Başlangıç > Dinler > Sorgularsan kaybedenlerden olursun!

Sorgularsan kaybedenlerden olursun!


Utkumeto nickli bir ziyaretçi sormuş, “islamda bir yerden sonra “SORGULAYAMAZSIN” gibi bir duvar var mı?” diye… Çok önemli bulduğum bu soruyu yeni bir yazıyla yanıtlamak istedim, cevabimin yorumların arasında kaybolmasındansa…

“Sorgulayamazsın”, Islam’da bir duvar olmaktan öte, Islam’ın temel yapı taşlarından biridir. Bu argumanımı şöyle açıklayabilirim:

Müslümanlar kuldurlar. Bu benim yorumum değil, kendilerinin gururla ifade ettikleri bir kabuldur. “Hepimiz Allah’in kuluyuz.” derler övünçle… Çoğu diğer dinde de benzer bir anlayış hakimdir. Özgürlüğü değil, binlerce yıldır dayatılan vahşi bir ideolojinin esiri olmayı seçer inananlar. Teslimiyet sloganıyla ve teslim olanların mutlak huzura kavuştuğu yalanıyla kandırılır beyinleri. Islam kaynaklarını Ingilizce araştırdıgında en çok karşılaştığın kelimelerden biridir “submission”, yani türkçesiyle, “teslimiyet”.

Müslümanların kulu oldukları, teslim oldukları da, hayali bir tanrı, ve o tanrıyı kullanarak Islam dinini yaratan Muhammed isimli Mekke’li bir tüccardır. Islam öncesinde de bilenen ve uygulanan bazı Arap geleneklerine (hac, namaz, oruç), Allah’a ve Muhammed’e tapma da eklenmiş (kelime i şahadet) ve Islam’ın şartları diye dayatılmıştır tüm Müslümanlara… Muhammed’in ölümüyle bu harika köleleri yönetmek için daha bir çok kurnaz türeyecek, hocalar, şeyhler ve benzer sıfatlı tüccarlar çıkacaktır ortaya.

Cubbeli isimli çok popüler bir sakallı, tarikatının (İsmailağa tarikatı) banka hesap numaralarını vererek kabir azabını azaltan kefen(250tl), peygamberi gösteren terlik (130tl) gibi ürünler satar müritlerine… Fahişelerle seks videoları da çıkar bu sakallının, ama hiçbir önemi yoktur bunun. Müslümandır sonuçta…

Harun Yahya (Adnan Oktar) takma adlı kedi düşkünü bir başka şeyh ise, kaynağı bilinmeyen sınırsız bir para gücüyle yazdığı/yazdırdığı yüzlerce (abartmıyorum) kitap, yalanlarla dolu web siteleri, kedi diye adlandırdığı tuhaf kadınlar ve tarikattan ayrılan itirafçıların ifadeleriyle ters iliskiye zorlanan kadın mankenleriyle ünlüdür. Yaratılış atlası isimli saçmalıklarla dolu bir resim kitabının onbinlerce kopyasını, dünyanın bir çok üniversitesine ücretsiz olarak dağıtmış, Richard Dawkins’in dahi dikkatini çekmiştir bu anormal gücü…

Fethullah Gülen isimli anormal güçlü yapıdan sanırım bahsetmeye gerek dahi yok. Türkiye’yi yöneten insanlar dahi müridliğini yapmıştır bu tarikat liderininin, bugünlerde birbirlerinden pek hoşlanmıyor gözükseler de…

Korkunç güç sahibidirler bu insanlar. Onlara kendini servis etmek isteyen milyonlar vardır, beyinlerinin düşünme yeteneğini kullanmayı reddeden, teslim olmuş kullar… Dikkat ederseniz bu düşünce tarzında ‘sorgulamak’ gibi çok tehlikeli bir şey söz konusu bile olamaz.

Çok basitçe… Kulu ve kölesi olduğun tanrının ve onun pazarlamacılarının emrettikleri herşeyi yapmaya hazır olmak gerekir tam teslimiyette.. Aslında emredilen şey pazarlamacıdan gelir sadece. Sana, tanrıdan geldigi söylenir. E haliyle sorgulamaman idealdir. Sorgulayan bir insan, bir ideoloji icin, kadın, cocuk, yaşlı demeden katliam yapabilir mi?

Mutlak müslümanlıkta bunun her gün sayısız örneğini görebiliyoruz. Intihar bombacılarını düşünün. Vücutlarına sardıkları kilolarca bombayı gözlerini kırpmadan detone edebilmek için nasıl bir ruh haline sahip olmalıdır bu insanlar? Hayatlarından vazgeçmelerinin ötesinde, cinayet işlemek,öldüremediklerini sakat bırakmak… Bu korkunç katliamı yapmaları için ya ruh hastaları olmaları gerekir, ya da müslümanlik vb ideolojilerin esiri olmalari. Eminim bu son cümlem çok kızdıracaktır, özellikle light Müslümanları… Ama kızmaları gereken ben değilim.

1981 – 2015 yılları arasında 40 ülkede 4184 intihar bombacısı kendilerini ve beraberlerinde 45,000’in üzerinde insani yok etmişler. Bunların bir kaçı dışında hepsi Müslüman ve Islam için işlediler bu cinayetleri. Parçalara ayrılmış vücutlarının bir şekilde yeniden yaratılacağını ve onları, şarap ırmaklarının aktıgı yeşil bir yerde ,72 tane bakirenin karşılayacağı, hiç durmadan seks yapacakları vaadiyle. Kabaca, son 34 yıldır, her 3 günde 1, bir müslüman kendini havaya uçuruyor ve beraberinde 11 kişiyi katlediyor. Böyle bir ideolojide “sorgulamak” gibi tehlikeli bir düşünceye yer olabilir mi?

Müslümanlardaki klasik Atatürk nefretinin en temel sebeplerinden birisidir, “sorgulayamazsın duvarı”. Düşünme yetisini yitirmiş sürüden bahsetmiyorum tabii, ama onlara bu nefreti aşılayan imamlardan, devlet ve tarikat liderlerinden, bunların maşaları olan satılmış basından bahsediyorum. Tanıştığım Ortadoğulu Araplarda da gördüm bu nefreti. Tiksinti duyuyorlar Atatürk’ten. Adını dahi ağızlarına alamıyorlar, günümüzün bazı devlet liderlerinin yaptığı gibi… Ne yapmış peki Atatürk bu nefreti haketmek için? Tekkeleri kapatmış, tarikat liderlerinin guçlerini ellerinden almiş ve bunların pazarlamasını yaptıgı kutsal kitabi halka indirmiştir. Dinlerini oğrensinler diye diyaneti kurmuş, Kuran’ı ilk kez Türkçeleştirmiş, Türkçe ibadete olanak kılmıştır. Okuma yazma bilen herkes, inandıkları tanrı tarafından yazıldığı iddia edilen kitabı artık okuyabilecek, ve hayatlarında belki de ilk kez anlayabileceklerdir. Her gün 5 kez, kimsenin anlamadığı ezan denen arapça bağırtıları, insanların anlayabileceği şekilde Türkçedir artık. Atatürk’un ölümüyle hemen Arapçaya döndürülecektir elbet, iktidarı ele geçirmiş Islami yöneticiler tarafından. Bunların nedeni çok basittir. Anlamadan inanmak idealidir bu çarkın devamı için. Olur da anlarsa inananlar, o zaman yüzlerce çelişki ve hata, ırkçılık, kadın düşmanlığı, cinayete teşvik, kölelik düzeninin devamı tehlikeye girecektir. Bu din pazarlamacıları insanların bilinçlenmesini istemez. Sorgulamalarınıysa asla istemez.

Diyanetin kendi yaptırdığı bir araştırmaya göre Türkiye’de insanların %92’si Kuran’i okumamış. Türkçeleştirilmiş olmasına rağmen. Ama Türkiye’nin %99’u Müslümandır denilir her boş sallayışta, hiç inanmasam da bu yüzdeye.. Bu insanlar övünerek kul olduklarını söylerler, Müslümanız derler, ama taptıkları tanrının yazdığı kitabı okumaya tenezzül etmezler. Ola ki varsa evlerinde, büyük saygı görür o kitap. Yeşil kapaklı bir puttur Kuran, bu insanlar için. Tuhaf ritüeller eşliğinde dokunulur ona. Abdest almak, 3 kere öpüp alna koymak gibi… Ama kitabın asıl işlevi olan, kapağını açıp okumayı yapmazlar. Büyük çoğunluğu arapçasını alır asar duvarına zaten… Türkçe olunca bu putun büyüsü gider çünkü. Imamlar böyle tembihler bu bilinçsiz, sorgulayamayan kesime. Ha okuyan %8’in de çok büyük kısmı benim gibi inancsızlardır bence.

Okumadığınızı varsayarak söylüyorum bunu, ama eğer okursanız görürsünüz siz de… Kuran’ı kendi dilinde okuyan her insan ürperir. Korku dolu, tehdit dolu, vahsi iskencelerle dolu, seksist bir kitaptır kuran, tevrattan alıntı masallarının ve Muhammed’in özel hayatının irdelendigi kısımlar haricinde… Bunları önceki 80 civarında makalemde defalarca kez anlattım. Ilgili linklere tıklayıp lütfen okuyun yazılarımı. Bu kitaptaki tuhaflıkları, hataları, mucizeleri okuyup da sorgulamamak mümkün değildir. Hayatımda okuduğum en kötü kitaplardan biridir kuran. Kopuktur, çelişkilidir, anlaşılmaz bir çok yeri vardır. Kuran’ı daha iyi anlamak için meal okuyun derler ya. Buna da katılmıyorum. Kuranı daha iyi anlamak için Kuranın hikayelerinin asil kaynağı tevratı okuyun veya Muhammed’in hayatını objektif kaynaklardan okuyun bence.

Sonuç olarak, Islam’da sorgulamak kesinlikle yasaktır. Eğer çok bilgi sahibi olmayan bir aile bireyinize, dostunuza sorarsanız kafanıza yatmayanı, çok kurcalama, kafayı yersin der size. Din adamına sorarsanız, şeytandan girer, cinden çıkar, cehennem der, kaynayan kazan derler; vazgeçersiniz sorgulamaktan. Eğer tüm bu ideolojinin asıl yazarı, kâinatı yaratan Allah’ın kitabını türkçesiyle okursanız da, büyük ihtimalle bu site gibi sitelere düşer yolunuz. Bundan sonrasıysa size kalmış….

Kategoriler:Dinler
 1. bilge
  Temmuz 10, 2017, 5:56 am

  soruyorum arkadaşlar. Kuran gelmeden önce hak din hrıstiyanlık olduğuna göre neden Hz muhammet ve ailesi bu dine geçmemiştir. Bu durumda onlar kitapsız olmuyorlar mı? ki o bölgede hrıstiyanlık biliniyordu yada musevilik.

 2. zuleyha
  Temmuz 11, 2017, 4:42 am

  Merhabalar, sitenizle yeni tanıştım. Koyu bir dinciyken aklımı kullanmaya başlayıp, dinlerin bir düzmece olduğunu anlamam biraz zaman aldı ama sonunda çıktım bu din yanılgısından. Muhammed’in hayatını objektif kaynaklardan okuyun bence, demişsiniz. Onerebileceginiz neler var? tsk’ler.

 3. Temmuz 11, 2017, 1:59 pm

  Zuleyha, gercekleri gormeye basladigin icin tebrik ederim seni. Umarim cesurca sorgulamaya devam eder ve bu din afyonundan tamamen arinir, gercek ozgurluge kavusursun.

  Arif Tekin’in “Kuran’in Kokeni” ve “Kuran’da Allah” kitaplarini okursan Muhammed’in simdiki politikacilarla birebir ayni (menderes, tayyip vb) oldugunu, kurani nasil yazdigini, kadinlara ve paraya duskunlugunu kuranla ve allahla nasil acikladigini ve cevresindeki suruyu nasil yonettigini goreceksin. Daha eskice bir seri olan “Din Bu” yazilariyla Turan Dursun da cok iyi bir aydinlanma kitabidir.
  Bol sans dilerim.

 4. ismail
  Ağustos 5, 2017, 2:52 pm

  Kendini kandiran janos siten maşallah müthiş hareketli. İslami izahlara cevap hakki yani geçit yok. İki inançsizla kilitledin kendi siteni kasten bilerek inkar inadin yuzunden. Biz herşeyi yaziyoruz başka sitelerde. Sen yat uyu. İyi uykular.

 5. ismail
  Ağustos 5, 2017, 3:33 pm

  Bakiyorum turan dursuna, türk değil, sünnide değil. İslamin aleyhine yazilar yazmasi çok normal. Amaç bu toplumun inancini temellerinden yikmak. İlmiye çig tatardir. turkiyede dinlere zulum yapildiği dönemlerde yuksekokullara genelde böyleleri alinarak ateizm aşilaniyordu millete. 1928 de fransadan getirilen ateizm kitabi getirilerek okullarda okutuldu. İlhan arsel asli yahudidir zaten azili islam duşmanidir. Arif tekin kürttur. Sonradan inanc kaymasi olmadigina eminim zaten inanmiyordu. Burada hakiki türk denebilecek bir kişi bile yok. Yazdiklarinin hükmüde yok.
  Bu memlekette geçmişte adam imam oldu doğuda pkk ya camiden asker toplamaya çalisti. Vuruldu sünnetsiz çikti. Bunu tv de subay açikladi. Onlarca yil imam olarak bildiğimiz öyle zannettiğimiz gülenin türklukten başka aslinda islamada düşman olduğu yahudi ve hristiyanlarin adami olduğu sonradan çikti ortaya.müslümanlari islama hizmet adiyla yolup sonra ilk firsatta islamin bu topraklardaki hamisi olan bu devleti vurdu.ama yenildi. Çunku hakki savunmuyor savunuyor gibi gosterip oynuyordu.
  Bu oyunlar buyuk oyun. Bu millet bu oyunlara gelmez.
  Peygamberimiz mekkeden medineye göc ederken putperestler kovaliyordu onu öldürmek için. Hz. Ebubekir ile sevr mağarasina siğindilar. mağara ağzina örümcek ağ ördü. Müsrikler o ağ sebebiyle mağarayi boş zannedip gittiler.böylece islamin ilk devlet başkani-ki medineye gittiğinde artik öyleydi- örumcek aği sayesinde suikastten kurtuldu.gunumuzdede devlet adamlari bir çesit örumcek ağindan elde edilen kursun geçirmez elbiselerle korunuyor.
  Bu durumu tesadüf ile izah edemezsiniz. Bunu koyacagini umuyor cevabini bekliyorum.

 6. Mehmet
  Ocak 6, 2018, 10:21 am

  KURANIN BIRCOK AYETI AKLI DOGRU KULLANMAKLA VE DÜSUNMEKLE ALAKALI OLDUGUNU BILMEZCESINE YORUM YAZMISINIZ. BILIMSEL BILGININ TEMELI ONYARGISIZ OLMAKTIR.MAALESEF SIZ OLGUDAN ALGIYA DEGIL ALGIDAN OLGUYA GITMISSINIZ.DINDE IMAN ICIN AKIL TEMEL SARTTIR.DOGRUYU VE HAKIKATI BULMAK IÇIN ONYARGIYI VE SAPLANTIYI TERKETMEK GEREKIR.ZATEN INANMA MECBURIYETINIZDE YOKTUR.NASIL OLSA ÖĹUNCE OLÜMSUZ GERÇEKLE KARŞILASACAKSINIZ. ORNEK SECTIGINIZ DINDAR TIPLEMELERI TERSINDEN DIGER FELSEFI DUSUNCELER İCINDE GECERLI .MARKSIST AMA KAPITALIST GIBI YAŞAR. INANCSIZ AMA INANCSIZLIGI YAYMA IDEALIZMINE SAHIP. ĶISACA KARMAŞIK DUYGULAR. DIGER GORUSLERINIZE CEVAP YAZMAYI ZAMAN ISRAFI OLARAK GÖRUYORUM.ZIRA SIZ GERCEK IMANI ANLAYIP ,TATSAYDIGINIZ , SÖYLEDİGINİZ BIRCOK SEYIN GERCEK DISI OLDUĞUNU KAVRARDINIZ.YINEDE ACIK YUREKLILIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜR EDER ,HAKİKATIN IŞIĞININ SIZE ULASMASINO YÜREKTEN DİLERIM.

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: