartismasi anlamsiz, ispatlanamaz bi sey. Tanrilar kavrami gibi, melekler, gunah vs gibi din tarihi boyunca degismis, bir dinden digerine gecmis bi kavram. Kuran’da geciyor olmasi bilimsel olarak hicbi sey ifade etmiyor. Kuran’da Muhammed’in peygamber oldugunu soyluyor, Muhammed de Kuran’in tanri sozu oldugunu. Dairesel referans- Circular reference yani. Cocukluktan beri ogretilen inanmayi birakirsak, hicbir tutarsizlik kalmiyor.

  Cennet vaadinin en kotu yani ise bu dunyanin bos oldugu inancini yaratmasi. Muslumanlarin en sevdikleri soz, herkes islamiyete karsi birlik oluyor. Ya sormaz misiniz, tum dunya niye islamiyete karsi birlesiyor? Cok kiskanilacak bi sey olsa, kendileri olurlar. Niye tum dunya bir milyar hinduya karsi birlesmiyor? Sorun da bize hayatimiz boyunca cok iyi bi seymis gibi ogretilen cihad kavrami. Bi insan sonraki cennete gidebilmenin kisa yolunu buldu mu, niye yasamaya, yasayanlara deger versin ki? Hele bi de onlar inancsizken, kafirken. Patlat kendini git cennete. Insanlarin inanc ugruna olmesi hep yuceltilir Islamda, yonetenler istedikleri gibi savaslara yollayabilsin diye. Sonunda da olen, oldurulen inanan halk, efendiler ya saraylarda, ya cadirlarda 12 karisindan birinin yaninda.

 8. cevap( ismail)
  Kasım 16, 2016, 1:43 am

  Evrende sadece dünyada canlilar olduğunu kim söylüyor. 18000 alem söylemi ne diye var öyleyse. Yerde ve gökte ne varsa Allahi hamd ile tesbih eder. Buradan anlaşiliyorki göklerdede canli hayatlar var.bunlarda Allahi biliyor. Ben sorgulama demiyorum dinde demiyor. Akletmiyormusunuz diyor. Ama sorgunuz kiç tarafindan olursa kendinizi yakarsiniz. Kimi kendinize benzetirseniz onunda gunahi sizin boynunuza. Soyunuzdan gelenlerinde. Kiyamete kadar. Ben inanmak istemiyorum diyorsaniz kendinize saklayin bu durumu. Kendi ateşinizle yanin birde başkalarinin gunahini ateşini yüklenmeyin.
  Hz.muhammed peygamber devesi kayboluyor peygamber olsaydi devesinin yerini bilirdi yaftalariyla islami yikma çabalari. Peygamberimizin o deveyi Kurani kerimdeki ebced cifir hesaplariyla bulduğu söylenir. Kurani kerim apaçik mucizedir.
  Atomun kendini kopyalayabilmeside Allahin emriyledir. Uzayda göklerde başka hayatlzr olduğunu yazdik zaten. Dünya sizin için yuvarlatilmiştir ayeti dunyanin hem döndügünu hemde yuvarlak olduğunu anlatir. Siz dağlari sabit sanirsiniz onlar bulutlar gibi geçip gider ayetide dünyanin döndüğunü anlatir.
  Evrime gelince defalarca yazdik 3 milyon yil öncesine ait insan iskeleti bulundu bugunküyle ayni. Ötzi italyan alplerinde bulunan mağara adami. Bugunki insanlarla birebir ayni.
  Evrim ile dalga geçen yuzlerce fikra yazdim pozitif ateizm muhammedin peygamberliğine eleştiri sayfasinda bi zahmet bakiver. İbrahim peygamber, yusuf, musa peygamberler döneminde eski yunanmi vardi. Cennet cehennem kavrami hep var oldu.
  Cennet cehennem ispatlanamaz diyorsun. Bak sana açik söylüyorum siz dinden çok uzaksiniz. Sirati mustakim yolunda olanlara uykularinda cennet cehennem gosterilir. Evliyalik mertebesindekiler kimin nereye gideceğini bile bilebilir bunu açiklamazlar. Bir yakinim girdi bu yola 12 sene evvel cenneti görmekten cehennemin gosrildiğini anlatti, düşüyordum az daha korkudan çildiracaktim. Dehşetle uyaandim dedi. Namaz dinin miracidir derler ya belli bir mertebeden sonra bu insanlar uykularinda alinip gok katlarina çikarilip gezdiriliyor.
  Melekleri hemen ispat ediyorum inkarin küfrundendir. Çünku vereceğim bilgiler kesin.
  Biz size şah damarinizdan daha yakiniz ayetikerimesi malum. Biz hitabinda melekler kastedilir. Onlarda Allahtandir. Bize şah damarimizdan daha yakin olan akli melekelerimizdir. Meleke melek demektir. Bizi korumakla görevlidirler. Aklini kaybeden genelde kaza geçirip hayatini kaybediyor. Yani bu kimseden meleklerin korumasi kalktiği için kazalara açik zavalli duruma geliyor. Melekler nurdan yaratilmiştir. Dinine sıkı sıkıya tutunan insanlarin yuzunun ayin 14 u gibi nurlarla parladiği apaçiktir.
  Yine meleklere örnek verelim. Atmosfer katmanlari vardir. Göktaşlari bazen atmosfer tabakasini aşar içeriye girer. Star tvde gosterdi bunu 2000 lerin başinda. İşik yayan bir cisim son hizla yetişip bu goktaşina kondu ve patlatti. Yani dünyamizi korudu. 1908 de sibiryaya göktaşi düşüyor. Rusya açikladi bu göktasini uzaylilar patlatip dünyamizi kurtardilar diye. Milliyette yayinlanan bir habere göre tsk jetleri uçuşta iken uçan yabanci cisimlerin kendilerini izledigini onlara dogru uçulduğunda inanilmaz bir hizla kaybolduklarini soyledi pilotlar. Yani bunlar bizden üstün hemde çok üstün ve bize zarar vermiyorlar.
  Yine tsk görevlisi afyonda uçan yabanci cisimler göruyor hemen konyadaki birliğini ariyor onlarda sımdı buradan geçiyorlar diyor. İnsandan üstun olduğu halde insana zarar vermeyen aksine onu koruyanlara melek denir. Onlarin görevi insanlari korumak kollamaktir. Daha başka çesitleride vardir gorulen gorulmeyen uzatmayacağim sözü.
  Şimdi Allahi açiklayalim. Allah zaten başlangici ve sonu olmayan demektir. zamandan ve mekandan munezzehtir deniyor. Kainati var etti. Kendi var ettiği kainatin içinde olmasi kendi var ettiğinin içine sigmasi dusünulemez, neden görunmuyor. Kainat ve diğer gökkatlariyla arasinda perde var.’gostermiyor kendini gosterse güneşe bakamayan gözlerimiz Allahi görmeye nasil guç yetirecek. O zaman denenmenin ne anlami kalacak cennetin cehennemin.
  Allah var.kullarina kendini gostermiyor ama emir ve yasaklarini bildirmesi lazim bununda yolu temiz kullarindan birini peygamber seçmesidir. Bunun beynini kontrolune alarak emirlerini ve yasaklarini insanlara onun vasitasiyla duyurmasidir,
  Allah yerin ve göklerin nurudur. Kendinden birseyler vermiştir yarattiklarina o sebeble canliliklari vardir.
  Cennetin cehennemin yerinin karadeliklerle gidilen ahret yurdunda olduğunu söylemiştik.
  Neden dünya islama karşi. Sebep Allahin var olduğunu istemediklerinden. Kumar içki, fuhuş, faiz. Ve daha envayi çesit kirli işlerin gelirlerinden mahrim kalmamak adina, birkac bin kişilik baronun hirsizlik sistemi sürsün diye. Dünya ülkelerini sömüren güclerin değirmeni dönsün diye. İslam ulkelerinde iç savaş çikarip onlarin petrol gelirlerine konabilmek adina. Benim bildiklerimi onlar bilmiyormu zannediyorsun. Hepsini biliyorlar.bile bile yapiyorlar. Bu sebeplede dunyada baskalarinin haklarini canlarini mallarini çalarak dunyada kendilerine kurduklari cennet ahrette cehennemlik olmalarina sebeptir. Ad kavmi hud peygamber geliyor Allahin emirlerini bildiriyor. Biliyorlar gelen bilgiler doğru. Ama başlarinda zalim yönetici var ondan korkularina inanmiyor elçiyle dalga geçiyorlar. Azap hak oluyor.

 9. cevap( ismail)
  Kasım 16, 2016, 9:53 am

  Janos benim yazilar çok zoruna gidiyor koyamiyorsun bir türlü. Kim girerse yeneceğim

 10. cevap( ismail)
  Kasım 17, 2016, 4:54 am

  Janos ben cevabi dün yolladim ne diye sakliyorsun okuyuculardan. Bekliyorum yayinlanmasini

 11. Aralık 19, 2016, 8:19 am

  Janos’un yazısının büyük kısmı doğru.Ateizm, buz dağının görünen kısmı.Rabıta adı altında Cüppeli gibi şeyhine tapanlardan tutun da, Amerika’ya hizmet edenlere kadar yüzlerce gizli ateist mevcut.Ama Kuranda ki onlarca bilimle ilgili ayeti de anlamamazlığa gelmek ateistlerin haksızlığı.Bilim bu ayetleri çok net ispat etti.Mesela Tarık suresinin ilk üç ayeti kara delik yıldızları, delen yıldızlar olarak tanımlar.Kara delik yıldızlar evrenin dokusunu büyük çekim güçleriyle delerler.Ateistlerin buna benzer ayetlere ya cevapları yok, yada saptırmaya çalışıyorlar.Şimdi, farklı bir Kuran açıklama kitabı http://www.isikdamlalari.com sitesinde mevcut.
  Ateizme kızmak yerine, onu anlamalıyız.İnanç varsa ateizmde olacaktır.Evrendeki her şey zıtlardan oluşmuş.Kuantum fiziği bu durumu ayna prensibi, süper simetri yada parite olarak isimlendiriyor.

 12. HÜKÜMRAN
  Aralık 19, 2016, 4:50 pm

  Selamun aleykum kardeş, Rabbimin hayrı üzerine olsun ve inşallah küfürden döner kalbine iman eklenir,inşallah…YAZININ TAMAMINI OKUDUM VE TEK BİR GECERLİLİĞİ YOK SAYDIM,,kendini hiç bir şeye inanmadığını söylüyorsun ve dine mensup değilim diyorsun anladıgım kadarıyla, sana tek soru ve lütfen cevap bekliyor olacağım,…..dünya üzerinde yasayan tüm insanlar bir beyin zinciri olustursa ve ortak düşünce ile hareket etseler,Yaradıcımızın bize en büyük hamd olarak verdiği beynin ne kadarının benzerini yapabilirler,sadece tek soru,,,, SONRADA İÇSEL DÜNYANIZ…..
  kendinizi atesit, deist yada bir türlü adlar takarak bugün muhalafet partisinin muhalefet yapamadığı gibi(çünkü amaç yok,düşünce yok)sizde muhalefetlık yapmak için muhalefetlik dahi yapamıyorsunuz,,cahil değilsen eğer,,senin ateistliğini ben her konuda çürütürüm,ama saygını korumak şartıyla,,
  La ilahe….diyorsunuz, bir programda izlemiştim,geriye illallah demeniz kalıyor, önce İnşallah Rabbimin izniyle…o izin vermezse zaten olmaz hiç bişi,,,
  İstediğin an seninle istediğin konuyu münazara yaparım,,,hayırlı geceler, Rabbime emanet kalbi iyiliklerle dolu olanlara,,,

 13. toplu islama geçenler
  Aralık 20, 2016, 3:08 am

  Dukkan kiracimiz vardi bizim geçmişte. Lazdi bunlar rizeli. Şimdi yaklaşik 81 yaşinda olan ocak 1936 doğumlu bir sait amca vardi o anlatti. Bizim aslimiz kafkasyali derdi. Buyuk dedeleri hep ateistlermiş. Herhalde ruslarin baskisiyla Osmanliya goçmuşler 300 sene evvelinde. Bizimkiler diyor bu topraklarda islamin doğru olduğunu gormuşler kendiliklerinden musluman olmuşlar demişti. Hemde bir tek aile olarak değil lazlar toplu olarak islama geçmiş.
  Bizdeki kizillar yanaşmiyorlar musluman olmaya. İnadina islami yikmaya uğraşiyorlar.o kadar mucizeyi gormezden bilmezden geliyorlar. Eskiler mucize falan aramadan sirf islamdaki temiz ahlaktan sebep girmişler islamiyete. Ateist yaftalara gore dunyanin en berbat insanlari muslumanlar. Şeytanlari öyle söyletiyor onlara.
  Site nuh tufani ispatlandi yazimi koymadi. Unutmuş değilim.

 14. ismail
  Aralık 20, 2016, 4:56 am

  İtalyan Galilo durbun ile gokyuzune bakinca dinin yalanlari dökülmüşmüş guya haşa Allah rezil olmuşmuş. Onlarin yalanlari din dunya kainatin merkezi demez. Kayan yildiz olmazmiş onlar meteormuş falan, ayette diyor Allahin gökyuzunden taş yagdirabilecegini.bunlar meteor yağmuru değilmi. Biliyormuş din işte. 2017 ye giriyoruz hala bunlara kayan yildiz denir.genel adı böyledir bunlarin.
  Galilo ne diye Allahin olduğunu istesin. Evlilik dışı cocuklari var. O galilenin bulduğunu sandiğiniz gökdürbununu takiuddin rasit ondan 40 sene evvel 1569 da buldu. 1576da gokyuzunu incelemek uzere. İstanbulda rasathane kurdurdu. Avrupadan emir alan içimizdeki gavur dönmeleri ayaklanarak yiktirdi o rasathaneyi. Kendi yaptiklarini muslumanlarin ustune attilar. Ondan sonra galile başladi gokyuzunu incelemeye.
  Rasıt hiç dememiş Allah yok din yalan diye. Çunkü bati biliyor islam doğru. Bilerek inkar ediyor soygun ve sömürme sistemleri harami kazanclari sursun diye.
  Allah Kurani kerimde yakin göğu yildizlarla susledik diyor. Yakin gökte 200 milyar çarpi 200 milyardan çok daha fazla yildizin yada yildiz kumesinin varliğindan bahsediliyor. Daha diğer göklere sira gelmedi. Digerleri en kucuk kattan hemde her birisi bir diğerinden katrilyonlarca kat buyuk.
  Bi insanin vucudunda 100 trilyon hucre var. Kendi başina kainat. Siz Allahin buyukluğunu asla idrak edemezsiniz. Onun için inkar yolunu seçersiniz işin kolayina kaçarak.

 15. acele cevap
  Aralık 21, 2016, 12:17 am

  Janos işine gelmeyen bilgileri koymuyor denetimden bahsediyorsun. Ne denetimi kamuoyundan bilgi saklayarak ustun gelmeye uğraşiyorsunuz..

 16. Aralık 21, 2016, 5:50 am

  Haha. Ilahi acelecevap. Sende vakit bol anlasilan. Bu siteye benden cok giriyorsun gibi. Arada okuyup onayliyorum verdigin degerli bilgileri

 17. Aralık 23, 2016, 5:57 am

  Acele cevap, janos’u çok sansürcü tanıtmışın,ama Kuran tefsir kitabımı dahi sitesinde yayınlamış.Yani demokrat biri.Sansür uygulayacak olsa önce yazdıklarıma uygulaması gerekiyor.

 18. ismail
  Aralık 23, 2016, 8:37 am

  Ferda ben nuh tufaninin ispatlandiğini anlatan bu yaziyi 22 kasimda gönderdim halen daha yayinlanacak. Başka siteler hemen yayinladi.
  Bu gunku sabah gazetesinde var. Rus bilimadamlarinin dünyanin en derin deliğinde hz. Nuhun yaşadiği büyük tufandaki sel sularini bulduklarini açiklamislar.12345 m. Derinlikte kola sondaji önemli bir engelle karşilaşmiş. Hiçbir bilimsel girişimin dunyanin manto yada yerkabuğu tabakasina kadar inemediği belirtilip buna sebep tufanda yukselen sel sularinin yeryuzunun derinliklerine inmesi. Kola süper derin sondaji açilirken buyuk bir du kütlesiyle karşilaşilsiği ve bu nedenle calişmalarin yarim kaldiği anlatiliyor. Kayalar gözenekli yapida değiller ama oradada su var buda dunyayi bir zamanlar kaplayan buyuk bir sel meydana geldiği iddiasini kanitliyor açiklamasi yapildi.

 19. Aralık 24, 2016, 7:12 am

  Selamünaleyküm.
  İsmail, http://www.isikdamlalari.com sitesindeki kitabımda ilk defa tefsir edilmiş birkaç ayet var.
  Bunlardan biri, Hadid-25.Ayet.4,5 milyar yıl önce dünyaya çarpan Theia isimli gezegenle, dünyanın birleşmesi sonucunda yer çekiminin artması ve ağırlık ölçüsünün ayetin yazdığı gibi indirilmesi.Diğeri, Rahman-7’de yazan göğün yani gezegenlerin yükseltilerek güneşten uzaklaştırılması. Kuranda o devrin bilgisiyle bilinmesi mümkün olmayan onlarca ayet var.
  Kitabımı okursan geniş bilgi edinebilirsin.Senin bilim ayetleriyle ilgilenmen hoşuma gitti.Kitabımı da dağıtabilirsin.Saygılarımla.

 20. T.TAŞPINAR
  Aralık 29, 2016, 2:52 am

  Sayın Ferda Yamanoğlu,yukarıda bahsettiğiniz kitabınızın pdf sine bir göz attım..19.sayfada küçük bir bilgi yanılışı olmuş..dil sürçmesi diyelim.Japonya’nın Tokyo şehrine değil Hiroşima ve Nagazaki ye atom bombası atılmıştır.Bu güzel ve yararlı çalışmanıza böyle bir hata yüzünden gölge düşmemesi adına ve düzeltilmesi için bu uyarıyı yapma gereği duydum..

 21. Aralık 29, 2016, 10:22 am

  Flortlesmelere ozel mesaj servisleriyle devam edebilirseniz sevinirim beyler. Bu bir forum sitesi degil. Konu hakkinda tartismayacaksaniz mesajlarinizi silmek zorunda kalacagim.

 22. Aralık 31, 2016, 5:31 am

  Selamünaleyküm.
  Gerçek din karşıtları ateistlerden ziyade Tevbe-31 Ayetin yazdığı gibi mürşidlerini, Hoca efendilerini Tanrı edinmiş tarikat ve cemaatlerdir.Bazıları rabıta denen bir şirkle güya onlardan nur alıyorlar.İncili de bu sızıntıların tahrif ettiğini yazar, Mevlana.Bazıları hala Mehdiyi bekliyorlar ama Mehdi bilim olarak zaten geldi.Ateizmi ve deizmi kökten salladı.Bilim ayetleri karşısında verecek bir cevapları yok.

 23. ismail
  Ocak 1, 2017, 12:53 am

  Ben dini meselelerden hiçmi hiç anlamam. Okuma yazmamda yoktur zaten. Yumarim gozlerimi. Rastgele basarim bilgisayarin tuşlarina. gozlerimi açtiğimda bu bilgiler dökülmüş olur ortaya, tamamen tesadufun eseri. Mumkunmu böyle birşey. Ah janos ah.
  ……..
  Yuce Allah kullarina öyle bir değer veriyorki dünyada ruyada alenen uyariyor. Birtek yoldan çikipta ateşe duşmesinler diye. Anlamak istemiyorsunuz. Ve siz size hayat vereni eş ve evlatlar vereni sizi riziklandirani yok sayiyorsunuz.
  Gönderelim isterseniz daha bir sürü delil.
  Bu arada aleykum selam. Ferda karşilikli yazişmak gibi olmasin ama ben şunu iyi biliyorum. Elçiler kiyamete kadar birbiri ardina geliyor. Uyarici olarak. Son peygamber hz. Muhammed. Ondan sonra gelenler evliya gurubundan. Kurani Kerim uzerine gelip islami ilim öğretiyorlar. Gerçek müminler bunlari taniyor ve kendilerine verileni aliyor.
  Tabiiki cehenneme götüren imamlarda var.

 24. Esra
  Ocak 12, 2017, 4:26 pm

  Merhaba, ben bu yaşima kadar hep Allah a inanarak büyüdüm. Ama artik Kuran da yazdigi gibi merhametli olduğunu düşünmüyorum. Hele de adaleti olduğunu hic sanmiyorum. Günümüzde onca tecavüz vakaasi yaşanırken ufacık bebekler buna dahil. Nerde senin merhametin nerde yuceligin. Neden engel olmuyorsun. Hos bu sübyancılık coook eskilerde de varmis zaten. Acaba yuce Allah bunlari normalmi görüyor. Allah a inanmamak fikri beni buyuk bir boşlukta hissettiriyor. Ona inanmak istiyorum ama kafamda bitmek bilmeyen sorular var. Sanirim ateist olmak üzereyim. Biri beni durdursun:( simdi bir ateiste soruyorum mesela ; diyelim Allah yok kuran din hepsi yalan. Büyü nasil var. Buyu yapilan kisi dualarla nasil düzeliyor. Bismillah diyince karabasan nasıl kayboluyor.belki sizlere göre cok basit bu sorular ama ben çözemiyorum. Ve cok istiyorum ki umarım Allah yoktur. Çünkü o kullarına hic acimiyor. Insanlari çile cektirmek icin dunyaya yollamış sanki. Bu nasil bir sinavdir ki boyle . Kaderimizi zaten sen yazdiysan bu neyin sinavi.merak ettiğim bir diger soru ise hepsi yalan ise tekrar dirilme yokmu. Eger Allah yoksa kiyamet kopmayacakmi demek. Dunyanin sonu yokmu. Lütfen sorularimin cevabini atlamadan beni aydinlatmanizi diliyorum. Onun olmadigini dusunerek kendimi sucluyorum surekli. Bu nasil bir çelişki 😡 yardim edin.

 25. Esra
  Ocak 12, 2017, 5:01 pm

  Yani durup dururken ne oldu da Allah insanları yarattı ve daha sonrasında iyilik ve kötülük gibi kavramları ortaya çıkardı… Sonuç olarak eğer Allah isteseydi kötülük olmadan iyiliği anlayabileceğimiz bir sistem yaratabilirdi. Veya her insanı ahlaklı yapabilirdi. Ama neden ödül ve ceza gerektiren bir sistemi kurguladı? Kullarini bu kadar seviyorsa ona inanmamiz için bizim ondan illede korkmamizmi gerekiyor. Bizi ya cehenneminde yakarsa diye mi inanmak gerek. Sinavmis bu. Ben mi istedim bu sinava tabi tutulmayi. Kaderimide yazmissin zaten ne olacagida belli.benmi dedim beni yarat diye. Eğer Allah yoksa yaptigm hersey bosa gidecek. Vardir belki diyerek inanip cennete giderim belki gözüyle mi bakmak gerek. Bu nasil bir sistem. At a tapsaydim daha iyiydi.😥 cinler periler var diyoruz. Kurana inanmicaksak,carpilanlar
  Dualarla nasil düzeliyor lutfen cevap…

 26. ismail
  Ocak 13, 2017, 1:31 am

  Allah var, kainati yaratti ve bu eseri gorülerek kendisine ulaşilsin diyede insani yaratti.Allah niye merhametli değil.kurduğu soguşleme sistemiyledunyanin yari servetini elinde tutan 61 kisilik soygun çetesini yakacaği içinmi. Gunumuzde onca tecavuz olayi yaşanirken diyorsun. Anne babayi vermiş korusun diye, insana akil verilmiş kendini korusun diye. Devletin koruma gucu var. Butun bunlara rağmen gerçekleşti böyle bir şey. Meryem suresinde cehennemde en ağir cezaya çarptirilacak olanlarin tecevuzculer olduğuni yazar. Allah niye engel olmuyor. Ne kadari önlenebiliyor biliyormusun sen. Himmet vakasinda adam 10 senedir kucağina çocuk duşurmeye uğraşiyormuş. Demekki kolay değil o kadar. O çocuk öldü gidecek cennete. Tecevuzcunun iki dunyasida yandi. Sübyancilik yok. Ömür evvelden sadece 30-35 yildi. 20 sinde25 inde ölende çoktu. 50 yi 60 i seçkinler goruyordu sadece. 30 – 35 yillik omurde 13-15 inde evlenecekki insan çocuğunu buyutebilsin. 30 -35 arasi yolcu zaten. Butun dunyada böyle mecburiyetten. Allah adil ve merhametlidir. Ancak doymazlar birşryleri ele geçirerek insanlarin haklarina konuyorlar. Bunun adı yeri gelir devletliler olur yeri gelir ağalik sistemi olur, yeri gelir faiz lobisi olur, onlar kaybeder onlardan sebep sıkınti çekenler kazanir. Devlet derken bizim devleti değil dunya duzenini kastediyorum.
  Şimdi Allah insani yaratti. Bilgisi sonsuz. İrade verdi sana şunu şunu yapma dedi. İbadetletini yap. Sen ibadetlerini yapmadin. Yapmadiğin ibadetlerden sebep gunahlardan kaçamadin. Ödev yapmayan oğrencinin sinifta kalmasi gibi. Öğretmen baştan anlar sinifta kalacağini çunkü çalişmadiğini goruyor.
  Şimdi fabrika var oyuncak fabrikasi. Bir yangin fabrikada gitti oyuncaklarda. Ama adamin imkani çok fabrikayida yeniden kuruyor ayni oyuncaklarida tekrar uretiyor. Allahinda gucu sonsuz. İnsanlari tekrar yaratacak. Biz buna dirilma diyoruz. Ahret yurdunda hakkimiz cennet yada cehennem. Senin yaşin küçuk galiba. Buyu karabasan takma bunlari kafana. Karabasanda duanin faydasina inanman guzel. Karabasan beyin yorgunluğuyla alakali. Buyu buyulenme hayran kalma. Buyuculer Allahin adini kullanarak insanlari sömüren şeytanlar gurubu. Sen birine sevdalandin bu buyulenme oluyor. Engellendiği zaman kara sevda olur, kavurur hasta eder. Buyuyu cinleri başima sardirlar hasta ettiler diye yorar insanlar. Halbuki sevdayi önleyen öldurür oldurmaz deli zulmu vardir işin içinde. Baba yada ağabey. Sen buyu yaptilar diye buyucuye gidersin. O hirsiz bilir bu dönguyu söylemez kendi soyduğuna bakar. Cin tabiiki vardirda bu işlerde yoktur.
  Misal Allah yok. Bu kainat nasil boyle düzenli olarak dönecek. Dönme dökülmeye dönuşur. Yildizlar söner. Allahin verdiği canliliktir kainattaki duzeni sağlayan. Ay dunyya o kadar yakinken etrafinda dolaşiyorken kaç milyar yildir neden yalpalayip çarpmiyor dunyaya. Yada dunya neden yolunu şaşirip güneşe çarparak yok olmuyor. O duzeni sağlayan bir guç vardir oda Allah, dunyayi guneşi ve ayi hatta kainati biz yaratmadik. Bizim için hazirlanmiş olarak bulduk.

 27. cevap
  Ocak 13, 2017, 2:01 am

  ……..
  Dedik ya Allah vardi kainati var etti. Bir sır idi bilinmek istedi, insanida yaratti.Allah kötülüğu yaratti demek bizi aşar. Biz yeterince iyi olamayinca kötülük kendiliğinden yani insanin şeytana uymasindan yada şeytanlasmasindan oluşuyor. Kuçuk çocuklar emin ol o kadar ahlakli oluyorki. Kardeşim benim muhasebecim ayni zamanda. Para lazim oldu benden istedi. Girgirina para yok dedim. Gordu tvnin uzerinde. Gitti ne kadar istiyorsa o kadarini biz göre göre aldi. Kuçuk kizim. Baba kendi aldi hirsizlik yapti diyor. Yanlişliği goruyor o kadarcik çocuk. O hakkini aldi hirsiz değil diye zor ikna ettik. Çocuğa hirsizlik yap dersen yapar yapma dersen kendinde yapmazsan yapmaz. Sen yaparsan oda yapar. Sen içer kumar oynarsin o zaman yapma desende yapar. Çunku öyle goruyor. İyi yetiştirmek iyi örnek olmak.
  Şimdi birisi ibadetlerini yapiyor garibanin meydana çikmasini sağlayacak işler yapiyor. İnsanliğa hizmet ediyor. Yeri geliyor hayat kurtariyor. Diğeri af buyur kadin satiyor, içki, uyusturucu, faiz tefecelik sistemi ile zengin olmaya dunyayi yutmaya bakiyor. Belli gucu ele geçirip fitne yayiyor, amaç ulke ele geçirmek bunun için kan döküyor. İç savaş çikariyor Milyonlar ölüyor. Bunlardan ilki cenneti haketmiyormu. Diğer kan ile beslenen vampir cehrnnem ateşinde yanmasinmi. İbadetler gunahtan uzak tutar insani.
  Sinava tabi tutulmayi sen istemeyebilirsin. Misal ben türkiyede dunyaya geldim. Çok vergi aliyor. Yahu benmi istedim bu ulkede doğayim. Tanimiyorum ben bu ulkeyi vergide vermiyorum dedim. Bu benim devlete olan sorumluluğumu ortadan kaldirmaz. Borçlar birikir devlet herşeyimi alir. Silahla karşi geldim. Vurur öldürür. Böyledir bu işler. Herşey bizim elimizde değil. Boyun eymemiz gereken yerler var.
  Benmi istedim dunyaya gelmeyi ben Allahi tanimam dedin diye Allah yok olmaz. Sen şeytan hukmune duşer kendini yakarsin. Akillica düşunmeyi öğrenmeye bak.
  Şimdi annen baban seni bakip buyutuyor. Tanimam ben sizi diyebiliyormusun. Onlar emanetci, biz Allaha aidiz. Anneden babadan daha yakin. Ama karşi gelince kovulmuş seytan durumuna duşeriz. Anne babada asi evladi evden atar mirasindan mahrum eder. Burnu surter o kişinin dunyasi cehennem olur.

 28. Esra
  Ocak 13, 2017, 7:40 am

  Ne güzel diyorsun ki anne babayı vermis. Çocuklarını korusun diye. Nasil oluyor da bi baba çocuğuna tecavüz edebiliyor. Babasina guvenmeyecekse bu anne kime güvenecek. Babanın verdigi cevap hepsinden daha kötü. Kendi yetiştirdiği meyvenin tadina bakacakmis tabiki de. Utanmadan bu cevabi veriyor. Senelerce kendi öz kızına istismarda bulunanlar var. Burda baba sınanıyorsa eger el kadar masum bebeğin gunahi ney ? Ayrıca annenin çektiği ızdırap paha biçilemez.

 29. cevap
  Ocak 13, 2017, 7:56 am

  Adam deliyse çok ağir değilmi bu durum. Ama delilikte durup dururken olmuyor. Onuda kollayamamişlar. Bazi kötülükler bulaşici maalesef. Milyonda bir çikiyor boylesi. Haşa Allah yok desek yapmayacakmi. Bizim orada vardi. Adam iki kizinada tecavuz edermiş, doğan çocuklarida öldürerek evinin bahcesine gomermiş. Birde öyle baski kurmuşki öldüresiye, giklari çiksa ver sopayi. Parada dara duşuyorlar.kizin birisi mecburi işe giriyor. Bakiyor dunya cennet gibi, babasi cehennem edermiş dunyayi onlara. Arkadaslarina açiyor polise anlat diyorlar. Gidip anlatiyor. Adam yakalanarak cezaevine kondu. Ertesi gunde intihar etmiş bir halde ölüsünu buldular. Boşuna dememişler eden kendine eder diye.

 30. Ocak 13, 2017, 12:53 pm

  Esra, Allah’in yaklasik 1600 yildir var oldugu iddia ediliyor inananlarinca. Oncesinde yok.

  Dunyanin 4.5 milyar yil, insanlarin 200 bin yildir var oldugunu bilim bize soyluyor.
  Allah’in varliginiysa 1600 yildir, araplar ve katledilerek musluman yapilan atalarimiz soyluyor.

  Kaynaklari, arapca bir kitap, kuran. Cevirilerini halk kendi dilinde son 80-90 yildir, Ataturk sayesinde okuyabiliyor. Onceki 1500 yilda sadece imam/seyh/tuccar vb yalancilardan duydular. Ne duydularsa onu dogru kabul ettiler. O yuzden 1500 yildir orijinalinden de daha kotulesti bu hasta ideoloji.

  Simdi kitapcidan alip okuyabiliyoruz “Allah” tarafindan yazildigi iddia olunan kitabi. Icerigi, yazarinin cinsel hayati, yazarinin kadinlari, parasi, mallari, nasil muhtesem oldugu, devesi. Kalan kisimlarsa yazarinin erkeklere ogutleri, kadinlara getirdigi kisitlamalar ve asagilamalar, yahudilerin ne kadar pislik insanlar oldugu, yahudi liderler ve hatalarla dolu, cag disi kalmis kurallar.

  Yani kisaca, Allah yok, kuran tehlikeli ve zararli bir kitap. Islamsa cagimizin en tehlikeli ideolojisi. Hepsinden arinabilirsin umarim bir gun. Gercek ozgurluge ulasirsin.

  Buyu, karabasan gibi seyler Islam ve benzeri cahil ideolojilerin urettigi sacmaliklardan baska bir sey degil. Buyu diye bir sey yok. Cin diye bir sey yok. Bunlarin hepsi cahil uydurmasi. Karabasani google’da aratip bulabilirsin rahatlikla. Basitce uyku felci, beynimizin yarattigi gecici bir surec. bismillahla mismillahla alakali bir durumu yok. Bismillah gibi seyler, inanan insanlari psikolojik olarak belki gecici rahatlatabilecek basit meditasyon teknikleri sadece.

  Olunce hicbir sey olmiycaksin. Dogmadan once hicbir sey olmadigin gibi. Dunyada tesadufen dunyaya gelen, 70-80 yil omurlu bir homo turusun sadece. Hayatinin ozel bir anlami yok. Bir sinavda falan degilsin. Bir kedi yavrusu ne kadar sinavdaysa, bir yunus ne kadar sinavdaysa, sen de o kadar sinavdasin. Tek bir yasamin var. Dogacaksin, yasayacaksin ve oleceksin.

  Sansliysan dunyanin nispeten gelismis bir lokasyonunda dogarsin, bir ailen olur, ekonomik gucun olur, su icebilirsin, karnin doyar, egitim alirsin, meslek sahibi olursun, belki aile kurarsin, urersin, yaslanirsin, ve olursun.

  Sanssizsan bunlar cok utopik gelebilir. Icecek su bulamayabilirsin, maleryadan cocuk yasta olebilirsin. Gunde 3000 cocuk oluyor maleryadan, biliyor muydun? (https://www.unicef.org/health/files/health_africamalaria.pdf) Her 30 saniyede 1 cocuk. Ben bu yorumu yazarken bir cocuk oldu mesela, tedavisi olan bu hastaliktan. Peki kimin umurunda? Yukarida ahlak, etik, her turlu dersi veren, hayati cozdugune inanan muslumanlarin umurunda mi? Degil.

  Afrikada, mesela Nijeryada musluman bir ailede dogmus bir kiz olabilirsin. Seni Islam icin savasan bir cete kacirip seks kolesi yapabilir. Her gun tecavuze ugrar ve babasini bilmedigin bir cocuk dogurabilirsin. Kimin umurunda olur bu? Kimsenin. (https://en.wikipedia.org/wiki/Chibok_schoolgirls_kidnapping) 2014’te 250 kadar kiz kacirildi ve bu soylediklerim basina geldi. Su an bu kizlarin cogu hala kole, cogu artik bir anne, yaslari 15 civari. Kimsenin umurunda degil.

  8 milyar tane daha var senin ve benim gibi. Hepsinin benzer sorunlari, sorulari var. Hepsi kendince cevaplar bulup takip ediyor. Hayatla ilgili aradigin sorularin cevaplarin Islam’da bulamayacaksin. Cogu sorunun cevabini hicbir yerde bulamayacaksin. Ama Islam yerine bilime yonelirsin umarim. En azindan alacagin cevaplar durust olur. Mesela “bilmiyorum” cevabi…

  Lutfen: https://meraklininguncesi.com/arsiv/ linkinden basligini begendigin diger yazilarami da gozat, bazi sorularinin daha ayrintili cevaplarini bulacaksin.
  Arinma surecinde bol sans…

 31. cevap
  Ocak 14, 2017, 12:57 am

  Dünya 4.5 milyarlik. Önce yer yaratilacak. Sonra hayat başlar. Her canli Allahi bilir. Her canli ibadet eder. Denizlerin en derinindeki yosun, en karanliklardaki balik bile, kurani kerimde hayvanlarinda birer ümmet olduğu yazilidir.
  1917 de anadolunun batisindan başlayarak ortasina kadar çekirge istilasi sariyor heryeri. Kurakliğa sebep oluyor. Bütün halk öldür öldür, yumurtalardan yenisi çikiyor. Çekirge bulutlarindan gokyuzu gozukmez oluyor. Devlet millet başedemiyor. Peki nasil yok oluyor o çekirgeler.
  Nereden geldiği bilinmeyen milyonlarca kuş belki butun avrupa asya afrikanin tek cins olan kuşlari anadoluya doluşuyor. Gökyuzu kuştan gozukmez oluyor. Yemiyorlar çekirgeleri öldürüp birakiyorlar. Milyarlarcasini. Bir gun boyunca. Tek bitane sağ kalmayasiya, birgun boyunca. İş bitiyor gidiyorlar geldikleri yere. Çekirgede kuraklikta biyiyor.
  Onlari anadoluya gönderen sevki ilahidir. Yani Allahin emretmesi onlarinda bu emre boyun eymesidir.
  …….
  Allah ilk insan olan adem peygamberden beri biliniyor. İlk insan konuşmayi bildiği gibi yazmayida biliyordu. Mesela karpuzun karşiliği olan işaret onun adıdır. Yada ağaçla yada otla. Yani yazi ilk insandada vardi. Tevrattan oncede suhuflar yani küçük kitaplar inmiştir.
  Kurani kerimi Türkceye İlk atatürk çevirdi. Bu koskocaman bir yalandir. Osmangazi Anadoluda bilecikte iken Kurani kerimi göruyor. Sabaha kadar uyumuyor. Baştan sona okuyor. Hayran kaliyor. O okuduğu kuranin hatrina ruyasinda devletle mujdeleniyor. Osmangazi arapça bilmezdi. Devam edeceğim parça parça.

 32. cevap
  Ocak 14, 2017, 1:24 am

  Peygamberimizin cinsel hayati derken insanlarin peygamberimize nereden saldiracaği belli. Ayete bağlanmiş saldiramasinlar diye. Kurani kerimde insanliğa ögüt var. Kadinlari aşağilama yok. Yahudiler kendilerinden peygamber bekliyorlardi araplardan çikinca kasten inkar ettiler. Ama ağlama duvarinda okuduklari duada bile muhammed ismi geçiyor. Kasten inkarlari ve Allahin dinine olan kinlerini karşiliğidir o yazilanlar. Yahudi baronlari islam ulkelerini biz karistiriyoruz ortadoğuyu biz kana buluyoruz diye açikca söyluyorlar. Filistinde zavalli insanlari zevkine öldürüyorlar. Youtubede var yahudi çocuğu isayi biz öldürdük. Pişman değiliz iyi yaptik diyor. Kurduklari faiz sistemiyle dunyayi sömüruyorlar.
  Kadinlarla ilgili çağ dişi kalmiş hiçbir emir yok size öyle geliyor.
  Allah kesin var. Mumkunse diğer sitelere yazdiklarimida oku. Büyü var. Hayran kalmanin adı büyülenme dedik. Var işte. Büyücü var işte buyuculuk yapiyorlar. Haram yasak şeytani yol ama uygulamada var. Karabasan tutuyor insanlari oda var. Uyku felci deniyor.
  Bak arkadaşim cinin ne olduğunu açikladim. Cinler İnsanin gözeneklerine doluşan dumansiz ateşten yaratilmiş, insani çarpar, kayiplari bulur, göklerden doğru yada yanliş haber getirir. Uzaklari yakin eder vs.
  Elektrik insanin gozeneklerine doluşan dumansiz ateşten yaratilmiş, çarpar, kayiplari bulur. Tv sadece elektriktir. Elektrik yoksa cansizdir, hiçbirşeydir. O tvler elektrik sayesinde kayiplari bulur. Uydular elektrik duzeneğidir. Uzaya gönderilir. Gezegenlerden guneşten ve goktaşlarindan yani yukarilardan bize haberler getirir. Uçaklar elektrik aksami olmazsa çalişmaz. İşi gören elektriktir. Uzaği yakin eder. Elektrik görmese kameralar göstermez göruyorki gosteriyor. Teyp duymasa kaydetmez. Duyuyorki kaydedip bize o sesi veriyor. Cinler vardir bunlarin sadece buyuyle alakasi yoktur. Bize teknolojiyi sağlayan elektrik ile cin ayni şeydir.
  Kurani Kerimde Allahin kendini tarif ettiği ayet elektrikle aynidir. Yani elektrik Allahtandir.
  Kurani kerimde biz size şah damarinizdan daha yakiniz denen ayette melekler kastedilir. Beyin hucrelerimizdir. Akli meleke denir. Meleke melek demektir. Allahdandir. Yani akil ve bilim Allahtandir. Bismillah Allahtan olduğu için rahatlatiyor. Devam edecek

 33. cevap
  Ocak 14, 2017, 1:57 am

  Şimdi ben hiç görmedim tanimiyorum asla 1982 de ölmüş bir yakinimiz. Gormuşümdur belki ama bilmiyorum. İsmail işe (yedek) başlayacak diyor bir yakinimin ruyasina girerek, beni işe çağiriyorlar. İhtiyaç gideceğim tabiiki. Şaşkinlik içinde ruyayi gören hemen bunu açikliyor. Ama 30 seneyi geçti öleli haberi veren.
  ……..
  Benim yeğen geçen sene düşuk yapti. Kardeşi üzülmüş evde ağliyor o halde uyuyakaliyor. Ölmüş babaannesi hemen gelip ağlama kizim diye başini okşuyor. Gitme babaanne diye yalvariyor. Musaade bu kadar diyor gidiyor. Ruya diyeceksin. Ama babaannesini ruyasinda tutamiyor, kendi elinde değil işte.
  …….
  Köyde kardeşimin evi var. Bahçeli. Yazin annem ile babam kaliyor o evde. Bahce ekiyorlar. Ben dukkan işlettiğimden gunduz çalişiyorum. Akşama doğru kapattim işyerimi yardim ederim diye atladim minibuse doğru köye. Çok sene evvel, o zamanlar cep telefonum yok gelişimi arayip haber veremedim. Ben gider iken annemla babam köyden dönüyorlarmiş meğerse. Köydeki eve gittim. Avlu kapisi kilitli. Eyvah dedim dönmuşler. Karanlik oldu, Dönüse minibuste yok. Akrabalarida rahatsiz etmek olmaz. Atladim avludan içeri. Evin anahtari bende yok, çunkü ev benim değil. Veranda var balkon şeklinde. Yattim orada, sabah olacak geri döneceğim hesapta. Gecenin bir yarisi komşu evlerden birisinin kedisi geldi avludan atlayip yanima geldi. Daha evvelden yemek verdik biliyor bizi. miyavlayarak geldi yemek istiyor. Ben yanima yemek almadim. Ev kilitli. Kendim madurum aç kalacagim bahcede domates biber falan olmasa. Kedi onlari yemez. Hicbirşey veremiyorum. Kedide gitmiyor yemek bekliyor, uykumu bozdu kovmaktan anlamiyor. Hafiften vurdum gitsinde uyuyayim diye. Zoruna gitti hayvanin aci aci miyavlayarak gitti. O sese bahcedeki ceviz ağacindan bir karga bağirarak karşilik verdi. Karganin sesine bekci köpeği anladi biri var bahcede koşarak bizim avlunun yanina geldi uluyor. Umursamiyorum avludan atlayamaz içeriye diye. Bekcide geldi. Seslenmiyor bana direk havaya ateş ediyor avlu dişindan. Öteden bir avlusundan bir başkasi daha. Yine daha ilerideki bir evin avlusundan birisi daha ateş ediyor. Çikmasam birde jandarma çağirirlar. Guya hirsiz yakaladilar. Çiktim verandadan. Bekciye tersce burasi bizim haydi işine dedim. Gördü tanidi. Bir şey demeden gitti. Çiktim bahceden diğer ateş eden komşunun yanina. Konuşmuşluğum var. Dedim annemin babamin yanina geldim ben gelirken onlar dönmüş kaldim dişarida. Bahcede yatiyorum. Oldu dedi adam herkes evine gitti. Bende verandada yatip uyudum. Sabah oldu atladim minibuse doğru eve döndüm. 7 yaşinda olan kizim o gece gördüğü ruyayi anlatti. Baba sen bahcedeydin. Adamlar geldi bahcenin etrafina ateş ediyorlardi.
  O kadarcik çocuğa benim bahcede yaşadiğim olayi uykusunda birebir seyrettiren kimdir peki.

 34. cevap
  Ocak 14, 2017, 2:20 am

  Afrikada günde 3000 çocuk susuzluğa bağli maleryadan öluyor. Batidünyasi onlarin butun kaynaklarini soyuyorda onun için. Kondular afrika ülkelerine butun kaynaklarina el koyduklari gibi birde halklari borçlandirdilar. İnsanlar buğday ekecek. Devlet izin vermiyor, pamuk ekin avrupaya amerikaya borcumuz var odeyelim diyor. Pamuk ekmek zorunda insanlar, pamuk yenmiyor. Açlik kitlik o sebeple. Para yok, sondajla su kuyularini açamiyorlar. Allah veriyor. Allahin onlara verdiğini hirsiz bati çaliyor.
  İslami örgütler şoyle boyle diyene kadar batida cami yanina açilan keraneleri gör. Kumarhaneleri. Batakhaneleri, karisini kizini batakhanelere peşkeş çekerek para kazananlari. İşinize gelmez. Taylandda, filipinlerde, vietnamda japonyada kuçuk yastaki seks kölelerinide gör. Onlar müslümanmi. Sovyetler birliği 1990 larda dağilirken ekonomik darboğaza girdi. O ulkelerin kadinlari avrupaya anadoluya dağilarak fuhuş ekonomisiyle memleketlerini kurtardi. Onlarida gör.
  Allah var, bir kere yarattiysa milyar kerede trilyon kerede katrilyon kerede yaratir. Cehenneme düşenler yandikca tekrar yaratilacak. Ölürken dirilecek derileri yenilenerek.
  Mumkunse artik engelleme. Yayinlanana kadar yollayacağim.

 35. öylesine
  Ocak 14, 2017, 11:52 am

  Janos daha o kadar muazzam bilgiler mucize olaylar varki, zamanda çok, islam her sekilde galip gelecek çunkü Allahin dini.

 36. Esra
  Ocak 14, 2017, 4:44 pm

  Annem hep anlatırdı cok eskiden,
  Kadının birisi köy yerinde bir gün yere düşer ve alnının derisi yüzülür ve arapca yazi yazdigi söylenir ve hemen bi hocaya gosterilir. Hoca der ki , bu alın yazısı . Kaderinde kötü yola dusecegi yazıyormuş (guya). Bunu ogrenen kadın elinden geleni yapar kotu yola dusmemek icin gayret eder. Ve en sonunda sırf boyle olmamasi icin intihar eder. Kadın defnedildikten sonra butun koylulerin hergun ruyasina girermis. Kadin rahat degilmis kabrinde. Hoca der ki mezarindan 40 erkek atlamali. 40 erkek atlar ve bir daha kimsenin ruyasina girmez daha da. Bunun gibi mucize olaylar cok var. Bazen hurafe olduğunu dusunmuyo degilim.
  Peki janos, çekim yasasi hakkinda ne dusunuyorsun,inanıyor musun ve uyguluyormusun.gercekten neyi nasil dusunuyorsan basina geliyormu ?
  Bu ara da ben büyünün kara sevda oldugunu düşünmüyorum. Anneme 15sene once kadar buyuler yapıldığını biliyorum.cok kez evde muska bulundu. İlk muskayi daha bulmadan sürekli bas donmeleri vs. Vardi. Diceksinizki piskolojik. Ama haberi yoktu diyorum. Dr dr gezdik bisey yok. Sonrasinda muskaya rastlandı. Tamam dedik buymus sebep. Hocalar bulundu bozduruldu v.s. kendine geldi bi nebze.. Eger allah varsa herseyi o kadar cok ince düşünmüş ki akıl sır ermiyor gucune. Varsa da ben hala çok merhametsiz acimasiz olduğunu düşünüyorum. Ona inanip iman etmek icin bizleri cehennemle korkutmasi gerekmezdi. Sırf menfaati icin namaz kilanlar bilirim. Ucunda ödül olmasaydi cennet cehennem olmasaydi sizce herkez inanip namazini kilacakmiydi.
  Yani alninin yazisinda en baştan beri kotu yola dusecegini belirleyen Allahin bu kadına bunlari yasatmasinda mantik ariyorum. Suan mantigi ne bilimde ne de din de bulamiyorum. Şöyle guzel bi deprem olsada dunya komple temizlense herkez kisvetinden kurtulsa ne guzel olurdu.

 37. cevap
  Ocak 15, 2017, 12:42 am

  Bak esra kapali insanlarin okuma şansi olmadi bu ülkede yillarca. Fitnede dolandi herşeyi büyüden bildiler. Benim annem 73 yaşinda. Köyde yetişmiş, sinif birincisiymiş ama köyde ortaokul yok. Haydi kasabada okusa okuyamamiş ayri.
  Okumayan insan sadece ilkokulu okuyan nekadar bilebilir. Başi ağrir buyuden cinden bilir. Komşu fitne için birşeyler yazip tiksa biryere her hastaliğini ondan bilir. Fitneye sebep olmakda iyi değil ayri. Benimde çok başim ağrirdi, hiç buyuden cinden bilmedim. Ama cinlere hep inandim. Buyuculerin söylediği şekline değil. Bildiğim şekline çocukluktan beri.
  İnsanin başi beyinde su azaldiği için ağrir. Su içersin geçer. Oldu geçmedi aspirin içersin.
  O janosun çok övdüğu kemlistler zamaninda islama çok duşmanlik yapti. Başörtülüleri okullara almayarak bazi konularda cahil birakti.
  Annem bir sıkıntısindan buyucuye gidiyor gençliğinde çare aramaya. Şu evden peynir çalacaksin, şu evden reçel çalacaksin. Gecenin üçünde aşaği mahallenin kuyusundan üc kova su çekeceksin, hep böyle şeytanliklar. Dinden çikaracak kaç isteği daha olmuş. Sen şeytanmi ariyorsun işte sana buyuculer. Annemin gittiği iyikide dişisiymiş, birde bunlarin erkekleri var kadinlari kucaklarina duşurmeye uğraşan. Allaha inanmaz genelde bunlar. İnsan soyarlar. İnanma kendinde uzak dur.
  Gecen asirlarda Avrupada cadi ilan ederek yakmişlar bunlarin kaçyuzbintanesini. Çokda iyi yapmişlar.
  Muska bozdum diyen hoca o iş için para aldiysa haramdir.

 38. cevap
  Ocak 15, 2017, 12:47 am

  Buyu sevdalanmadan kaynaklanan buyulenme ise rahmanidir. Geri kalani fitne ve şytanliktir. Uygulamada vardir. İnsanlari birbirine duşurmek amaçli fitnedir. Bu numaralara kanmayani tutmaz.
  Allah vardir, din haktir, cinlerin bu işlerle alakasi yoktur.

 39. cevap
  Ocak 15, 2017, 1:02 am

  Esra sen zaten inanmiyorsun. Muge anlinin programlarini izlemiyormusun.. Hep rezillikler yayinlaniyor bunlarin.kaçi namaz kiliyor o insanlarin. Hiç. Namaz Allahla olan bağidir insanlarin. Namazi birakan Allahi birakmiş unutmuş olur. Allahda onu unutur birakir bu sefer. Allahin biraktiğini şeytanlar havada kapar. Şeytan insanin apaçik duşmanidir. Şeytan hiçbir zaman ben şeytanim demez, hayatinin kaziğini yedikten sonra anlarsin onun şeytan olduğunu. Janos engelleme. Haksizlik yapma. Senmisin mevzu.

 40. cevap
  Ocak 15, 2017, 1:40 am

  Allah hiç kimseye kötu kader yaşatmiyor. İnsanlar Allaha itaat etmiyor. Onun istediği yoldan gitmiyor. Birde Allahi çekiştiriyorlar. Varmi yokmu diye sorgulayana kadar namazlarini kilsalar zaten şaşirmayacaklar. Kendi kötü kaderlerini kendileri çiziyor insanlar. Allahin önceden bilmesi ilmi gereğidir.
  Osmanlinin son zamanlari mezarligin birisi bozuluyor. Adamin biri onlarca sene olmuş öleli uyur gibi duruyor. Onu hiç hirpalamadan alip yeni mezarliğa taşiyorlar. Oğlunu buluyorlar senin baban öleli onlarca sene olduğu halde neden uyurgibi bulduk diye soruyorlar. . Cevap veriyor oğlu. İbadetlerini hiç aksatmazdi. Kahvehanede yanina gelen adam birini çekiştirmeye başlarsa kalkar giderdi cevabini aliyorlar.
  1935 te gebzenin Osmanli mezarliği bozuluyor. Kadinin birisi çoktan öldüğu halde uyur gibi dururmuş. Sebep Allahin dinine sıkı sıkıya sarilmak.
  Yunus emre ölen hayvan imiş aşiklar ölmez der,
  Allah aşiklari. Onlarin ölümü uykudan ibarettir seslensen duyarlar. Cevap verseler hal diliyle onlarin yolunda olanlar yani evliyalar anlar. Normal insanlar asla anlamaz. İnsanlar hep delalette. İnaniyorum diyenler bile.
  …….
  Arapzade Osmanli imparatorluğu zamaninda islam alimi bir muderris idi. Çokda meşhur idi. Bir kusuru vardi evliyaliğa asla inanmazdi. Talebeleri neden inanmadiğini sorduğunda evliyalik diye birşey olsa en başta ben evliya olurdum kirk yildir islama hizmet ediyorum derdi. Birgun istanbuldan misira tayini çikti. Talebeleriyle birlikte gidecekti. Yolculuk deniz yoluyla yani gemi ile idi. Yola çikildi. Giritte bir evliya olduğu biliniyordu. Talebeler o evliyayi ziyaret etmek istediler. Gemi adaya yanaşti. Arapzadeye sende gel dediler. Ben evliyaliğa inanmam dedi. Yanliz şu bir altini kendisine verin benim için dua etsin bakalim çikacakmi diyerek bir akce verdi, kendisi gemide kaldi. Talebeleri sohbet ve feyz almk ıçin evliyanin yanina gitti. Hoşdan beşden konusurken evliya, onlara hocaniz ne diye gelmedi diye sordu. O evliyaliğa inanmaz o sebeple gemide kaldi ama size bir altin gönderip benim için bir dua etsin bakalim ne kadar evliyaymiş anlayalim dedi cevabini verip altini ona uzatirlar. Evliya altini eliyle iter ve Allah tez elden onun canini alsin der. Öğrenciler şaşkindir. Ayrilirlar evliyanin yanindan gemiye geri dönüp durumu arapzadeye anlatirlar. Umursamaz arapzade. Gemi akdenize açilir misira doğru. Arapzade gemidede derslere devam etmektedir. Öğrencilere nuh tufanini anlattiği bir sirada denizde bir firtinadir kopar. Herkes bir tarafa siğinir.. bir yada iki saat sonra firtinadan eser kalmaz. Gemide sayim yapilr. Öğrenciler tamdir. Arapzade yoktur ortalikta. Ne kadar arasalarda bulamazlar. Anlaşilirki firtinada denize uçup canindan olmuştur.

 41. Esra
  Ocak 15, 2017, 1:51 am

  Benim arkadasim yeni evlendigi sene kocasıyla arasi ilk günden bozulur. Kayınvalidesi onu hic istememisti. Yataginda domuzyagi kapilarda, gardrop arkasında vs. Bitmez. Kendi ogluna yapti hemde, adam mahfolu eridi resmen. Sirtima arkamdan vuruyolar diyordu. Bosluklara bakip gülüyordu kendi kendine. Tv actirmiyordu ve daha neler neler. Büyü var. Bosanmanin esigindeler. Bu adamin babasi butun akrabalariyla uğraşıyormuş herkezin hayatini mahfetmis bikmislar kadindan.
  Kuran büyü nun varoldugu yazmiyormu
  Buyu yapanin yeri yok denmiyormu.
  Bu buyu ve mucizevi olaylar olmasa tereddütsüz Allah yok dicem ama diyemiyorum.

 42. cevap
  Ocak 15, 2017, 6:44 am

  Büyüyü bana yapsinlar. Bakalim tutacakmi. O bahsettiğin ev zaten seytan evi anladiğim kadariyla. Namaz niyaz yok. Büyü böyle şeylere inanani etkiler..huzurunu bozar. Zaten amaç budur. bu tur fitne yapanlarda şeytan hukmundedir. Boşluklara bakip gülen zaten akil hastasidir. O insanlar şeytanlara oyuncak olmuş. Böyle şeyler şeytani işlerdir.
  Büyü tabiiki uygulamada var. İnsanlari yalan dolanlarla fitneye birbirine düşürmektir. Kurani Kerimdede boyle anlatilir fitneci buyuculer. Buyu bu oyunlari bilmeyeni anlamayani tutar. Şimdi kişi birisine duşman. Bunu sezdirmiyor. Mesela Ahmetin çantasindan para çaliyor, bunu kendi cebine koymuyor mehmetin çantasina koyuyor. Parasi kaybolan feryad edince. Mehmet çalmiştir hirsizin teki diyor gizliden, para arandimmi mehmette çikar. Çocuğun hayati kayar. Fitne boyle birşeydir. Allah herşeyi gören bilendir.
  Büyücüler yalan dolanla iş cevirirler. Buna Kurani Kerimide alet ederler. Cehennemin en dibidir bunlar.

 43. cevap
  Ocak 15, 2017, 7:25 am

  Nazarda var mesela, kişi birisine öyle bir bakiyorki delip geçiyor bakişlari. O bakişlara muhatap olan mahfoluyor. Nasil oluyor bu.
  O kimse baktiği kimseye öldüresiye duşman. Muhatap olan kişi kendiliğinden algiliyor bunu korku basiyor. Nazar denmiş buna.
  Yada şöylesi var. Genç birisi bir kizi seviyor. Hemde ölesiye. Ama evlerinde kizi istetecek durum yok. Baskici deli bir baba var. oldurur öldurmez bir tutum sergiliyor. Genc ağzini açsa sanki öldürecek. O genç kizi rahmani yolla sever. Kötü düşünmez. Ama evdeki deli baskisinida bilir. Uzaktan bakar kiza. Zararda vermez. Kizida tutar bu bakişlar. Çunku sevda iki taraflidir, hemen sezilir. Ama birşeylerin ters gittiğide ortadadir. Kizi korku basar. Korku yatağa bile düsürür. Buyu nerede burada. Sevginin kendisidir buyu. Engellendiği için bazen iki tarafida yataklara duşurur. Adapazarinda 1992 de bu tur vakadan Ayşe B. İsimli kiz kendini evlerinin dörduncu katindan atarak öldü. Sakarya gazetesinde okumuştum.
  Peki neden oluyor böyle şeyler. Evlerinde hayvan besliyor kimisi, evinde hayvanla yuzgoz olani şizofreni yakalar. Şizofren beynin arizalanmasi ve icraat yapamamak herşeyi kötuye yorarak insanlara kendi kafasindaki kurgular uzerinden zarar vermektir. Boyle adamin oğlu kiz istese. Durumu babasina açsa. Adamin kendine faydasi yok. Oynatmiş kafayi. Saldirir oğluna. Oğlu kizi kaçirsa getirse. Birinden birini öldürür bozar o işi. Oğlu bilir babasinin kuduzca deli olduğunu. Kiz anormalliği sezerek çok korkar hemde ölümüne. haklidirda. dişaridan insanlar buyuye sihire yorar bunu. Cinlere falan, cinlerin bu işlerle alakasi olmaz.

 44. cevap
  Ocak 15, 2017, 7:31 am

  Bu arada diğerininde cevabini verdim. Malum şeytan gibi terimler kullandiğim için yazi onay makaminda bekletiliyor.

 45. ismail
  Ocak 15, 2017, 7:58 am

  09 – Deki: “Eğer Rabbimin sözlerini yazmak için deniz mürekkep olsa, Rabbimin sözleri tükenmeden önce, deniz muhakkak tükenecekti, bir mislini daha yardımcı getirsek bile.”
  …….
  Bu ayette rabbimizin sözlerinden bahsediyor. Sözun karşiliği nedir? Yarattiklari. Kainattaki yarattiklarinin her birisine bir isim versek yildizlara, gezegenlerine ve uydularina, goktaşlarini boşvererek. Ve başlasak teker teker yazmaya. Ömurde olmuş olsa. Yaziyoruz. Trilyonlar katrilyonlar, kentrilyonlarca isim yazilmis olur. Yaradilanlarin çeyreğine onda yuzde belki binde birine varmiş olmayiz. Denizler okyanuslar biter. Bir o kadar daha ilave edilse onlarda biter. Allahin yarattiklari bitmez. Binlerce işik yili ötede tek bir yildiz gibi gorulen bir işik yuzmilyarlarca yildizdan oluşan bir galaksi aslinda. Tek galaksi böyle iken kainattaki galaksi sayisi yuzmilyarlarca.
  İnsan akli 1400 sene evvelinden bunu bilebilir ve kitaba koyarmiydi. Ama bu söz kitapta var. Bu sözün karşiliğida Allahin yarattiklarinda. Söz yaratmakmi diyorsaniz evet Allah için öyle. Bir şeye ol dedimmi oluyor. Ayet ile sabit.

 46. ismail
  Ocak 15, 2017, 10:46 am

  Yayinlanmayan yorumda bahsi geçenlere namaz kilmadiği için şeytan evi deme luksumuz yok. Ama buyuyle uğraşilan evlere boyle denir. Böyle şeylerle uğraşanlar şeytanlik yapmiş olurlar. Sitenin bilgisine. Ama Kurani Kerimde cennettekiler cehennemdekilere soruyor neden cehennemdesiniz diye biz namaz kilanlardan olmadik cevabini veriyorlar. Neden namaz kilmiyorlar. Çünkü gunahlari engel oluyor.
  …….
  Peki neden buyu işleri cinlere mal edilir. Şeytanla cin ayni bilindiği için. Mesela mikroplarda şeytan hukmundedir. Osmanlida basilan bir kitapta diş arasindaki mikropa diş cini denir. Doğrumudur. Hayir şeytanlar gurubuna girer.
  Buyu rahmani buyulenme olanlarşeytanliktir. Beyni mikroplar sebebiyle yada kaza sebebiyle hasara uğrayanlar evdekilere hayati cehennem eder. Bu baskidan çocuklar kizsa erkek erkekse kiz arkadaş edinmeye korkar. Gizli sevda çekenler hasta bile olur.Bir delinin zulmudur buna sebep. Buyuden bilinir. Çare için buyucuye gidilir. Oda insan şeytanidir. gelenleri soyar. Bu tur insanlar sebebiyle kat ustune kaç kat birden diker..
  Gebze köylerinden birinde vardi meshur bir buyucu kadin. Kadinin biriside kiziyla bu buyucuye gidiyor. O kadinin cinleri yok soyacak sizi dedim. Gitmeyin. Minibuscu bir bağirdi bana. Oda biliyor öyle olduğunu ama o kadina yolcu taşiyor bu yolla para kazaniyor o sebeple onu savunuyor. Haram para kazaniyor.
  Şeytan ateşten yaratilmiştir. Ama Kurani kerimde insanlari hak yoldan caydiran bir yahudi şeytan olarak anilir. Demekki bâşka türleride var.
  Peygamberimiz şeytan insanin damarlarinda gezer der.
  Cinlerde insanin gözeneklerine ve damarlarina dolaşir.
  Ama ayni değildir. Biri şeytan denen damarlarda gezen mikroptur. Diğeri insanin bedenine doluşan ateşin canli hali. Muhtemelen elektrik.
  Ama eskiden bilinemediği için ayni gibi görulmuştur. Ayni olduğu yer yokmudur. Cin şeytani. Elektrikten olan. İnternette fuhuş, kumar ve darvinizm siteleri bu guruba girer. Kurani kerimde sakinilmasi istenen bunlardir. İşte telefon dolandiricilari internet dolandiricilari. Hayat karartiyorlar.
  Eskiden beyne girerek zarar veren deliliğe sebep olan mikroplar cin zannedildiğinden deliren insanlara cinlenmiş denirmiş. Mikroplar şeytan sinifina girer. Yanlişlik buradan kaynaklanir.

 47. ismail
  Ocak 17, 2017, 6:56 am

  Büyüyü bana yapsinlar. Bakalim tutacakmi. O bahsettiğin ev zaten seytan evi anladiğim kadariyla. Buyu var, Namaz niyaz yok. Büyü böyle şeylere inanani etkiler..huzurunu bozar. Zaten amaç budur. bu tur fitne yapanlarda şeytan hukmundedir. Boşluklara bakip gülen zaten akil hastasidir. O insanlar şeytanlara oyuncak olmuş. Böyle şeyler şeytani işlerdir.
  Büyü tabiiki uygulamada var. İnsanlari yalan dolanlarla fitneye birbirine düşürmektir. Kurani Kerimdede boyle anlatilir fitneci buyuculer. Büyü bu oyunlari bilmeyeni anlamayani tutar.
  Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
  1- De ki: “Sığınırım o sabahın Rabbine,
  2- Yarattığı şeylerin şerrinden,
  3- Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden,
  4- o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden
  5- ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!”
  Şimdi kişi birisine duşman. Bunu sezdirmiyor. Mesela Ahmedin elinde boş bir silah var. Şakasina arkadaşi mehmedi dan dun vuruyor. Bir ara silahi elinden birakiyor. Şeytanlik ya görmezden birisi silaha mermi suruyor. Adam boş saniyor. Yine arkadaşini yalandan vuruyor, ama silah patliyor. Arkadaşi canindan oluyor.silah boştu şeytan doldurmuş denir. Fitne boyle birşeydir. Allah herşeyi gören bilendir.
  Büyücüler yalan dolanla iş cevirirler. Buna Kurani Kerimide alet ederler. Cehennemin en dibidir bunlar. Artik yayinlanacağini umuyorum. İnşallah bilgi saklamazsiniz.

 48. ismail
  Ocak 17, 2017, 6:57 am

  Ya janos ne denetimi her şey ortada. Bilgi saklamaktir bunun adi.

 49. karabasan uzerine
  Ocak 17, 2017, 8:20 am

  Emniyet amiri vardi 1990 li yillarda. İsmail z. İsimli. Benim emniyet mudurluğune ne zaman işim düştüyse hemde her kolayliği sağlayarak görürdü işimi. O sebeple üzerimde çok hakki vardir desem yalan olmaz. Girgir adamdi. Şimdi nerede ne yapiyor bilmiyorum.
  Her neyse bir gece ruyama girdi bu amir. Tam konuşacağim şeytana dönüşüverdi. Görüntü kayboldu. Beni karabasan yakaladi.çekiyor. kurtulmak için okuyorum. Neyse geçti.
  Karabasan uyku felci deniyor. Öncesinde bu görüntü ne diye olustu. Felç iyileşiyormu öyle hemen geçiyormuşmu. Beynin aşiri yorgunluğundan olduğunu düşünüyorum karabasanin. Bilim herşeyi tam izah edemiyor. Birşeyler demesi lazim usulen diyor. Ama yaptiklari tanim tam karşiliğini bulmuyor.

 50. ismail
  Ocak 26, 2017, 9:06 am

  Hani suçlaniyor ya islam kadina islamdan üçte bir hak veriyor diye. İslam o kadar veriyor. Türkiyede kanunlar yari yariya veriyor öylemi saniyorsunuz siz. Bakin size ne anlatacağim. Bitişik komşularimizin kiz kardesleri öldü. Daha 56 yaşindaydi. Bence erken ölüm çunkü devletimiz diyorki türkiyede kadin ömrü 80.7 yil. Her neyse bu kadin hep dert yanardi ben babamdan zerre miras görmedim diye. 6 kardeş bunlar 3 kiz 3 erkek. Erkekler babalarini kafeslediler sağliklarinda kizlarin miras hakkini gaspederek mallari paylaştilar. Şimdi kendileri saltanat suruyorlar. Ulke genelinde istisnalar hariç Kizlar gittikleri evlendikleri evde surunuyorlar. Emin olun adamlar kadindan mal dusmediği için kendi kazançlarida yetmediği için zulmediyor kadinlara. Koca elinde çürüyen ömür 80-81 yerine 50 lerde doluyor böyle. Hani kanunlarda kadin erkek eşitti. Devlet yalan söyluyor. Miras soygunlari tamgaz suruyor. Devlet seyrediyor. Bu sebeple fukara kalan evlerdeki kadin cinayetleride suruyor.
  Devlet miras hakkini garanti altina almiyor. Kirli oyunlari bozmuyor. Buda durust olmadiğini gösterir. Fukara evleri yetişemedikce cin peri sayiklar, buyucu şarlatanlardan medet umar. Her rezillik fukarayi bulur. Ben biliyorum birini evin tek erkeği kizlarin miras hakkina kondu. Hacdi umreydi bitirdi paralari defalarca giderek. Kiz kardeşleri fukaraliktan neler çekti.
  Devletmi dediniz. O sadece paraya bakar.

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: